Marcipanas. Ko nežinojote apie šį didikų vertintą skanėstą (3)

2017 gegužės mėn. 24 d. 12:20
Konditerijos gaminiai – ne tik prisiekusių smaližių džiaugsmas, bet ir kiekvieno virtuvės meistro pasididžiavimas. Yra vienas desertas, sukeliantis daugiausiai diskusijų dėl savo paslaptingos kilmės istorijos – tai marcipanas, Lietuvoje gyvuojantis daugiau nei 400 metų.

Moteris, kuri niekada neskaičiavo kalorijų: karalienės motinos receptai (1)

2014 rugsėjo mėn. 13 d. 00:00
Karalienė motina pasižymėjo išskirtiniu apetitu, ji mėgo skanų maistą ir prabangius gėrimus. Šią savaitę pasirodė jos mėgstamiausių patiekalų receptų, surinktų iš jos buvusių tarnų, dirbusių karalienės motinos Škotijos rezidencijoje, Mey pilyje, ir svečių, kolekcija, pavadinta „Mey skonis“ („A Taste Of Mey“), kuriai pratarmę parašė Velso princas.

Kaip teisingai paruošti daržoves (12)

2012 liepos mėn. 15 d. 00:00
Apie daržovių naudą mes girdime nuo pat vaikystės. Iš pradžių mes verčiami jas mėgti, o bėgant laikui iš tiesų pamėgstame. Šviežias, troškintas, virtas, apkeptas, sriuboje ar salotose. Suprantama, svarbiausias argumentas daržovių naudai – jos nekaloringos!

Kaip išsirinkti gerą sojos padažą? (6)

2012 liepos mėn. 3 d. 10:45
Sojos padažas daugelyje virtuvių išstūmė kitus padažus, druską ir netgi prieskonius. Deja, jo neįmanoma pasigaminti namuose. Nors padažui reikia nedaug komponentų, jo gamybos technologija per daug sudėtinga. Tad visoms šeimininkėms kyla klausimas – kokį padažą pirkti parduotuvėje.

Gaminame namuose: naminė varškė, jogurtas ir majonezas (17)

2012 birželio mėn. 16 d. 00:00
Namuose pagaminta varškė savo skoniu visuomet yra pranašesnė už pirktinę, o jogurtas - dar ir sveikesnis, nes jo sudėtyje nebus konservantų. Tad pamėginkime pasigaminti šiuos produktus patys.

5 receptai su kepintais žemės riešutais (1)

2012 birželio mėn. 10 d. 00:00
Žemės riešutus mėgo dar actekai. Ir ne tik mėgo, o netgi naudojo gydymui, pavyzdžiui, dantų skausmui malšinti. Žemės riešutuose yra žmogaus organizmui reikalingų nesočiųjų riebiųjų rūgščių, mažinančių cholesterolio kiekį kraujyje, baltymų (daugiau nei mėsoje, žuvies produktuose, kiaušiniuose), angliavandenių, B grupės vitaminų (B1, B2, B6), fosforo, geležies, magnio, kalcio, kalio, natrio.

Virtuvės tendencija: maisto gaminimas tampa laisvalaikio praleidimo būdu

2012 birželio mėn. 5 d. 19:20
Žmonės namuose vis daugiau laiko praleidžia gamindami maistą – šia veikla, kaip laisvalaikio praleidimo būdu domisi net 80 proc. europiečių. Iš jų trečdalis įvardija save kulinarijos entuziastais.

Sostinėje atsidarė gyvo maisto baras (20)

2012 birželio mėn. 5 d. 19:16
Raw šokolado tortas be pieno ir kiaušinių
Organizatorių archyvas
Vis labiau populiarėjant žaliavalgystei, Vilniuje atsidarė sveikų kokteilių ir maisto baras „Raw 42“, kurio išskirtinis patiekalas - kokteiliai iš miškuose surinktų žolių. Baro patiekaluose – jokios mėsos, jokio pieno ar jo produktų, jokių kiaušinių, o maistas kaitinimas ne aukštesnėje nei 42 laipsnių temperatūroje. Ši karščio riba atskiria žaliavalgišką virtuvę nuo visų kitų pasaulio virtuvių. Būtent dėl to naujojo baro šeimininkė Gražina Gum pavadinime panaudojo skaičių 42 – tai šiuolaikinio mokslo įrodyta riba, kai gyvas maistas sudega ir praranda savo maistingąsias savybes.

Trys mitai apie mėsos ruošimą (12)

2012 gegužės mėn. 7 d. 08:34
Yra nemažai mitų apie mėsą - mitų, kurie išsilaikė ištisus dešimtmečius ir yra visiškai nepagrįsti. Laikas juos išsklaidyti!

Kulinariniai opusai. Kūčios Slovakijoje (33)

2011 gruodžio mėn. 16 d. 00:00
Kodėl Slovakija? Ten stalai gruodžio 24-osios (arba sausio 6-osios, priklausomai nuo religijos) vakarą irgi nukraunami dvylika patiekalų, kuriuose nebūna mėsos, pieno produktų ir kiaušinių. Tai, ką mes vadinam Kūčiomis, jie vadina Velija.