Šiems pyragėliams naudojama bemielė sluoksniuota tešla. Ilgiausiai sugaištama iš tešlos formuojant pačius pyragėlius. Aš darau taip: kambario temperatūros tešlos lakštus (perku pakuotę su 6 lakštais) pjaunu per pusę (tad viso išeina 12 pyragėlių), ir palei kraštą padarau du įpjovimus, kad būsimos pyragėlių viršūnėlės persikištų viena pro kitą (sunku paaiškinti -> vadovautis nuotrauka).

Prieš tai, kad vadinamosios viršūnėlės suliptų prie apačios, tešlos kraštai ties įpjovomis patepami kiaušinio ir vandens plakiniu (šlakelis vandens ir kiaušinis – tarsi klijai). Pyragėlių viršūnėlės taip pat aptepamos šiuo plakiniu.

Špinatai naudojami švieži arba šaldyti. Jų nereikia daug, tiesiog, kad priduotų šiek tiek rūgštoko poskonio bei, žinoma, spalvos. Jei naudojami švieži špinatai, jie nuplaunami, nusausinami, apkepami ant nedidelio sviesto kiekio, jei šaldyti – paprasčiausiai atšildomi ir nusausinami.

Įdarui reikės:

varškė/tarkuotas fermentinis sūris/keletas didesnių česnako skiltelių/špinatai/kiaušinis/druska/pipirai

Pyragėlių aptepimui:

kiaušinis/šlakelis vandens

Varškę (apie 300 g), tarkuotą fermentinį sūrį (apie 100 – 150 g), smulkiai tarkuotą, pjaustytą ar išspaustą česnaką (3 – 4 didesnės skiltelės), špinatus ir kiaušinį išmaišyti.

Pagardinti druska bei pipirais. Įdarą dėti į paruoštas pyragėlių formeles. Kepti apie 20 – 30 minučių 180 laipsnių temperatūros orkaitėje arba kol pyragėliai įgaus auksinį atspalvį ir įdaras išsilydys.

Varškė ir sūris čia sudaro puikų duetą, nes susimaišę vienas su kitu jie sukuria dvigubą tąsų, minkštą ir lengvą įdarą, kuriam nesubliūkšti padeda kiaušinis.

Dėkojame skaitytojai Gerdai už receptą!

Mėgstate gaminti? Atsiųskite savo receptą!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)