aA
Greičiausiai kiekvienas esate susidūręs su gydytoju, teisininku, biuro darbuotoju ir mokytoju. Deja, mokyklose, įvairiose institucijose ir karjeros konsultavimo biuruose trūksta informacijos apie tai, kad yra galimybių užsidirbti pinigus tokiais atvejais, jeigu nenori ar negali būti gydytoju, teisininku ar biuro darbuotoju.
© Shutterstock nuotr.

Pasak forbes.com, yra apie 52 milijonai laisvai samdomų darbuotojų, kurie sudaro apie 33 procentus darbo jėgos. Kitaip tariant, laisvai samdomų ir nepriklausomų sutarčių dalyvių skaičius išaugo. Vieni šias gretas papildo iš meilės ir aistros tokiam darbui, kiti – norėdami adaptuotis ne geriausias diena išgyvenančioje ekonominėje situacijoje, treti – dėl abiejų priežasčių.

Čia jums bus suteiktas šansas sužinoti kaip užsidirbti pinigų dirbant labai neįprastus darbus. Beje, žemiau išvardintų darbų paklausa tokia didelė, kad jie generuoja nemažas pajamas, tačiau jie plačiosioms masėms taip menkai žinomi, kad dažnai laikomi neaiškiais. Tad jeigu nekenčiate savo darbo, esate bedarbiai ar tiesiog norite turėti įdomią temą kitam savo vakarėliui, šis sąrašas jus gali labai sudominti.

1. Raukšlių lygintojai

Raukšlių lygintojai per metus uždirba nuo 19 iki 49 tūkstančių dolerių (17,5-45,2 tūkstančio eurų). Jie lygina raukšles batuose, naudodami rankinį lygintuvą ir karšto oro džiovintuvą. Šios profesijos atstovai taip pat pasirūpina, kad batai atrodytų tarsi nauji, blizgėtų ir būtų lygaus paviršiaus.

Jie šiek tiek primena profesionalius batų blizgintojus, išskyrus tai, kad raukšlių lygintojai atnaujina batus visiškai kitokiu būdu, nenaudodami nieko kito, išskyrus įprastus buitinius prietaisus. Tad kai kitą kartą reikės panaikinti batų naudojimo pėdsakus, turėkite omenyje, kad yra žmonių, kurie su malonumu jums padės. Tiesa, už pinigus.

2. Gyvi manekenai

Gyviems manekenams mokama maždaug 100 dolerių (92 eurus) per valandą. Pinigai tokie dideli dėl to, kadangi tenka ilgą laiką visiškai ramiai stovėti, ką gali toli gražu ne kiekvienas žmogus. Tai tikrai netinkamas darbas žmonėms, kurių charakteryje yra bent jau dėmesio sutrikimo sindromo užuominų, ar kuriems greitai viskas pabosta, nes gyviems manekenams mokama už tai, kad jie keletą valandų ramiai išstovi vienoje vietoje.

Kai kitą kartą užsuksite į parduotuvę ir pamatysite, kad vitrinoje stovintis manekenas centimetru sujudėjo, nemanykite, kad išsikraustėte iš proto – tai tiesiog brangiai apmokamas gyvas manekenas.

3. Profesionalus miegotojas

Viešbučiai moka profesionaliems miegotojams už tai, kad šie išbando lovas ir vėliau aprašo savo patirtį. Vienintelis reikalavimas – puiki oficiali viešbučio kalba (ar kalbos) ir gebėjimas greitai užmigti.
2013 metais Helsinkyje įsikūręs viešbutis „Hotel Finn“ išplatino reklaminį skelbimą, kad ieško profesionalaus miegotojo jų 35 kambariams išbandyti ir apie tai parašyti tinklaraštyje.

Kaip teigia viešbučio direktorė Tio Tikka, jos kompanija ieškojo profesionalaus miegotojo, kuriam būdingos šios savybės: „dinamiška asmenybė, galinti parašyti apie savo patirtį gyvenant geriausioje vasaros vietoje Helsinkyje“. „Hotel Finn“ nebuvo pirmas viešbutis, kuriam prireikė profesionalaus miegotojo. 2010 metais Kinijos gyventoja pavarde Zhang buvo išrinkta iš 7800 kandidatų ir užėmė profesionalios miegotojos pareigas Kinijos interneto platformai „Qunar“.

Profesionalius miegotojus taip pat samdo daktarai ir mokslininkai. Tokiu atveju jie dalyvauja moksliniuose tyrimuose ir gauna pinigus už tai, kad miega pajungti prie įvairių aparatų, kurie fiksuoja miegančio žmogaus širdies plakimą ar smegenų veiklą. Mokslininkai samdo tokius žmones tam, kad galėtų geriau išsiaiškinti, kaip funkcionuoja žmogaus organizmas miego metu.

