aA
Draugai pakvietė jus į savo namus vakarienės ir norite nusinešti gero vyno butelį. Kokį vyną rinksitės, kad patiktų jums ir draugams ir kad jį būtų malonu gurkšnoti vieną, o prireikus – derinti su maistu?
© Shutterstock nuotr.

Dažnai tiems, kurie neturi žinių apie vyną, jo pasirinkimas tampa loterija. Šis straipsnis skirtas vyno mėgėjams, tad labiau išmanančius vyno entuziastus prašau kantrybės puoselėjant vyno kultūros sklaidą Lietuvoje. Susiorientuoti pasirenkant tinkamą vyną padės penkios paprastos taisyklės.

ABBI (Baltijos gėrimų pramonės aljansas) vykdo ilgalaikį kokybiškų Europos vynų su saugoma kilmės vietos arba geografine nuoroda ir vynų su vynuogių veislių nuorodomis populiarinimo projektą. Per projekto renginius šiame straipsnyje pateiktas taisykles galima išbandyti praktiškai.

1 taisyklė. Atkreipkite dėmesį, kokios vynuogių veislės vyną geriate.

Remiantis Tomo Stevensono „Vyno enciklopedija“, didžiausią įtaką vyno skoniui turi vynuogių veislė. Kiekvienos veislės vynuogių skonį lemia tos veislės vaisių skoninės savybės. Skonio sąvoka susideda iš šių poskonio pojūčių: saldumas, maistinė rūgštis, kartumas, raudonojo vyno – taninų kiekis.

Jeigu nagrinėtume, nuo ko priklauso vyno skonis, giliau, reikėtų kalbėti apie vynuogių dydį, žievelės sudėtį, spalvą ir storį, rūgšties, cukraus santykį ir t. t. Tačiau, kaip minėjau, pirmuosius žingsnius vyno pasaulyje žengiantiems žmonėms patartina iš pradžių etiketėje perskaityti vynuogių veislės pavadinimą ir ragaujant atsakyti sau, ar vynas – jūsų skonio.

Vynuogių veislių, iš kurių gaminami vynai, yra tūkstančiai. Visos jos pasižymi skirtingais aromatais, skoniu. Tad jeigu vienos ar kitos vynuogių veislės skonis nepatiks, nesustokite – tiesiog ieškokite dar neragautų, kol rasite tai, kas jums skanu.

Kai surasite savo skonio vynuoges, bandykite jų vynus rinktis iš skirtingų šalių, regionų. Ta pati vynuogių veislė, užauginta skirtingo klimato geografinėse vietovėse ir taikant skirtingus vyno gamybos būdus, taip pat skirsis skoninėmis savybėmis. Kai tai perprasite, suprasite, kad vynų pasaulyje egzistuoja vynų stiliai, postiliai.

Kartais vyndario sumaniai sumaišytos trys arba daugiau vynuogių veislės viena kitą papildo ir vyno skonį padaro geresnį. Rinkdamiesi kupažinius vynus atkreipkite dėmesį, kad jums patikusi vynuogių veislė vyne sudarytų didžiausią dalį procentais.

2 taisyklė. Skonio tobulinimas: ar vynas brandintas ąžuolo statinėje.

Kai reikia padėti išsirinkti vyną restorano klientams, paklausiu, ar jiems patinka minkšto skonio vynas. Manau, šis žodis idealiai apibūdina vyną, kurį ragaujant nejuntama šiurkštumo, grubumo, aštrių poskonių. Toks vynas, sumanaus vyndario glotniai nudailintas, ant liežuvio receptorių gula šilko pojūčiu.

Taigi, kad patirtumėte panašius įspūdžius, vyno gamyboje taikomas skonio tobulinimo etapas – lėtas vyno brandinimas (oksidavimas) medienos statinėse. Tad kaip ąžuolas patobulina skonį? Jį padaro minkštesnį, harmoningesnį ir raiškesnį. O ąžuolo talpyklose nebrandintas vynas bus lengvesnis, vaisiškesnio skonio.

