Keptos bulvės ispaniškai (Patatas Bravas) (4)

2017 birželio mėn. 13 d. 00:00
Recepto autorė
Ispanai yra viena tų tautų, kurios turi nesuskaičiuojamą daugybę patiekalų iš bulvių. Virtos, keptos, troškintos, su įvairiausiais priedais ir pagardais.

Žuvis ekvadorietiškai

2017 birželio mėn. 11 d. 00:00
Recepto autorė
Labai vasariškas, spalvingas ir sveikas žuvies patiekalas papildys Jūsų vasaros meniu.

Meksikietiškos pomidorų salotos (2)

2017 birželio mėn. 4 d. 00:00
Recepto autorė
Šios salotos paruošiamos labai greitai ir paprastai, o skonis – superinis! Meksikietiškos pomidorų salotos (isp. Pico de Gallo) Lotynų Amerikos virtuvėje dažniausiai valgomos kartu su takais, fajitomis, įvairia kepta mėsa ir žuvimi. Taip pat salotos labai skanios su bulvių ar tortilijų traškučiais.

Jamaikietiška vištiena (3)

2017 gegužės mėn. 14 d. 00:01
Jamaikietiška vištiena
Stopkadras / LRT
Tradicinis jamaikietiškas patiekalas „Jerk“ vištiena Karibų salose yra toks populiarus, kaip Lietuvoje – cepelinai.

Skanėstai iš pasaulio virtuvės (1)

2017 kovo mėn. 11 d. 10:00
Kodėl skiriasi kiekvienos tautos virtuvė? Pasaulio virtuvių įvairovės formavimąsi nulėmė įvairios priežastys. Pirmiausia tai, kad skirtingose vietose buvo prijaukintos skirtingos žemės ūkio kultūros, kas lėmė skirtingų maisto produktų naudojimą.

Visų laikų tobuliausia lazanija (10)

2017 vasario mėn. 16 d. 00:00
Ar teko ragauti tikros lazanijos? Tokios, kurios skonio pamiršti neįmanoma! Ši yra tokia!

Sūrių meistras iš Italijos atskleidė autentišką gamybos technologiją

2017 vasario mėn. 10 d. 10:13
Organizatorių archyvas
Jei lankėtės pietų Italijoje, bet neparagavote vietoje gaminamų tradicinių sūrių – vadinasi nematėte tikrosios Italijos. Nors itališki mocarelos, rikotos, gorgonzolos, parmezano ir kiti sūriai dažni produktai lietuvių virtuvėje, renginių organizatorės Olgos Raškauskienės surengtoje degustacijoje atskleistas autentiškas jų skonis.

Laimę nešantys koldūnai: 3 puikūs receptai (5)

2017 vasario mėn. 5 d. 00:00
Kinijoje tęsiasi Naujųjų metų šventimo maratonas, trunkantis 15 dienų. Vienas iš kinų šventinių patiekalų – koldūnai. Nors šio patiekalo sudedamųjų dalių – nemažai, vis dėlto gaminti nėra sudėtinga. Pabandykite!

Kiniška antis (9)

2017 vasario mėn. 4 d. 00:00
R.Ničajienės nuotr.
Norintys pajusti egzotinių šalių skonį, tūkstančius kilometrų įveikia nekeldami kojos iš namų. Šiek tiek daugiau fantazijos ir savo pačių virtuvėje galite leistis į netradicinio maisto keliones. Kartais įmantrūs ir neįprastai skambantys patiekalai gali atrodyti sudėtingi ir reikalaujantys ypatingų įgūdžių, tačiau neskubėkite nuleisti rankų.

Šiek tiek egzotikos: indiška vištiena „Tikka masala“ (5)

2017 vasario mėn. 3 d. 16:18
Mėgaujantis įvairiausiais patiekalais ir naudojantis skonio receptoriais ir galime nukeliauti į vaikystės prisiminimus, aplankyti Italiją, Prancūziją, nukeliauti į tolimąją Japoniją, Indiją, Tailandą ar Meksiką. Fantazija, egzotiški ingredientai ir mintimis jūs jau atostogaujate kitame pasaulio krašte.