Trisdešimtmečio artėjimas dailiosios lyties atstovėms gali tapti nerimo priežastimi. Perėjimas iš nerūpestingos jaunystės į brandesnį amžių neišvengiamas, tačiau jis gali išprovokuoti psichologinę krizę. Beje, trisdešimtmečio krizę dažnai jaučia netgi tos moterys, kurios visiškai savimi pasitiki, rašo portalas psychologies.ru.
© Shutterstock

Jeigu jums netrukus sukaks trisdešimt metų ir staiga pradėjote abejoti savo pasirinkto kelio teisingumu ir savo santykiais, ėmėte bijoti, kad jūs niekada gyvenime nepasieksite sėkmės, tai ne kas kita, kaip akivaizdūs 30 metų krizės simptomai.

Kaip ir keturiasdešimtmečio krizės atveju, trisdešimtmečių nerimą sukelia visiškai klaidingas nusistatymas, kad sulaukus tam tikro amžiaus būtina save absoliučiai suprasti. Toks požiūris gimdo abejones ir nerimą: jums atrodo, kad gyvenimas nukrypo nuo teisingos trajektorijos arba neatspindi jūsų lūkesčių. Kad galėtumėte sau ramiai pasakyti „Atėjau ten, kur ir turiu būti“, reikia iš pradžių atskirti simptomus, būdingus perėjimui į balzakišką amžių.

Štai keletas jų.

Melavimas apie savo amžių

Net jeigu pradėjote kovoti su savo senėjimu vos tik pabaigusios universitetą, dauguma moterų iki 25 metų nebijo švęsti savo gimtadienių. Jeigu vėliau pradėjote nutylėti savo amžių ar sumažinti turimų metų bagažą, tai vienas požymių, kad jus ištiko trisdešimtmečio krizė.

Jaučiatės nevykėle

Jeigu artėjant trisdešimtmečiui susidarė įspūdis, kad kai kuriais punktais vėluojate (ypač jeigu save lyginate su savo mama tame pačiame amžiuje) ir jūsų gyvenime nėra kažko, kas, jūsų manymu, yra svarbu ar net būtina – pavyzdžiui, jūs neištekėjote ar neturite vaikų – nėra prasmės dėl to nervintis. Svarbiausia, ką reikia padaryti iki trisdešimties – suprasti, ką norite gauti iš gyvenimo ir ką reikia padaryti, kad tai pasiektumėte, o ne skaičiuoti, ką jau turite ir ką pasiekėte!

Kai kurioms moterims praeities pasiekimai, asmeniniai ar profesiniai, kuriais jos savu laiku labai didžiavosi, praėjus kuriam laikui atrodo ne tokie ir svarbūs, ypač palyginus su nauju sėkmingo gyvenimo suvokimu. Būkite atidžios, einant šiuo keliu jūsų gali tykoti depresija! Tiesiog turėkite omenyje, kad apgailestauti dėl nepadarytų dalykų – vienas iš trisdešimtmečio krizės simptomų.

Nuolat save lyginate su kitais

Trisdešimtmečio krizę maitina savęs lyginimas su kitais to paties amžiaus žmonėmis. Jūs su kartėliu jaučiate, kad jūsų gyvenimas nėra aukštumose. Žinoma, galima įlįsti į „Facebook“ ir panaršyti po visų jūsų draugų (ar net priešų) asmenines paskyras. Tačiau būkite atsargios! Moksliškai įrodyta, kad šis ir panašūs socialiniai tinklai stiprina pavydo jaustą ir vienatvės pojūtį.

Kitas pavojus – „apsišaukėlio sindromas“. Jūs padarėte karjerą ir sulaukėte pasisekimo asmeniniame gyvenime, tačiau vis tiek abejojate savimi ir savo gebėjimais. Daugelis nemažai pasiekusių moterų gali kankintis dėl vadinamojo „apsišaukėlio sindromo“, kai pradeda atrodyti, kad viskas, kas yra jūsų gyvenime, padaryta ir pasiekta ne jūsų, jums tik pavyko apsimesti sėkmingu žmogumi.

Svarstote apie karjeros pokyčius

Suvokusios, kad jūsų darbas neturi nieko bendro su jūsų jaunystės svajonėmis, dailiosios lyties atstovės kartais pradeda svarstyti apie išėjimą iš darbo ar net kardinalų profesijos keitimą. Psichoterapeutas Paulas Cullenas įsitikinęs, kad panašios mintys būdingos moterims nuo 28 iki 32 metų.

