Iki Mingų dinastijos (1368-1644) visa Kinijoje gaminama arbata buvo žalioji arba ulongai. Ankstesnėse dinastijose supresuota į arbatos plytas žalioji arbata gerai išsilaikydavo ir jai nekenkdavo ilgos, metus ir daugiau trunkančios, kelionės į tolimus kraštus. Mingų dinastijos laikais buvo pradėta gaminti biri žalioji arbata, kurios garais apdorotas ir išdžiovintas lapas greitai prarasdavo savo skonį ir aromatą.
Arbatinukas
© DELFI
Didėjant prekybos apimtims ir geografijai reikėjo pasirūpinti ir arbatos kokybe. Sumanūs kinai greitai rado išeitį, sukurdami dvi naujas arbatos rūšis – juodąją ir juodąją arbatą aromatizuotą natūraliais gėlių eteriniais aliejais ir žiedlapiais.

Manoma, kad juodosios arbatos gaminimo procesas išsivystė iš dalinės fermentacijos arbatos ruošimo, kaip šios fermentacijos, o tiksliau oksidacijos, laiko pratęsimas. Tradiciškai juodosios arbatos gamyboje yra pagrindinės keturios pakopos: vytinimas, vyniojimas, oksidacija ir džiovinimas.

Pirmiausia nuskinti žali arbatos lapeliai kelioms valandoms yra paskleidžiami ant bambuko padėklų. Jei ruošiama aukštesnės kokybės arbata, vytinama pavėsyje. Pavytę lapeliai suminkštėja, todėl juos galima vynioti nesulaužius. Vyniojama būdavo rankomis, dabar daug kur šis procesas mechanizuotas. Vyniojant lapelių kraštai sutrūkinėja atverdami ląstelių membranas, pradeda skirtis rauginės medžiagos, skatinančios oksidaciją.

Suvynioti į didelius gniužulus lapai išskiriami ir paliekami kelioms valandoms tolimesnei oksidacijai, kurios metu galutinai pasikeičia žalio lapelio spalva ir aromatas. Oksidacija sustabdoma veikiant aukštai temperatūrai. Lapeliai išdžiovinami ir persijojami per specialius sietus, atskiriant stambesnes frakcijas nuo smulkesnių. Pridėjus gėlių žiedų ar eterinių aliejų, arbatžolės dar kartą džiovinamos ir gaunama natūraliai aromatizuota juodoji arbata.

Skirtingai nuo žaliųjų arbatų, juodosios arbatos yra rūšiuojamos pagal nustatytus tarptautinius standartus. Pirmiausia rūšiuojama pagal sodus, skynimo laiką ir svarbiausia – pagal tai, koks lapas yra skinamas ir kaip apdorojama. Geriausios juodosios arbatos yra aukštikalnių lapelių arbatos iš pirmojo lapelio ar pumpurėlio (žymima FOP), prie labai aukštos kokybės lapelių arbatų gali būti pridėtos dar kelios raidės papildančios informaciją apie šią arbatą (pvz.: STGFOP – special tippy golden flowery orange pekoe – ypatinga, su daug auksinių lapų ir pumpurėlių viršūnėlių, pirmųjų lapelių arbata). Smulkesnės frakcijos arbata paprastai būna tamsesnės spalvos ir stipresnė, lapelių - subtilesnio skonio ir aromatų. Smulkiausios frakcijos arbata (fannings) yra naudojama vienkartinės arbatos gamybai.

Daugiausia juodosios arbatos pagamina Indija, Šri Lanka, Kenija.

Juodųjų arbatų įvairovė yra irgi labai didelė. Geriausiomis juodosiomis arbatomis yra laikomos Indijos Dardžilingo srityje išaugintos arbatos. Jos vadinamos arbatų "šampanu". Tai puikaus skonio, malonaus muskatinio aromato, stipriai tonizuojančios arbatos. Asame (kita Indijos sritis) išauginama daugiausia juodosios arbatos, kurios didžioji dalis yra smulkios frakcijos (BOP arba CTC). Tai sodraus skonio, labai gražios vario spalvos arbata mėgstantiems stiprias arbatas, puikiai tinkanti gerti su pienu. Kenijoje didžioji dalis arbatos skirta CTC arba taip vadinamos "granuliuotos" arbatos gamybai. Ji stipri ir aromatinga.