Belieka pasirinkti, kurio varianto pageidaujate. Kai kuriose šalyse vyno brandinimą ąžuolo statinėse nurodo užrašai etiketėse, pavyzdžiui, Italijoje – Riserva, Ispanijoje – Roble, Crianza, Reserva ar Gran Reserva.

3 taisyklė. Vyno kilmės šalis, regionas.

Geras, kokybiškas ir, pradedančiojo kalba tariant, skanus vynas prasideda nuo konkretaus vynuogyno. Profesionalų kalboje vartojamas prancūziškas žodis terroir (tariama terua), reiškiantis pagrindines vynuogių auginimo ir vyno gamybos sąlygas tam tikroje geografinėje vietoje. Tai ne tik vynuogyno dirvožemis, klimatas, aukštis virš jūros lygio, ekspozicija, drenažas, bet ir vynuogių veislės, nuo seno prisitaikiusios augti konkrečioje geografinėje vietoje, vynuogininkystės bei vyndarystės tradicijų puoselėjimas.

Visi šie veiksniai turi įtakos vyno skoniui ir kokybei. Todėl apie vynuogyno augimo vietovės įtaką trimis žodžiais neparašysi. Teks leistis Senojo (Prancūzija, Italija, Ispanija, Portugalija ir Vokietija) ir Naujojo (visos likusios šalys) vyno pasaulio keliais ir kaupti gilesnes žinias.

O kol nėra gilių žinių, kalbant apie aromato ir skonio struktūros intensyvumą galima patarti taip: jeigu jums patinka intensyvesnis vyno aromatas ir skonio struktūra, rinkitės vyną iš Naujojo pasaulio. Jei patinka elegantiškesnio, subtilesnio aromato ir skonio vynas, tokio egzemplioriaus ieškokite tarp ES šalių vynų.

Vynai iš vėsesnio klimato regionų dažniausiai bus gaivesnio skonio, su žolinėmis natomis, o karštesnių regionų vynai – minkštesni, su atogrąžų vaisių natomis. Skirtingų regionų vyndarystės tradicijos taip pat skirtingos, tai irgi lemia vyno savybes.

Jei patiko vynas, atkreipkite dėmesį, iš kokios jis šalies ir regiono – ateityje rinkdamiesi vyną iš regiono, kur vynuogių auginimo sąlygos ir vyno gamybos tradicijos panašios, visada turėsite didesnę tikimybę pataikyti.

4 taisyklė. ES vyno kokybės klasifikacija.

Europa vyno mados akcentus diktuoja visam pasauliui. 2012 m. sausio 1 d.  ES Parlamentas patvirtino naują trijų lygių ES vyno klasifikavimo sistemą, kuri įvairių ES šalių piliečiams padeda orientuotis, ar perkamas vynas yra kokybiškas.

Jei etiketėje parašyta VYNAS – tai iš bet kurioje Europos Sąjungos vietoje užaugintų vynuogių gaminamas vynas, kuriam taikomi tik bendrieji Europos Sąjungoje galiojantys vyno kokybės reikalavimai.

Kita sąvoka – vietinis vynas, vadinamas VYNAS SU SAUGOMA GEOGRAFINE NUORODA (IGP) – tai tam tikruose Europos Sąjungos valstybių narių geografiniuose regionuose gaminamas vynas, kuriam taikomi šiuose regionuose galiojantys papildomi vynuogių auginimo ir vyno gamybos reikalavimai.

Aukščiausia klasifikacijos sąvoka - VYNAS SU SAUGOMA KILMĖS VIETOS NUORODA (AOP arba DOP) – tai tam tikrose Europos Sąjungos valstybių narių apibrėžtose teritorijose gaminamas vynas iš čia užaugintų vynuogių. Šių teritorijų vynininkystės veikla apibrėžiama griežtomis taisyklėmis ir kontroliuojama vietinių vyno organizacijų.

Taigi pirkdami vyną butelio etiketėje perskaitykite klasifikacijos pavadinimą: dažniausiai kuo aukštesnė klasifikacija, tuo aukštesnė kokybė, taip pat kaina. Tačiau pasitaiko išimčių, kai vyndariai duoda pasireikšti fantazijai ir kuria vyną nesilaikydami standartų, tokio vyno kokybę dažniausiai atspindi kaina.