4. Sekso žaisliukų bandytojai

Sekso žaisliukų bandytojų darbas, savaime suprantama, yra išmėginti suaugusiųjų žaidimams skirtus daiktus. Už tai per metus mokama apie 39 tūkstančius dolerių (apie 36 tūkstančiai eurų). Profesionalūs sekso žaisliukų bandytojai dirba namuose ir jie pirmieji išmėgina sekso žaisliukus, apatinį trikotažą ir produkciją, skirtą specifinėms fetišo nišoms užpildyti. Sekso žaisliukus ir apatinį trikotažą gaminančios kompanijos samdo tokius darbuotojus tam, kad jie išbandytų jų produkcijos efektyvumą prieš tai, kai prekės atsidurs parduotuvių lentynose ir porų visame pasaulyje namuose.

Štai 24 metų Nat Garvey tapo sekso žaisliukų bandytoja po to, kai atsiliepė į Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios kompanijos skelbimą, kad ieškomas žmogus, kuris sutiktų išbandyti jų produkciją. Kasdien iki jos namų slenksčio atgabenami įvairūs specifinei fetišo rinkai skirti daiktai, paskui mergina juos išbando ir informuoja kompaniją apie produkcijos efektyvumą. Jeigu Nat patirtis teigiama, jos išmėginti daikčiukai atsiranda prekyboje.

5. Profesionalūs lovų šildytojai

Profesionaliems lovų šildytojams mokama už tai, kad jie vilkėdami specialų ištisinį kostiumą sušildo lovas viešbučio „Holiday Inn“ svečiams, prieš šiems palendant po antklodėmis. Edinburgo miego centro atliktas tyrimas parodė, kad šalta lova gali sutrikdyti miegą, o šiltos lovos (sušilusios iki maždaug 20-24 laipsnių Celsijaus, padeda žmonėms gerai išsimiegoti. 2010 metų sausį Londono ir Mančesterio viešbučiuose „Holiday Inn“ buvo siūlomos nemokamos lovos sušildymo paslaugos.

6. Pagelbės pagiringiems, sutvarkys po vakarėlio

Kompanijos „Hangover Helpers Party Cleaners“ įkūrėjas Marcas Simonsas savo verslą pradėjo nuo namų, kuriuose ką tik vyko vakarėlis, tvarkymo, tačiau netrukus jis suprato, kad nepaisant nekokios ekonominės situacijos, tai yra puiki verslo niša. Marcas Simonsas įmonę įkūrė kartu su savo studijų laikų draugu Alexu Vere Nicholu.

Alexas ir Marcas netrukus išsiaiškino, kad jų paslaugos labai paklausios Boulderyje, Kolorado valstijoje, kur daugybė žmonių nori, kad po praūžusio vakarėlio jų namus kažkas sutvarkytų. Nors bičiuliai dirba tik Boulderyje, kuriame gausu koledžų, dažnai sulaukia prašymų išplėsti savo verslą į kitus Amerikos miestus.

Be patalpų tvarkymo suteikiama ir pagalba pagiringiems žmonėms. Už vieną tokį mokama papildomai 20 dolerių (18,45 euro). Pagalbininkai atvyksta į vakarėlio vietą per parą nuo jo pabaigos. Padauginusiems alkoholinių gėrimų padedama susidoroti su pagiriomis, paruošiami pusryčiai ir duodama gėrimo „Gatorade“. Taip pat sutvarkomas kiekvienas butelis, kiekvienas indas ir visa po vakarėlio likusi netvarka. Telieka vienintelis praėjusios nakties linksmybių įrodymas – jo dalyvių prisiminimai.

7. Gyvi žadintuvai

Gyvų žadintuvų vaidmenį atliekantys asmenys skambina savo klientams kasdien ar ypatingą dieną, priminti apie jų pareigas, dienotvarkę ir ypatingus įvykius. Turint omenyje, kiek daug žmonių šiais laikais gyvena itin intensyvų profesinį ir asmeninį gyvenimą, tai puikus būdas užsidirbti pinigų iš kitų žmonių užimtumo ir neleisti jiems pramiegoti ar laiku nepadaryti to, ką yra suplanavę.

