Sakoma: gera pradžia – pusė darbo. Tai galioja ir kiekvienai dienai, juk nuo to, kaip jaučiamės ryte, daugeliu atveju priklauso ir visos likusios dienos sėkmė. Vieniems žmonėms teigiamai nusiteikti padeda meditacija, mylimo žmogaus bučinys, kiti imasi energingos mankštos ar skuba į virtuvę stiklinės ryto sulčių bei gaminti sveikų pusryčių.
Sultys
© Corbis/Scanpix

Koks jūsų geros dienos pradžios receptas?

Pasitikime pavasarį žvalūs! O kad tokiems tapti pavyktų visiems, kviečiame pasidalinti receptais, kurie jums suteikia energijos visai dienai.

Energingo ryto receptus, nenukrypdami į lankas ir nepamiršdami gero elgesio taisyklių, rašykite šio straipsnio komentaruose.

Konkursas vyks iki gegužės 3 d. Kiekvieną savaitę bus išrenkami 5 nugalėtojai, kuriems atiteks po 1 dėžę „Cido“ sulčių (net 12 pakuočių!). Nugalėtojai skelbiami pirmadieniais.

Rašydami savo receptus, nepamirškite nurodyti el.pašto adresą.

Su nugalėtojais susisieksime asmeniškai.

TREČIOS SAVAITĖS NUGALĖTOJAI

Anksčiau rytas prasidėdavo taip:

6.20 Džžžž, džžžžžž žadintuvas (telefone). Atidedu skambėjimą.
6.30 Džžžž, džžžžžž žadintuvas. Atidedu skambėjimą.
6.40 Džžžžž, atidėti noriu, bet nebegaliu.... Iš neapykantos telefonas buvo nusviestas už lovos. Keliuos ir ieškau. Išjungiu.
6.45 Stoviu po dušu. Jūs turbūt nepatikėsite, bet dar kokias 5 minutes nusnaudžiu.
6.50-7.20 Pusryčiai, apsirengimas, keiksnojimas to žmogaus, kuris išrado žadintuvą.
8.00 Darbas, ir visa darbo diena be energijos.
Visi kolegos žmonės kaip žmonės - dirba, aš tik žiovauju, imituoju darbą (viršininkas komandiruotėje), vartau darbo kalendorių, ir man už akių užkliūna Senekos sentencija: "Geras įprotis privalo pašalinti tai, ką įdiegė blogas". Čia apie mane ir mano įpročius-režimo neturėjimą (tv žiūrėjimas iki išnaktų), fizinį neaktyvumą (rytais bent trumpa mankštelė reikalinga), nesureguliuotą mitybą (kartais rinkdavaus 10 minučių miego vietoj pusryčių). Sugėdinu save, apsibraukiu sentenciją dvigubu ratu ir žinau, kad pasikeis mano gyvenimas.

Dabar rytas prasideda taip:

6.20 Neskamba žadintuvas.
6.20 Vis dar tyla.
6.30 Iš įpročio pabundu (be žadintuvo), kambaryje tylu.
7.00 Skamba, iš įpročio atmetu (uošvės skambutį).
7.30 Užsikaičiu virdulį, su šeima papusryčiauju.
10.30 Pakeliui į darbą.
Taip! Susiradau darbą, kuris atitinka mano biologinį laiką. Atsikeliu pailsėjęs, niekur neskubėdamas papusryčiauju, įsitaisiau šunį, o jį išvesdamas ir pasportuoti suspėju.
Perfrazuodamas Seneką apibendrinčiau: GERAS DARBAS PAŠALINO MANO BLOGUS ĮPROČIUS.

Marijus

************

Nusistatyti žadintuvą 10 minučių anksčiau ir tada ryte, žadintuvui nuskambėjus, galėsime pasimėgauti dar 10 minučių šiltuose ir minkštuose pataluose. Tos minutės būna tokios reikalingos ryte, kad būtų lengviau pradėti naują dieną. Su viltimi, kad ji bus tiesiog puiki.

Arūnas

************

Geriausia rytą pradėti su meile. Meile pasauliui, sau, aplinkiniams. Tada visa kita ateina kaip pasekmė: šypsena veide, rytinis dušas su daina, sveiki pusryčiai visai šeimai, energija visai dienai. Kai dieną pradedi su meile, pasaulis pasidaro šviesesnis, problemos mažesnės, o rytinės sultys skanesnės.

