grilio patiekalai

Garstyčių skonio vištienos šlaunelės

2017 gegužės mėn. 30 d. 00:00
Recepto autorė
Ar vištiena gali atsibosti? Nemanau! Saldi, sūri, rūgšti, saldžiarūgštė, karti, virta, troškinta, kepta grilyje arba keptuvėje, sausa ar tirpstanti burnoje – kaskart vis kitokia! Pagal nuotaiką ir renkamės vištienos skonį.

Savaitgalis prie laužo. Kaip greitai paruošti gardų kiaulienos šašlyką? (46)

2017 kovo mėn. 25 d. 00:00
Tūlam lietuviui šašlyko kepimas prilygsta ne pilvo kimšimui, bet tiesiog tobulo savaitgalio ritualui. Berusenanti ugnis, draugai ar giminaičiai, vaikai, bezujantys pirmyn atgal, juokas ir ilgi pokalbiai apie maistą, alaus rūšis, sportą, kaip viskas pabrango, Euroviziją ar atostogas.

Smagi žiemos pramoga - grilis: patarimai, kaip skaniai iškepti mėsą (3)

2017 sausio mėn. 20 d. 11:16
Šiltuoju metų laiku dažnai stengiamės atitrūkti nuo miesto šurmulio ir renkamės poilsį gamtoje. Grilyje keptas maistas - neatsiejama to dalis. Kad ir kaip stipriai patiekalų gaminimas lauke asocijuojasi su vasara, kasmet vis labiau pastebima tendencija juo mėgautis ir žiemą.

Iranietiškas kebabas (9)

2016 rugsėjo mėn. 11 d. 00:00
Bubblekitchen
Iranietiškas tradicinis patiekalas – kabob ar kabab, o lietuviškai tiesiog kebabas. Ir negalvokit, kad čia bus jūsų įprastas kebabas lavaše, ne – tai maltos mėsos iešmas, keptas grilyje ir valgomas su ryžiais ar keptomis daržovėmis (pomidorais, paprikomis).

Skanūs ir sveikesni grilio patiekalai: išmėginkite! (1)

2016 liepos mėn. 9 d. 00:00
Atrodo, kad vasara turėtų būti pats sveikiausias laikas: pats sezonas vietinių daržovių sezonas, šviečia saulė, daugiau judame. Iš kitos pusės, mažiau miegame, vakarais daugiau valgome ir tikrai ne visada sveikiausią maistą.

Sveikiau: gardžios grilyje keptos daržovės

2016 liepos mėn. 2 d. 00:00
Išgirdus žodį grilis, iš karto pagalvojame apie gardžius kepsnius, šašlykus ar dešreles. Tačiau pasaulyje tampa populiaru grilyje kepti ne tik mėsą, bet ir kitus produktus – ypač daržoves. Toks maistas puikiai tinka iškylautojams, atsisakiusiems mėsos.

Gardūs kiaulienos kepsniukai (2)

2016 birželio mėn. 26 d. 00:00

Vaikų džiaugsmas - ant griliaus kepti zefyrai (7)

2016 birželio mėn. 23 d. 15:58
Minkšti ir burnoje tirpstantys saldumynai, pavergę vaikų širdis ir skonių receptorius, – zefyrai. Tikras saldumynų karalius, puikiai tinkantis vasaros išvykoms ir ne tik. Dar neseniai Lietuvoje išpopuliarėjusį desertą žiemos metu daugelis įprato dėti į kakavą, o vasarą kepti ant laužo. Puikiu desertu iškylautojams šie purūs saldumynai taps ir iškepti ant griliaus.

Kulinarės patarimai, kaip gardžiai iškepti kepsnius

2016 birželio mėn. 22 d. 11:39
Joninių naktis – tai senomis tradicijomis apgaubta šventė, kurią paminėti kartu susiburia nemažas būrys draugų ir giminaičių, o smagios šventės mūsų krašte tiesiog neatsiejamos nuo gardaus maisto, patiekiamo gryname ore. Jeigu Jums teko garbė būti šios šventės šeimininkais, neišvengiamai susidursite su užduotimi – kokį karštą patiekalą pasiūlyti būriui svečių, kad maisto gamybai netektų paaukoti viso vakaro?

Patarimai, kaip išsirinkti kepsninę (1)

2016 birželio mėn. 21 d. 13:40
Artėja Joninės – trumpiausia metų naktis, kurią daugelis leidžia su didele draugų kompanija prie laužo, iki kol pateka saulė. Didžiausias galvos skausmas – pasirūpinti, kad nieko netruktų prie vaišių stalo.