Jūsų naujas suaugusios moters įvaizdis visiškai nereiškia, kad išleidžiate daugiau pinigų nei uždirbate, tačiau jeigu jūsų finansinė padėtis staiga ėmė atrodyti dar labiau apgailėtina nei paprastai – tai taip pat vienas iš trisdešimtmečio krizės požymių.

Jaučiatės tarsi būtumėte ne savo vietoje

Visiškai įmanoma, kad įžengusi į ketvirtą dešimtį jūs ėmėte kitaip vertinti savo elgesį ir tai, kas kažkada jums atrodė svarbu. Šiuolaikinėje visuomenėje moteris susiduria su galimybių ir nuomonių įvairove. Ir kartais priimti teisingą sprendimą tampa išties sunku.

Todėl neskubėkite, gerai apgalvokite! Daugelis trisdešimties sulaukusių moterų pastebi, kad asmeninis gyvenimas visiškai paklūsta karjerai. Spaudimas, kurį jaučiate asmeniniame ir profesiniame gyvenime, gimdo jumyse troškimą įgyti stabilumą. Tuo pat metu pradėjote labiau nerimauti dėl nesėkmių meilės fronte...

„Melancholija ir stresas, kaip romantinių santykių nutrūkimo ar tokių santykių nebuvimo padarinys gali sustiprėti sulaukus 25 metų“, ‒ įspėja asmeninių santykių patarėja Christine Hassler.

Laiko švaistymas nesibaigiančių serialų peržiūrai, vakaras iš vakaro, naktis iš nakties – tai taip pat gali būti trisdešimtmečio krizės simptomas. Jeigu jūs visiškai liovėtės bendrauti su draugais ir nuolat neigiamai atsakote į kvietimus eiti į kiną ar paplepėti kavinėje su draugėmis, greičiausiai jums prireiks dar šiek tiek laiko, kad susidorotumėte su psichologinėmis problemomis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Milijonieriumi prisistatantis Aaronas Perezas sėdo į kalėjimą JAV, laisvėn išeis tik 2022-aisiais (158)

Mūsų šalyje puikiai žinomas, dažnai viešintis ir dar visai neseniai nepilnametę sužadėtinę...

Teks prisitaikyti prie naujo klimato: nei vasaros, nei žiemos nebebus tokios, kaip anksčiau (97)

Ekstremalūs orų pokyčiai, kai vienus kraštus skandina potvyniai, o kitus kepina nebūdingas...

Valdžia turi realų kainų mažinimo įrankį, tačiau elgiasi priešingai? (6)

Valstybė gali mažinti kainų augimą dviem būdais – didindama konkurenciją ir šviesdama...

Andrius Tapinas. Dienos, kai valstiečiams eina (466)

Kolega Rimvydas Valatka įdomiai rašo apie paskutinius neribotos valstiečių arogancijos metus.

Įspėjimas iš Prahos: vyksta intervencija Zemanas atsitvėrė tylos siena  (21)

Čekija ir Slovakija antradienį mini 50 metų senumo įvykius, kai sovietų tankai sutriuškino...

Prie sostinės daugiabučių nebeliks įprastų šiukšlių konteinerių: kokie pokyčiai laukia gyventojų (24)

Liepos pabaigoje Vilniuje, Karoliniškėse, buvo pristatyta nauja atliekų surinkimo aikštelė. Joje...

Kraupūs vaizdai iš Lietuvos fermų: štai kokį pragarą turi iškęsti bejėgiai žvėreliai (280)

DELFI pasiekė šokiruojanti filmuota medžiaga iš Lietuvoje esančių kailinių žvėrelių ūkių....

Pavojus dėl tymų grėsmingai auga: susirgo rekordiškai daug europiečių (67)

Pasaulio sveikatos organizacijos ( PSO ) duomenimis, per pirmą šių metų pusmetį Europoje tymais...

Afganistano sostinė atakuota raketomis, vyksta susirėmimai atnaujinta 13.24 (101)

Šalia Afganistano sostinės diplomatinio rajono antradienį anksti ryte nukrito mažiausiai...

Rusijoje SSRS laikų laboratorija paversta į kriptovaliutos kasyklą (4)

Viena Rusijos bendrovė pirmadienį atidarė, jos teigimu, didžiausią šalyje kriptovaliutos...