Kristina

***********

Jeigu tikrai būtų slaptas receptas, kaip gerai pradėti dieną - aš gal juo pasinaudočiau, o gal ir ne, bet jo nėra... Žmogus kiekvieną dieną bando praskaidrinti savo gyvenimą, bet ne visada išeina. O gal to ir nereikia? Juk nebūtina, kad visos dienos būtų geros.

Jei nebūtų ašarų - nesužinotumėm, kas yra paguoda.
Jei nebūtų barnių - nesužinotumėm, kas yra susitaikymas.
Jei nebūtų bėdų - nesužinotumėm, kas mūsų draugai.
Tai tegul visos dienos būną skirtingos ir neieškokime to ko nėra.

Ramunė

***********

Pramerkęs akį, praveriu langą. Įsileidęs pumpurų kvapą bei varnėnų treles į kambarį, vėl lendu į lovą - kad ramiai tais kvapais ir garsais pasimėgaučiau. Trumpam užsnūstu, bet per miegus girdžiu švelnų balsą: "Kelkis, pusryčiai ant stalo!" Nespėju paklausti, kas pusryčiams, kai užplūsta cepelinų su spirgučiais kvapas... Vietoj kavos išgeriu sulos, paraugintos su avižomis, serbentų šakelėmis ir džiovintais obuoliukais. Pasirąžęs lyg katinas, sėdu prie stalo.

Už tokius nuostabius rytus esu dėkingas kol kas svarbiausioms mano gyvenimo moterims - Mamai ir Močiutei.

Vidmantas

ANTROS SAVAITĖS NUGALĖTOJAI

Buvau taip išauklėta - dieną pradėti malda. Bet pamažu nuo to atpratau... Jaučiau, kad kažkas ne taip... Šis konkursas man padėjo prisiminti, ko man trūksta, ko ilgiuosi. Dabar, kaip seniau, aš ryte meldžiuosi - už tai, kas buvo ir už tai, kas dar laukia. Patikėkite, jaučiuosi geriau. Linkiu pabandyti ir Jums, bent tikintiems. O netikintieji lai paryčiais susapnuoja gražų, nuotaikingą, spalvingą sapną. Tai irgi gerą dieną pranašaujantis dalykas. Beje, to irgi galima išmokti.

Regina

************

Nubudus pagalvoti apie artėjančias atostogas...

Jonas

************

Geriausias rytas, kai už praviro lango girdėti paukštelių čiulbėjimas, o ne mašinų motorų burzgimas. Kai naktį lanko malonūs sapnai, o ne košmarai. Kai rytą su tavimi meiliai pasisveikina mylimas žmogus, o ne girdi piktą burbtelėjimą. Kai žinai, kad šiandien bendrausi su mielais ir tau brangiais žmonėmis, o ne su surūgusiais niurzgaliais. Kai žinai, kad greit, o galbūt šiandien algų diena, o tu suplanavai pradžiuginti mylimą žmogų dovana. Kai žinai, kad nori pralinksminti kitą žmogų ir egoistiškai nuo pat ryto negalvoji vien tik apie save. Tada tu tikrai gerai pradedi dieną.

Bronius

************

Kiekvienas rytas yra pats gražiausias, kai anksti nubudęs pamatau savo ramiai miegančio mažylio veiduką, kai suvokiu, kad esu mylimas, reikalingas ir kad esu sveikas. Atsikėlęs pasižiūriu pro langą ir niekada nesigadinu nuotaikos bereikalingomis mintimis apie netikusį orą, kad oi, šiandien šalta, lyja. Visada pasidžiaugiu tokiu oru, koks jis yra. Jei šviečia saulutė, dėkoju jai už šilumą ir spinduliukus. Jei lyja lietutis, džiaugiuosi, kad lietus atgaivins žemę, o jei spaudžia šaltukas, tai džiaugiuosi, kad po pietų galėsiu su vaiku čiuožinėti nuo kalniukų. Ir kiekvieną ankstų rytą pradedu mintimi: niekada negailėsi anksti atsikėlęs ir anksti vedęs.