5 taisyklė. Kaip priderinti vyną prie maisto patiekalų.

Kai kalbama apie vyno derinimą su maistu, visada paklausiu: kaip manote, kas yra svarbiau – restorane pagamintas maisto patiekalas ar vynas? Atsakymų būna visokių, kitaip sakant, žiūrint, kas ko atėjo. Tačiau kalbėdamas apie maisto ir vyno derinius vis dėlto pirmenybę teikiu patiekalui. Vynas šiuo atveju yra priedas, naudojamas siekiant ne užgožti, o paryškinti patiekalo skonines savybes.

Prisiminkite, kad profesionalus vyno parinkimas prie maisto taikytinas tik ragaujant konkretų patiekalą, kurį galima derinti su 4–5 skirtingais vynais. Kitu atveju galima prašauti.

Vis dėlto, jei pagrindinis vyno pasirinkimo kriterijus yra patiekalas, prie kurio derinamas vynas, verta atkreipti dėmesį į profesionalų rekomendacijas, kurias galima rasti etiketėje, internete ar kituose šaltiniuose.

Be šių taisyklių, galima be galo ir be krašto gilintis į vyno pasirinkimo subtilybes, įvairius subjektyvius niuansus, kaip konkretaus vyndario ar gamintojo stilius, jo talentas ir t. t., tačiau tai jau – ne šio straipsnio tema.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vilniuje neutralizuotas 100 kg sprogmuo: buvo evakuoti aplinkiniai namai, prekybos centras „Panorama“ papildyta 23:33 val.  (251)

Ketvirtadienio rytą statybininkų atkasta aviacinė bomba kelia didžiulį pavojų. Ketvirtadienio...

Rusijos baruose lietuviams parsidavinėjančios studentės pyksta, kai jas vadina prostitutėmis (259)

„Sumokėk 1500 rublių (21 Eur) – praleisiu su tavimi naktį“, - Sankt Peterburgo naktiniuose...

Politiniu turizmu kaltinamas Narkevičius: nesigilinau į organizacinius niuansus (94)

Vos tris mėnesius pareigas einantis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius viešai...

Šilumos banga džiugins ir savaitgalį: vėl kėsinsis į daugiamečius rekordus (2)

Šiandien per Lietuvą lėtai slinks šiltasis atmosferos frontas. Visame krašte bus debesuota,...

Buvęs aplinkos ministras šokiruotas: jei kalbame, kad išsigims gyvūnai, tai kas bus žmonėms (84)

„Ši problema tikrai nėra vien Alytaus. Nepaprastoji situacija, mano nuomone, turėjo būti...

Bestuburė Lietuvos rinktinė – vėl po Ronaldo kojomis: sumindyta dar nepadoriau nei Vilniuje (353)

Ketvirtadienio vakarą Algarvės stadione vykusiose atrankos į 2020-ųjų Europos futbolo...

Naujas ir itin efektyvus protestuotojų ginklas: lazeriais neutralizuoja dronus ir veidų atpažinimo sistemą apakina policijos sraigtasparnius (32)

Technologijos tapo esminiu Honkongo protestų elementu. Pasitelkiamos įvairiausios priemonės:...

Gimtadienio laukianti Jocytė: visi sako, kad aš – dar visai vaikas, tai gal dabar subręsiu (16)

Pirmose Europos čempionato atrankos rungtynėse Lietuvos moterų rinktinė užtikrintai įveikė...

Direktorius darbuotojus nustebino 70 tūkst. dolerių minimaliu metiniu atlyginimu (47)

Danas Price‘as – vadovas, kuris sugeba nustebinti. 35-erių metų kreditinių kortelių apdorojimo...

Pačios keisčiausios priežastys, dėl kurių poros atsisako sekso (11)

„Tuomet jie iškėlė vestuves ir gyveno ilgai bei laimingai…“ – mintyse ataidi tiek pasakose...