Neturėtume siekti tapti dykinėtojais. Pusiausvyra tarp nerūpestingo ir perdėtai pareigingo požiūrio į darbą naudinga kiekvienam, tačiau kultūroje, kur mums nuolat peršama mintis būti geresniais už kitus visame kame, šiek tiek dykinėjimo gali būti teisingas kelias rūpintis savo sveikata ir karjera.
Kolegos
© Corbis

Maniakiška darbovietė

Buvo laikai, kai darbas reikalaudavo daug jėgų. Pasirodydavote darbe, sunkiai dirbdavote, karščiausiais periodais likdavote iki vėlumos ir tuomet grįždavote namo. Šiandien daugelis žmonių nebepabėga nuo darbo. Dar prieš atvykdami į darbą jie jau būna išsiuntę tuzinus elektroninių laiškų iš savo telefonų ir surengę telekonferencijas su žmonėmis iš visos šalies. Atmosfera darosi dar labiau įtempta jiems atvykus į darbą.

Darbovietės dabar kitokios nei buvo prieš dešimt, dvidešimt ar trisdešimt metų, tačiau kai kuriose srityse jūs galite atsitraukti. Nereikia persitempti taip, kad niekuomet negalėtumėte atsipalaiduoti.

Štai keli būdai, kaip imti „dykinėti“ darbe ir iš to laimėti:

Elektroniniai laiškai gali palaukti. Ne, tikrai, jie gali palaukti. Neturite atsakinėti į laišką vos tik jis pasirodo ekrane, nebent laukiate to ypatingo laiško, kuris lemtingas jūsų karjerai. Kitais atvejais turite skirti laiko patikrinti laiškams, kad nesitrukdytumėte, kol darote kitas užduotis. Galite net išjungti naujų laiškų pranešimo funkciją ir garsinį signalą.

Pasakius „ne“ niekas jūsų neatleis. Jei vadovas ar kas nors kitas ateina su užduotimi, kuri įeina į jūsų pareigas, vykdykite ją. Tačiau jei skęstate darbuose, nieko blogo nenutiks pasakius kolegoms, kad negalite jiems padėti. Taktiškai paaiškinkite, kad norėtumėte jiems padėti, bet dabar turite per daug darbų.

Nedarykite daug darbų vienu metu. Gebėjimas vienu metu kalbėti telefonu, siųsti laišką ir šildyti kukulius suneštiniams pietums – puiki savybė, bet nebūtinai pati geriausia. Daugybės darbų darymas vienu metu tapo įprastu daugelyje darboviečių. Problema ta, kad dažnai taip ir padarome po gabalėlį iš kiekvieno darbo ir nieko neužbaigiame iki galo.

Skirkite sau pertrauką. Tiesiog pabėkite iš darbo penkiomis minutėms. Pasivaikščiokite po pastatą arba išeikite įkvėpti gryno oro. Be šeštadienio ir sekmadienio jūs veikiausiai išprotėtumėte. Galvokite apie šias trumpas pertraukėles per dieną kaip apie mini savaitgalių versijas. Sugrįšite šviežia galva ir kokybiškiau atliksite darbus.

Nevalgykite prie stalo. Tai gali būti kartkartėmis pasitaikanti būtinybė, jei spaudžia terminai arba jei esate produktyviai nusiteikę ir nenorite blaškytis. Tačiau jei kasdien pietausite prie kompiuterio, jūsų akys negalės nė pailsėti. Galbūt pasijusite tikras dykūnas, jei vienintelis iš viso biuro sumuštinį valgysite lauke trisdešimt minučių, bet jūsų protinė sveikata to verta.

Susiplanuokite laiką „sau“. Kalendoriuje susižymėkite laiką darbams, kuriuos turite padaryti nepertraukiamas. Nesileiskite dėl šio laiko į kompromisus. Jei kažkas nori susitikti su jumis tuo metu, pasakykite, kad esate užsiėmęs ir pasiūlykite kitą laiką. Jei įmanoma, užsisakykite posėdžių kambarį, kad nebūtumėte trukdomas telefono skambučių arba plepių kolegų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šiurpi vienos šeimos istorija: išžudė šeimą ir apsigyveno su seserimi (3)

Stropus ir gabus abiturientas iš darbščios ūkininkų šeimos, tačiau kartu – ir negailestingas,...

16 metų tikro košmaro: ryte kūnai būdavo ištempiami lauk (7)

Po metų, kai jos tėvas su dviem jo broliais buvo rasti nušauti, sovietų valdžia atėjo Jevgenijos...

Amžinos vasaros kurortas vilioja atostogomis ant Raudonosios jūros kranto (17)

Eilate, Izraelio pietiniame kurorte prie Raudonosios jūros, jau turbūt yra pabuvoję nemaža dalis...

Atidžiai peržvelgusi vaikų vadovėlius tiesiog nustėro: tai – realus atvejis (588)

Viešai pristatyta nepanorusi būti filologė, humanitarinių mokslų daktarė, šiuo metu auginanti...

Klaipėdoje minios žmonių susirinko į miesto aikštes ir skverus (13)

Pagrindinis šalies uostamiestis šeštadienį ūžia. Čia tęsiasi ketvirtasis „ Šviesų...

Deivydas Praspaliauskas atskleidė tobulos sriubos virimo būdą (50)

DELFI Maistas svečiavosi pas šefą Deivydą Praspaliauską restorane „Amandus“, kur virtuvės...

Lėktuvuose tarp keleivių sėdintys pilotai įsidėmi tai, ko mes nė nepastebime (25)

Keliones lėktuvu daugelis sieja su puikia proga netrikdomai pasnausti, padirbėti, paskaityti knygą...

Įsirenginėjantiems būstą – būtiniausių pirkinių sąrašas (4)

Apstatyti tuščią butą gali būti sunki užduotis, ypač jei keliatės į nuosavą būstą pirmą...

Užtvindytame Meksikos urve rasti kaulai keičia tai, ką žinojome apie žmonijos istoriją (6)

Atokiose Meksikos džiunglėse esančio užtvindyto urvo gelmėse archeologai aptiko netikėtą...

Jasikevičius neslepia: dvi „Lietuvos ryto“ pergalės iš eilės supykdė „Žalgirį“ (48)

„Tai yra kova dėl titulo, tad žaidėjams nieko aiškinti nereikėjo. Trečiadienį savo žaidėjų...