sumuštiniai

„Rio skonis" (II): sultingi kepsniai ir dieviško skonio mėsainiai

2016 rugpjūčio mėn. 11 d. 11:52
Geriausi sportininkai iš viso pasaulio, šiuo metu gyvenantys Rio de Žaneiro olimpiniame kaimelyje, maitinasi pagal specialią programą, tad paragauti tikrojo Brazilijos ir Rio de Žaneiro skonio progų turi ne tiek ir daug, tačiau į žaidynes atvykusiems turistams jokių apribojimų nėra.

Meksikoje suteptas didžiausias sumuštinis šalies istorijoje (2)

2016 liepos mėn. 28 d. 18:28
Daugybė virėjų iš visos Meksikos trečiadienį, liepos 27 dieną, rinkosi šalies sostinėje, kur pagamino net 66 metrų ilgio tradicinį sumuštinį-monstrą. Panašu, kad pastangos atsipirko – jis pripažintas didžiausiu kada nors Lotynų Amerikoje pagamintu sumuštiniu.

Kaip pasigaminti sveiką mėsainį namuose (1)

2016 sausio mėn. 26 d. 00:00
Nors mėsainiai įprastai asocijuojasi su greito maisto užkandinių meniu, šiandien jie sėkmingai išplito ir į restoranus, kavines. Vis dėlto tik išsikepę mėsainį patys, būsite tikri dėl jo sudėties. Be to, naminis „burgeris“ – ne tik sveikesnis, bet dažnai ir gerokai gardesnis.

Vieno kąsnio sumuštiniai su silke (5)

2015 spalio mėn. 31 d. 00:00
kumucia.com
Gardūs ir sotūs sumuštinukai vakarėliui. Puikiai susipina salstelėję džiovintų pomidorų, sūrūs silkės, švelnūs varškės, traškūs grūdų duonoje ir intensyvūs rozmarino skoniai. Varškės užtepėlę galima pasigaminti, bet skubantys gali naudoti ir pirktines jau paruoštas užtepėles.

Fantastiškas Gordono Ramsay sumuštinis: tokio norėtumėte kasdien (11)

2015 spalio mėn. 2 d. 15:13
Sultinga jautiena, karamelinis čili padažas, traški duona... Tačiau svarbiausias bet kokio patiekalo ingredientas yra meilė. Tai tampa taip akivaizdu, kai matai, kaip gamina Gordonas Ramsay. Pasimokykime.

Juodų alyvuogių užtepėlė (4)

2015 rugpjūčio mėn. 16 d. 00:00
Bubblekitchen
Mums nekyla minčių valgyti pomidorus su kečupu arba tuo labiau pasidaryti užtepėlę iš pomidorų padažo ir pomidorų. O jeigu jums tokios mintys žadina apetitą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Viskas kiek kitaip yra su alyvuogėmis ir alyvuogių aliejumi. Nors tai kaip yr vienas ir tas pats, bet vos iš šių dviejų ingridientų su keliais prieskoniais galima pasidaryti puikią užtepėlę, garantuoju, kiti galvos, kad ją pirkote (tai greičiausiai populiariausia užtepėlė, jei ieškosite parduotuvių lentynose), o jeigu dar sūrį taip užkepsite kaip nuotraukoje – tai pranoksite net patys save tokiu paprastu būdu.

Itališki sumuštiniai: istorija ir du puikūs receptai

2015 liepos mėn. 29 d. 16:25
Šiandien kavinėse itin paplitęs užkandis – skrudinta duonelė su įvairiomis užtepėlėmis ir kitais pagardais, vadinama brusketa. Ją drąsiai galima vadinti sumuštinio giminaite. Tokį gardėsi visuomet galima pasiūlyti ir svečiams, o pagaminti paprasta ir greita. Be to, kiekvienas galės išsirinkti labiausiai patikusį skonį. Tad ilgiems pasisėdėjimams su draugais ar šeima siūlome pasigaminti iš Italijos kilusių brusketų.

Sumuštiniai su pievų ir miškų gėrybėmis (4)

2015 birželio mėn. 9 d. 00:00
kumucia.com
Idėją parsivežiau ir tetos Irenos, jos pasakojimas apie sumuštinius su pienėmis smarkiai įkvėpė ir paskatino pamąstyti su kuo dar tiktų ruginė duonos riekelė ir naminio sviesto gabaliukas?

Canapés – stilingieji mažieji sumuštinukai (6)

2014 vasario mėn. 21 d. 00:01
Be canapés – mažutėlių sumuštinukų, neįsivaizduojami svarbių svečių priėmimai, furšetai, lengvų elegantiškų užkandžių stalai, smagus vakarojimas su draugais. Canapés valgyti nereikia naudoti įrankių, jie nevaržo etiketu (iš bendros lėkštės jie imami pirštais) bei tinka prie įvairių gėrimų (alaus, vyno ar užkąsti stipriuosius gėrimus). Pirmųjų užkandžių poziciją mažieji sumuštinukai išsikovojo ir kokteilių vakarėliuose.