Rūšinė lapelių arbata pasižymi gražia gėrimo spalva, maloniu aksominiu skoniu ir geru aromatu. Kiniškos juodosios arbatos dažnai vadinamos vakarinėmis arbatomis, nes jose yra mažiau kofeino, jos švelnesnės savo skoniu. Kimuno arbatos yra tarp geriausių kiniškų arbatų, pasižyminčios subtiliu, orchidėjas primenančiu, aromatu ir salsvu skoniu. Šri Lanka – viena didžiausių juodosios arbatos gamintojų, jos arbata nuo kitų juodųjų skiriasi savo skoniu, kiek salsvu, primenančiu kiniškas, tačiau sodresniu ir maloniu lengvu aromatu bei gintaro spalva.

Juodoji arbata puikiai tonizuoja, nes iš visų arbatų rūšių joje yra daugiausia kofeino. Palaikius užplikytą juodąją arbatą ilgiau, ji tampa labiau sutraukiančio skonio, nes per ilgesnį laiką ekstrahuojasi daugiau rauginių medžiagų, kurios labai padeda virškinimui. Geriausia juodąją arbatą gerti tarp valgymų, kai norite atgauti jėgas ir padaryti trumpą pertraukėlę darbo metu. Malonus aromatas ir skonis atgaivina ir sustiprina. Tai patvirtina ir kinų autoriaus T’ien Yiheng pasakyti žodžiai:"Arbata padeda užmiršti šio pasaulio šurmulį"

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

R.I.T.A. Lietuvos žemės ūkio atašė Kinijoje kaltina ambasados moteris genocidu (82)

Žemės ūkio ministerija atlieka patikrinimą dėl jos deleguoto atstovo Kinijos Liaudies...

Gudžiaus treneris griebiasi už galvos: nebežinome, ką daryti (87)

„Tragiška situacija. Esame giliuose viduramžiuose ir man keisčiausia, kad niekas neprisiima...

Kas slepiasi už naujo mistinio Putino įvaizdžio? (101)

Anksčiau dažnai vaizduojamas raumeningu mačo, gebančio apginti tėvynainius nuo priešų, Rusijos...

Lietuvos medikams – viliojantis britų kvietimas (47)

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS), norėdama išspręsti vis didėjančią...

Feisbuko sensacija tapęs apsaugininkas Eligijus Ruškys: gyvenime yra buvę ir daugiau kuriozų (34)

Vidaus tarnybos jaunesnysis puskarininkis, disko metikas Eligijus Ruškys šiomis dienomis...

Nedžiuginanti Ingos Stumbrienės atostogų Bahamose pabaiga: iš oro uosto – tiesiai į medikų rankas (101)

Vasarišku ori bei egzotiška gamta Bahamų salose besidžiaugusi Inga Stumbrienė nesitikėjo...

Perspėjimas stambiesiems – melavusiems teks atsisveikinti su žeme imsis ir miškų (414)

Kilus skandalui dėl žemės ūkio paskirties žemės pirkimo nepaisant visų ribojimų paaiškėjo,...

Paskelbta nauja Lietuvos pašto vadovė (3)

Valstybės valdomam Lietuvos paštui vadovaus Asta Sungailienė.

Alma Adamkienė atsidūrė ligoninėje gydytoja pateikė naujausią informaciją; atnaujinta 13:58 (287)

Prezidento Valdo Adamkaus žmona 90 m. Alma nuo šeštadienio gydoma Vilniaus universiteto ligoninės...

Teismas neleido remontuoti kavinės prie Vilniaus Bernardinų sodo (6)

Teismas dar kartą patvirtino, kad bendrovė „ Liumeksis “ gali užkonservuoti kavinę prie...