Ne tik darbdavys renkasi, ką priimti dirbti, bet ir darbuotojas vertina darbdavį ir sprendžia, ar norėtų prisijungti prie jo darbuotojų komandos. Kokie darbdaviai, kokios įmonės šiuo metu patraukliausios darbo ieškantiesiems? Kokiose įmonėse Lietuvoje šiuo metu labiausiai nori įsidarbinti darbo ieškantieji?
© Shutterstock nuotr.

CVbankas.lt atliko tyrimą, kurio tikslas buvo išsiaiškinti, kokios įmonės šiuo metu darbuotojų akimis yra patraukliausios ir kur darbuotojai labiausiai norėtų dirbti. Respondentų prašyta įvardinti ne tik konkretų įmonės pavadinimą, bet ir argumentuoti, kodėl būtent pasirinkta įmonė yra patraukli ir ką jie apskritai labiausiai vertina, rinkdamiesi darbdavį.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad darbuotojams patraukliausia įmonė šiuo metu yra Barclays Technology Centre Lithuania. Darbuotojų teigimu, įmonė itin patraukli dėl karjeros galimybių, atlyginimų sistemos ir dėl to, kad tai – tarptautinė kompanija. Antroje vietoje – AB SEB BANKAS, respondentų teigimu, labiausiai vertinamas dėl patikimumo ir socialiai atsakingo požiūrio, pagarbos darbuotojams bei karjeros galimybių.

Trečioje vietoje – TEO LT, AB, dominanti darbuotojus dėl patikimumo ir stabilumo, įmonės dydžio, žinomumo ir inovatyvumo bei perspektyvų. SWEDBANK AB ir UAB „Girteka“ užima atitinkamai ketvirtąją ir penktąją vietas. Pasak tyrimo dalyvių, SWEDBANK AB yra sąžininga ir socialiai atsakinga tarptautinė įmonė, turinti gerą reputaciją. UAB „Girteka“ darbuotojus labiausiai domina dėl savo dydžio ir žinomumo, perspektyvų ir inovatyvumo bei dėl įdomaus darbo galimybių.

Vilniuje patraukliausias darbdavys, susumavus tyrime dalyvavusių asmenų atsakymus, yra Barclays Technology Centre Lithuania, Kaune – UAB „Senukų prekybos centras“, Klaipėdoje – UAB „PHILIP MORRIS LIETUVA“.

Įvertinus pagal darbo sritį, administravimo ir sekretoriavimo srities darbuotojams patraukliausiai atrodo AB SEB BANKAS, apskaitos, finansų ir audito, kompiuterių, IT ir interneto specialistams – Barclays Technology Centre Lithuania, energetikos srities darbuotojams – AB LESTO, logistikos ir transporto kategorijos atstovams – UAB „Girteka“, pardavimų vadybos specialistams patraukliausiai atrodo TEO LT, AB, pramonės ir gamybos darbuotojams – UAB Švyturys – Utenos alus, vadovavimo kategorijos darbuotojams – AB SEB BANKAS.

CVbankas.lt atliktas tyrimas atskleidė, kad be paties darbo pobūdžio, patrauklaus atlyginimo ar tinkamos motyvacinės sistemos darbuotojai kreipia dėmesį ir į kitus dalykus, kurie jiems asocijuojasi su įmonės patrauklumu. Darbuotojus traukia aukštos vidinės kultūros įmonės, kuriose laikomasi teisingo požiūrio dėl darbuotojų, atsižvelgiama į darbuotojo norus, leidžiama tobulėti ir suteikiama karjeros galimybių bei erdvės saviraiškai.

Darbuotojai įvardija, kad neretai vadovas yra vienas iš svarbiausių kriterijų, ar įmonė atrodo patraukli – gerus atsiliepimus apie įmonę skatina tinkami vadovo sprendimai, konstruktyviai pasakytos pastabos, kurios ne žeidžia, o leidžia dirbantiesiems atsižvelgti ir pagerinti darbo kokybę. Vertinama, kai darbuotojams padėkojama už atliktą darbą, nors tai ir įeina į jų atliekamas pareigas.

Respondentams svarbu ne tik vadovas, bet ir darna su kitais kolektyvo nariais, šilti bei žmogiški tarpusavio santykiai, pagarba vieni kitiems. Darbuotojai įmonės patrauklumą įvertina ir pagal tai, ar dirbantiesiems suteikiamos visos priemonės tiek profesiniam, tiek asmeniniam tobulėjimui ir mano, kad sėkmė priklauso tik nuo to, kaip pats darbuotojams sugebės tomis priemonėmis pasinaudoti.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Penkiamečio tragedija: motina stojo ginti patėvio (9)

„Grasino įkišti pimpaliuką jam į užpakalį“, – toks kaltinimas buvo įrašytas byloje,...

Tėvo ligoninėje netekęs vyras: traktuoju tai kaip žmogžudystę ir aplaidų darbą (169)

Jūrininkas Tomas Zigmantavičius atostogų metu Klaipėdoje planavo atšokti artimųjų vestuves ir...

Dėl išskirtinės nuotraukos lietuvė tapo žinoma visoje Italijoje: mane tai papiktino (5)

Trejus metus Milane gyvenanti Gintarė Sutkevičiūtė vadina save sušių menininke. Ji kuria...

Lietuvių kelionė į Iraną: neleidžiama miegoti poromis, o viešbutyje karšta lyg dykumoje (53)

Mūsų šios dienos herojus – dar vienas iš pasaulio blogiukų – Irano Islamo respublika. Iranas...

Šalia Vilniaus įvyko didelė avarija: sužaloti 2 žmonės, viena vairuotojų girta atnaujinta 21.30 (37)

Magistraliniame kelyje A4 (Vilnius–Druskininkai), prie Paluknio miestelio, pirmadienio vakarą...

Tokio košmaro nė nesapnavo: nuomos nemokėjo, butą suniokojo, išsinešė viską (199)

Užsienyje gyvenanti Laura (vardas pakeistas, redakcijai žinomas – DELFI), grįžusi į nuomojamą...

Kas nutiktų, jei visi lėktuvo keleiviai prijungtų savo telefonus krautis? (1)

Šiuolaikiniai lėktuvai yra išties neįtikėtini technologiniai šedevrai. Tai – tarsi...

Ašaros po sekso: ar tai normalu?

Neįtikėtina, bet ašaros po lytinės sueities, nors ir gali trikdyti, yra gana paplitęs dalykas....

CSKA toliau košmariškai nesiseka Belgrade: visa komanda išlaipinta iš lėktuvo (131)

„Žalgirio“ krepšininkai pirmadienio pavakarę grįžo iš Belgrado į Kauną, kuriame jiems buvo...

„Žalgirio“ vyrai nusilenkė Rotušės aikštėje susirinkusiems sirgaliams Kauno meras prašė Šaro pasilikti (271)

Fantastišką sezoną Eurolygoje sužaidęs Kauno „Žalgiris“ paneigė krepšinio ekspertų...