8. Džiūvančių dažų stebėtojai

Ar girdėjote pasakymą „tai tas pats, kaip žiūrėt kaip džiūva dažai“? Keithas Jacksonas iš tiesų žino, ką reiškia žiūrėti, kaip džiūva dažai, nes jis iš to ir gyvena. Keithas Jacksonas tapo profesionaliu dažų džiuvimo stebėtoju būdamas šešiolikos. Kompanijos tokiems žmonėms kaip jis moka už tai, kad jie stebi, kurie dažai išdžiūva greičiausiai, fiksuoja laiką, per kiek išdžiūva įvairūs dažai ir panašiai.

Tiesa, vietoj tiesioginio „stebėjimo kaip džiūva dažai ant sienų“, šios profesijos atstovai atlieka įvairius testus ir naudoja mikroskopus, kad išsiaiškintų konkrečių dažų patvarumą ir kaip konkrečios aplinkos sąlygos veikia konkrečios kompanijos ar prekės ženklo dažus.

9. Profesionalūs apkabintojai

Profesionaliems apkabintojams mokama už tai, kad jie apkabina ir priglaudžia savo klientą tada, kai jam to reikia. Ši profesija itin populiari Japonijoje, kur labai daug jaunų žmonių, dažniausiai skaičiuojančių trečią dešimtį, kurie visiškai apatiški meilei ir santuokai, nes yra absoliučiai susikoncentravę į savo karjerą, todėl visai neturi laiko romantiniams santykiams.

„Vice Magazine“ dokumentinis filmas apie meilės industriją Japonijoje atskleidė, kad tokiems žmonėms papildomai mokama už tokius dalykus kaip persirengimą kokiu nors personažu ar kliento ausų išvalymą.

Profesionalių apkabintojų pasitaiko ir kai kuriuose Šiaurės Amerikos regionuose, nes čia vietiniai taip pat mėgsta glaustytis! Taip pat labai svarbu pabrėžti, kad nors šie žmonės užsidirba iš fizinio kontakto su klientu, tačiau jų darbas išskirtinai platoniškas. Klientams netgi tenka pasirašyti sutartį, kad „nebus jokios seksualinės veiklos“.

10. Profesionalūs stovėtojai eilėse

Jeigu jūsų nenervina ilgas stovėjimas eilėse, tai puiki galimybė užsidirbti. Viena amerikiečių kompanija moka už tai 36 dolerius (33 eurus) per valandą. Šis darbas įgauna vis didesnį populiarumą ir Kinijoje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Bogušienė kirto ministerijai: turime išsaugotą susirašinėjimą, po kurio ir margarinas virto sveiku produktu papildyta SAM komentaru (60)

Maisto technologė Raminta Bogušienė antradienį išplatino spaudos pranešimą, kuriame kaltina...

Sinoptikų prognozė – be šviesių akimirkų: rytoj ryte pasiruoškite gramdyti ledą (2)

Sinoptikė Izolda Marcinonienė perspėja, kad ateinanti naktis gali atnešti dar didesnių...

Venclova: kalbos, kad popiežių pasitiko per tamsios veido spalvos mergaitė, – pražūtingos Lietuvai (569)

Kalbos apie tai, kad popiežių pasitikusi mergaitė buvo per tamsios veido spalvos – pražūtinga...

Vainienę juokina 12 Skvernelio laiškų: gali ir dievui parašyti, bet nesitikėk stebuklų (297)

Bent vieną laišką su kvietimu investuoti Lietuvoje premjeras Saulius Skvernelis galėjo įteikti...

Paksas nesiliauja: savo siūlymais gąsdina ekspertus (544)

Neseniai sumanymą organizuoti referendumą dėl lito sugrąžinimo deklaravęs europarlamentaras...

Šaltinis: Rusija ruošia grėsmingus povandeninius laivus (212)

Rusijos povandeninis laivynas, aprūpintas tarpžemyninėmis balistinėmis raketomis su...

Martynas Tyla griežtai nesutinka su išgirstu teismo verdiktu, žada jį apskųsti: čia jau virš visko (10)

Antradienį Vilniaus apygardos teismas nusprendė, kad žinomas prodiuseris Martynas Tyla namo,...

Seimas siunčia dar vieną žinią antstoliams: nori riboti atlyginimus balsavo vienbalsiai (121)

Antradienį Seime prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja teisės klausimais Rasa...

Kūryba virtuvėje: garsūs šefai atskleidžia savo paslaptis (2)

Ar kada nors pagalvojote, kad viena iš kūrybiškiausių erdvių galėtų būti virtuvė? Kiekvienas...

Akmuo į popiežiaus Mišių organizatorių darbą: tai smulkmena, bet labai svarbi (130)

„Labai trūko viešųjų tualetų“, – teigė „Žinių radijo“ klausytojas, ryto laidoje...