aA
Kasmet birželio ir liepos mėnesiais šimtai vynuoginių sraigių rinkėjų pasklinda po šalies miškus ir parkus. Mat tik per pastaruosius porą mėnesių galima rinkti šiuos šliužus. Tik, deja, jie veisiasi ne visoje šalyje. Gausu sraigių Dzūkijoje, Rytų Lietuvoje, o va Suvalkijoje – ten jų beveik nėra.
Sraigės
© ELTA
Į Lietuvą sraigės atkeliavo, manoma, 18 amžiuje: vietiniai dvarininkai šių šliaužiojančių “kulinarinių delikatesų atsigabeno iš Prancūzijos, kur jos renkamos maistui nuo seno. Naujoji tėvynė joms patiko ir dabar dažname lapuočių miške ar parke galima jų aptikti.

Tarybiniais metai sraigės taip pat buvo renkamos, o jas supirkinėjo vienintelė ir, suprantama, tokia valstybinė organizacija ilgu pavadinimu iš sudurstytų žodžių - Rajkoopsąjunga. Už vieną tokį šliužą buvo mokama 20-30 kapeikų.

Dabar vynuogines sraiges superka keturios privačios firmos, už vieną kondicinę sraigę mokėdamos, priklausomai nuo jų gausos, nuo keliasdešimt centų iki lito. Šiemet sraigių gausu, tad ir supirkimo kainos už jas nukrito nuo vieno liro iki 80 centų. O šalis, į kurią jos eksportuojamos, išliko ta pati – Prancūzija. Jau vien šiemet visos keturios sraigių perdirbimo verslu užsiimančios firmos jų supirko apie 650 tonų. Sraigių rinkėjai uždirba, aišku, ne tiek, kiek grybų rinkėjai Dzūkijoje, bet jų šeimų biudžetai pasipildo keliomis šimtinėmis litų.

Buvo, bet nesėkmingų bandymų auginti sraiges specialiuose veislynuose. Per brangu. Nes, kaip taikliai pastebėjo vienos iš šiuo verslu užsiimančios firmos – “Guduko’ vadovas Arvydas Liutkus, voveraičių juk taip pat specialiai niekas neaugina.

Ilgas sraigių kelias iki prekystalio

A.Liutkus išvardijo visą vynuoginių sraigių perdirbimo technologiją, kuri pasirodė besanti pakankamai sudėtinga. Taigi, supirktas sraiges sandėliuoja, kurį laiką neduodant joms nieko valgyti (kad išsivalytų). Tuomet jos užmušamos garu, išlupamas jų turinys, nukerpama mėsa, ji apverdama. Po to visa tai rūšiuojama, šaldoma ir išvežama į Prancūziją. Tiesa, ne mažiau sudėtinga operacija laukia ir jų kautų: pastarieji plaunami, išgremžiami, šlifuojami (!) ir džiovinami. O kaip kitaip – sraigės vėliau Prancūzijos parduotuvėse bei restoranuose pateikiamos kiautuose.

Sraigės delikatesu buvo ir liks

Skoniu, pasak A.Liutkaus, vynuoginių sraigių mėsa primena grybus. Tik ši “mėsa” visais laikais buvo ir, matyt, liks turtingųjų stalo delikatesas. Be to, tam reikia ir tradicijų, kurios nesukuriamos per keletą ar keliasdešimt metų. Štai labai mažą savo produkcijos dalelę “Gudukas” pateikia mūsų šalies prekybos tinklams. Perkamumas – daugiau nei minimalus. Kaip ir šios firmos nedidelėmis partijomis gaminamos konservuotos sraigės “Virtos sraigės kiautuose su padažu”.

Didesniais kiekiais konservuotų gatavų sraigių tiekti prancūzų rinkai ir ši, ir kitos Lietuvos firmos taip pat neskuba: ši rinkos dalis labai jau įnoringa, be to, reikia visus ES reikalavimus atitinkančios sraigių perdirbimo įrangos. Tad ir keliauja į Prancūziją šaldytos lietuvos miškų bei parkų vynuoginės sraigės.

Ar galima namų sąlygomis pasigaminti patiekalų su vynuoginėmis sraigėmis? Aišku galima, pritaria tam A.Liutkus ir pateikia vieną populiariausių receptų. Išvalytas sraiges virti apie 3 val. Kol jos verda, paruošiamas česnakinis sviestas: pastarasis išsukamas su smulkiai sukapoto česnako gabalėliais. Tuomet į sraigių kiautus dedama sraigių mėsos, užtepama gabalėliu česnakinio sviesto ir visa tai 20 min. įstatoma į orkaitę. Sudėtinga ir ilga? “Iš tiesų, “, pritaria tam A.Liutkus, “jau paprasčiau nusipirkti, pavyzdžiui, kiaulienos”. Bet jei turite kaiko ir noro – kodėl gi neparagauti “grybienos”, kuri šliaužioja po žolę. Juolab, kad apvirtų vynuoginių sraigių galima pasidėti į šaldymo kamerą žiemai. Visai kaip tikrų baravykų – tik neapvirtų, o vien skudurėliu nuvalytų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ligoninės „mirtininkės“: vienintelis kriterijus gali nulemti 15 ligoninių likimą (91)

DELFI pasiekė Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM ) specialistų parengta neoficiali analizė,...

Šeimai finansų krizė nesibaigia iki šiol: įžvelgia sistemines spragas (5)

Praėjusiame dešimtmetyje Lietuvoje besipučiant nekilnojamojo turto kainų burbului, verslininkas...

ES gimė Italijos saloje, dabar jos gyventojai nori lauk (33)

Niūriai žvelgdamas į apleistą salos uostą, Ciro Alleatis nė kiek neabejoja, kas yra kaltas dėl...

Sinoptikai perspėja: šaltukas primins, kad artėja žiema (8)

Pirmadienį Baltijos regiono link savo poveikio sferą plės Skandinaviškas anticiklonas, Lietuva...

Tragiškas Celine Dion gyvenimas - lyg prakeiksmas: lydimas gedulo, persileidimų ir vyro kančių (4)

Kanadiečių dainininkės Celine Dion širdis niekuomet nepamirš velionio vyro ir buvusio...

Didžiuliai vandens kiekiai suteka į plyšius vandenyno dugne – kur jis dingsta? (1)

Jūs tikriausiai žinote, kad Žemės paviršius yra tarsi suskeldėjusio kiaušinio lukštas....

8 klaidos, kurių rudenį neišvengia dažnas sodininkas (2)

Rudenį paprastai pasijuntame išvarginti žemės ūkio darbų, todėl norime juos kuo greičiau...

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (545)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Niekam neprilygstantis česnakas: galingas antibiotikas ir daugybę negalavimų gydantis vaistas (4)

Česnakas (Allium sativum) plačiai naudojamas kaip pagardas maisto gamyboje, tačiau ir senovėje,...

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (540)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....