Žydrius

*************

Puiku pradėti dieną, kai neskamba įkyrus žadintuvas, o aš pati puikiai išsimiegojusi, pabundu. Niekada neskubu keltis, o nugenu tingulį ir snaudulį į šalį. Nusišypsojusi savo rytiniam atvaizdui veidrodyje, pasakau: "Labas, gražuole, štai išaušo dar viena nuostabi diena". Atlikusi rytinius ritualus prieš išeidama vėl nusišypsau sau ir įtaigiai palinkiu geros dienos. Jokių niūrių minčių, šypsena ir meilė sau nuo pat ryto - gera dienos pradžia:)

Gintarė

*********************************************

PIRMOS SAVAITĖS NUGALĖTOJAI:

Mano rytas – mano kūnui ir sielai lyg mažytė šventė kasdien! Esu vyturėlis, todėl keltis anksti man patinka. Ar saulėta ar apsiniaukę, rytą pradedu pusvalandžiu anksčiau nei mano namiškiai pelėdžiukai. Veidą suvilgau vėsiu vandeniu, apsirengiu sportiškai ir einu pasisveikinti su gamta... Praveriu duris ir... Ryto vėsi gaiva iškart pažadina mano mintis, pripildo energija mano kūną.

Gyvenu kaime, tad gamta visą laiką čia pat. Truputį paėjėjusi, pradedu palengva bėgti link netoliese esančio ežeriuko. Gamta visąlaik kitokia: žiemą džiugina šaltukas ir sniegas, pavasarį – gausus paukščiukų čirškėjimas ir bundanti gamta, vasarą – laukų gėlės ir jų aromatai, rudenį – rūkas ir spalvingi medžiai.

Pasiekiu savo tikslą – vandens oazę. Stebuklinga vandens galia išvalo visus neigiamus dalykus ir duoda teigiamą energiją visai dienai! Jeigu nešalta, ant kranto palieku batelius ir minutėlę pabraidžioju vandenėlyje. Jeigu šilčiau – visa nusimaudau. Vanduo duoda labai daug energijos visai dienai. Po tokių maudynių nuotaika akimirksniu pagerėja, jaučiuosi tiesiog pakylėta!

Išlipusi iš vandens šiek tiek pasimankštinu, kad sušilčiau. Paskui neskubėdama einu atgal, dar pasidžiaugiu peizažais, vasarą prisirenku lauko gėlių puokštytę ir sugrįžtu namo. Atsigeriu vandens ir skubu į dušą, o išėjusi išgirstu jau pabudusi vyrą ir krebždančius vaikučius, juos priėjusi pabučiuoju ir taip pradedam naują dieną.

Apsirengiam, susitvarkom ir keliaujam į virtuvę. Jeigu lauke šilta, nėra vėjuota, einame į terasą atsigerti ir papusryčiauti. Verdame įvairių kruopų košyčių arba kepame omletą su daržovėmis. Kartais palepinu šeimą blynais su cukinija, obuoliukais ar bananais su šaldytų žemuogių, braškų arba mėlynių uogiene. Štai vienas mėgstamiausių ir sveikiausių mūsų šeimos blynų receptų:

Savaitgalio blynai: 3 kiaušinius išplaku su 2 stiklinėm pieno, įdedu kvietinių miltų per puse su ruginiais rupaus malimo miltais, šiek tiek kepimo miltelių. Cukraus nededu. Įtarkuoju obuolių, cukinijos arba abiejų ir kepa ant aliejaus. Dažniausiai patiekiu su mūsų mėgstamiausia žemuogių uogiene.

Prie sveikų pusrytėlių dažnai pasigaminame šio gėrimo - savo gamybos jogurtą suplaku su sultimis arba šaldyta uogiene. Visai šeimai labai patinka.

Pasistiprinę, darbo dieną važiuojame į darbus, prieš tai vaikučius nuvežame į jų mokslus daržiuke. Savaitgalį po pusryčių dar pasėdime, pašnekučiuojame, pasimėgaujame laisvadieniu.

Anna

******

Išsimaudžiusi ir užkaitusi vaistažolių arbatos, tyliai praveriu miegamojo duris, iš kurio dar sklinda paskutinio sapno atodūsiai... Tyliai tyliai tipendama link lovos dar tyliau pradedu niūniuoti vieną iš populiarių melodijų... Kuo arčiau lova, tuo garsiau niūniuoju, įpindama į melodiją rytinius įspūdžius, oro prognozę, dienos planus... Prisėdu ant lovos krašto, pakišu ranką po anklode... Glostau nugarą... Niūniuoju... Stipriau glostau, niūniuoju, kol pradedu kasyti, ir savo sugalvotais dainos žodžiais pažadinu savo vyrą. Jis visada prabunda švytintis ir puikiai nusiteikęs, o man nėra gražesnio ir žvalesnio ryto, kaip tik taip pažadinti mylimąjį... Mus pažadina meilė atėjusiai dienai ir vienas kitam...

