aA
Kiekvienai šeimininkei pravers prieskonių lysvė ant palangės, ypač kai daugiau žemės ir nėra. Imkite lovelį su dvigubu dugnu, kad palaisčius per drenažo skyles išbėgęs vanduo nesugadintų virtuvės grindų. Tinka ir paprastas lovelis ar medinė dėžutė, jeigu įstatysite į padėklą ar kitą indą.
Prieskoninės žolelės
Prieskoninės žolelės
© Corbis/Scanpix
Drenažo lovelyje daryti nereikia, bet drenažines skylutes užklokite maišiniu audeklu ar paprasčiausiu kavos filtru, kad nekristų žemės. Nusipirkite derlingą žemių mišinį (tinka organinis durpių - karvių mėšlo substratas) arba patys pasigaminkite jį iš durpių, gerai perpuvusio mėšlo (mėšlinės žemės) ir komposto arba geros daržo žemės (1:1:2). Žemė turi būti skalsi, kad prieskoninių augalų nereikėtų papildomai tręšti.

Prieskoninių augalų daigų nusipirkite arba patys užsiauginkite iš sėklų. Petražolės lauke sudygsta daugiausiai per 15-20 dienų, o jeigu sėsite namie į dėžutę ir žemę gerai sudrėkinsite, maži daigeliai pasirodys dvigubai greičiau.

Vaistinio ir citrininio čiobrelio daigų verčiau nusipirkti arba padauginti vegetatyviai. Jų šakučių viršūnėlių dedama į riebios mėsos ir ankštinių augalų patiekalus, vėdarus. Laiškinius česnakus galima dauginti svogūnėliais ir sėklomis. Vaistiniai šalavijai taip pat dauginami sėklomis. Sudygsta per 10-12 dienų, bet dažniausiai per savaitę. Jų žaliais ir džiovintais lapais skaninami ankštinių augalų, riebios mėsos patiekalai, jų dedama į marinatus.

Rozmarinų daigais prekiaujama turguje, jų galima rasti mugėse ir net didžiausiuose prekybos centruose.

Šie prieskoniai daugiamečiai arba dvimečiai ir gali puikiai peržiemoti vėsioje šviesioje vietoje. Jeigu visus metus laikoma šiltoje virtuvėje, jie nepailsi, ištįsta, nusilpsta ir po metų augalėlius (išskyrus čiobrelius ir rozmariną) geriau pakeisti naujais.

Mūsų prieskoniniai augalai palyginti neaštrūs ir nestipraus kvapo (išskyrus rūtas, kadagio uogas ir nasturtes), todėl prieskonių mišinį galima sudaryti net iš 3-4 augalų. Jų dedama 15-20 min. prieš baigiant gaminti, kad suteiktų daugiau aromato ir skonio. Baigus virti labai kvapnius prieskonius reikia išimti, o jeigu norite, kad aromato būtų daugiau, dar kurį laiką palikite juos ir pakaitalą nukaitus. Sriubos, actas, aliejus, troškiniai gardinami nesmulkintais prieskoniais augalais arba jų dalimis, o į mėsos, žuvies ar paukštienos patiekalus ir makaronus juos geriau sumalti.

Daržovių patiekalams ypač tinka įvairūs melisos, baziliko, krapų, gelsvės, kalninio dašio, petražolių, salierų lapų ir krapų mišiniai. Sriubos ir troškiniai labai skanūs su baziliku, dašiu, rozmarinu, gelsve, juozažole, krapais, mairūnais, petražolėmis, raudonėliu ir pan. Kiaulienos patiekalams tinka baziliko, gelsvės, dašio, čiobrelio, raudonėlio žolės mišiniai.

Malta jautiena pagardinama baziliko, čiobrelio, rozmarino, dašio, gelsvės, petražolių ir salierų lapų, kmynų sėklų mišiniu. Paukštiena dera su baziliku, isopu, mairūnu, o veršienos ir jautienos patiekalai su dašiu, gelsve, mairūnu, čiobreliu, rozmarinu ir raudonėliu. Kiaušiniams tinka bazilikas, dašis, krapai, peletrūnas, rozmarinas, petražolės, salierų lapai.

Virtualus sodo žurnalas www.rojaussodai.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Šios šalies pavyzdys pasaulyje aptarinėjamas kone plačiausiai: švedų strategija turėjo rimtų argumentų pasirinkimą lemia 3 faktoriai (57)

Pagal Oksfordo universiteto sukurtą Vyriausybių priemonių griežtumo indeksą, leidžiantį...

„Aukso amžius“ baigėsi: per karantiną šimtus darbuotojų įdarbinusios įmonės dalies jų atsisako (20)

Nors kovo 16-ąją šalyje įvestas karantinas dėl staigiai išaugusios paklausos drastiškai augino...

Eurolyga COVID-19 apkasuose: laisvai stumdomas kalendorius ir komandos-legionierės

Pustrečio mėnesio galimybių pratęsti sezoną ieškojusi Eurolyga jų taip ir nesurado. Dabar...

Ekonomistai: atsivėrus ekonomikoms, atsiras įvairiausių naujų darbų (8)

Termoskenavimo specialistai Jutoje ir Merilende. Kontaktų atsekėjai San Fransiske. Dezinfekuotojai...

The Economist

Politinio karo ginklai: Rusijos ir Vakarų šalių politinės kovos

Kaip klostėsi ir kito Rusijos ir Vakarų šalių politinės kovos.

Lietuvoje mokytoju dirbantis prancūzas įvardijo klaidą, kurią daro daugelis: papasakojo, kaip savo vaikus auklėja prancūzai

Tinkamas vaikų auklėjimas nuolat išlieka visuomenės ir ypač tėvų dėmesio centre. Tėvai...

4 ženklai, bylojantys apie suprastėjusį regėjimą (1)

Šiuo metu dar daugiau naudojamės išmaniosiomis technologijomis, o tai tikrai nėra naudinga mūsų...

Dar vienas būdas kontroliuoti darbuotoją: JAV kompanijos naudojasi be skrupulų, lietuviams teisininkė pataria to nedaryti

Statistika rodo, kad per dieną realiai dirbame 2 val. ir 53 min. Nesunku įsivaizduoti, kaip šie...

Kaip sunokinti avokadą per 10 minučių

Avokadus geriausia nokinti namuose. Neverta pirkti jų parduotuvėje minkštų dėl dviejų...

Daugeliui nematomas intymumo koordinatorių darbas per filmavimus turi net savo protokolą: anksčiau aktoriams galiojo tik viena taisyklė (11)

Alicia Rodis įžengia į filmavimo aikštelę Niujorke turėdama misiją: ji prižiūri vieno...

|Maža didelių žinių kaina