Žydrūnė

*******

Tobulas rytas: nubusti ir suvokti, kad išsimiegojai, kad esi sveikas, kad turi svajonių, mylimų žmonių, kad savaitgalį važiuosi pas močiutę, kuri vien tik tau iškeps šimtalapį. Tobulas rytas kiekvieną dieną dėl to, kad turime galimybę gyventi. Nėra didesnės dovanos už gyvenimą, o to suvokimas kiekvieną rytą paverčia tobulu.

Armina

******

Geros dienos pradžiai reikalingas geras pamatas – rytas. Visada ryte pabudusi pabučiuoju mylimą žmogų, ji stipriai apkabinu, nusišypsau jam ir ištariu: „Labas rytas, Mažyti, šiandien dar stipriau tave myliu“. Tada ir jam, ir man rytas jau prasideda geriau, nes kartais gerai savijautai užtenka iš širdies žodžių pasakytų žodžių.

To po pasileidžiame garsiai linksmų dainų ir marš prie rytinių įprastų veiksmų: mankšta, dušas, žalia arbata (kad žvaliau jaustumėmės), pusryčiai (be jų nei vienos dienos). Prieš išeinant į darbą dar po stiklinę šviežiai spaustų sulčių.

Vakarais dažnai einame pasivaikščioti, kad geriau miegotųsi, o kai gerai išsimiegi ir rytas žvalesnis ir savijauta geresnė. Taip pat geram miegui padeda atviras langas. Būdami geros savijautos patys, suteikiame ir džiaugsmą kitiems, darbas kolektyve būna smagesnis.

Inga

*****

Kuo mažiau galvosi apie priešus (nes jie to nenusipelno), tuo bus puikesnės dienos.

Silva

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Paskambinus į greitąją – pritrenkianti dispečerės reakcija (29)

Moteris, kuri nusprendė padėti šaltyje gulinčiam žmogui, iš greitosios medicinos pagalbos...

Legendinis Johnny Eckas: įveikęs save, bet nenugalėjęs žmogiškojo žiaurumo (5)

„Jei užsimanysiu pamatyti išsigimėlių, pažvelgsiu pro langą“, – gyvenimo pabaigoje viešai...

Baisias šeimos problemas tėvai slėpė po devyniais užraktais: vaiko pasakojimais netikėjo net artimieji (13)

„Nesvarbu, kokioje aplinkoje užaugote, nesvarbu, kas jūsų tėvai, – jūsų gyvenimas neprivalo...

Gyvai / Eurolyga: „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ (33)

Po savaitės pertraukos Eurolygoje Kauno „Žalgiris“ atnaujina lenktynes dėl vietos...

Po Venckienės sulaikymo išplatintas jos sūnaus kreipimasis (1002)

Ketvirtadienį pranešus apie buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės sulaikymą JAV,...

Skubios pagalbos paieškos ligoninėse: pacientai išvejami, liepia susimokėti (78)

Jei poliklinikos , kurios esate pacientas, nedarbo metu jums prireiktų medicininės pagalbos – kur...

Andrius Tapinas „Vilniaus knygų mugėje“ ėmėsi provokacijos (52)

„Naujoji mano knyga tiesiog graibstoma. Lentynos tuščios, vos spėja nešti iš sandėlių....

JAV teisingumo departamentas: Venckienė yra sulaikymo įstaigoje (118)

Jungtinių Valstijų teisingumo departamentas penktadienį patvirtino buvusios Seimo narės...

Orą gadinantis keleivis, neištikimas vyras ir kiti nuotykiai lėktuvuose, kurie baigėsi ne taip ir linksmai (3)

Iš Dubajaus į Amsterdamą skridęs „Transavia Airlines“ lėktuvas turėjo skubiai leistis...

Gyvai / Pasaulio čempionato atranka: Lietuva – Vengrija (14)

Sėkmingai FIBA planetos pirmenybių atranką dar pernai rudenį pradėjusi Lietuvos vyrų krepšinio...