aA
Esu tikra, kad tie kas matė x-faktoriaus dalyvio Alekso Augaičio pasirodymą, neliko jam abejingi. Tame tarpe ir aš. Negaliu vertinti jo muzikinių sugebėjimų, bet charizma, kurią jis tryško dainuodamas buvo kerinti, prikaustanti dėmesį ir žavinti.
© Shutterstock nuotr.

Be to, kaip jis atliko savo pasirodymą, mane sukrėtė jo ryški asmenybės transformacija. Ar kas nors galėjo tikėtis, kad toks kuklus, tylus, iš pirmo žvilgsnio, savimi nepasitikintis, jaunuolis sugebės šitaip pasikeisti dainuodamas? Tai buvo lyg du skirtingi žmonės. Tačiau straipsnis bus ne apie tai...

Pastebėjau, kad žmonės dažnai naudoja frazes: „užsidėjęs kaukę“. Neva slepia tikrąjį „Aš“ po dirbtiniu veidu. Taip pat girdžiu nuomones, jog tikrasis žmogaus veidas yra retenybė, matoma tik patiems artimiausiems žmonėms. Man iškyla klausimas – ar žmogaus tikrasis „Aš“ gali būt vienas ir tas pats veidas visose gyvenimo situacijose?

Jei žmogus savo darbe ekspresyvus ir valdingas, o namuose ramus ir pasyvus, ar galima teigti, jog darbe jis vaidina užsidėjęs griežto vadovo „kaukę“? Jei viešoje erdvėje žmogus elgiasi santūriai ir kultūringai, o naktimis propaguoja sadomazochizmą ar tai reiškia, kad jo santūrumas tik „kaukė“, slepianti jo sadistinę natūrą?

O jei namuose žmogus švelnus, meilus ir atlaidus su savo vaikais, bet kategoriškas, priekabus ir reiklus su savo partneriu, tai irgi reiškia, kad kažkuria prasme jis ir namuose dėvi kaukę? Manau, kad daugelis atsakytų neigiamai. Nes kiekvienas suvokia, jog skirtinguose situacijose ir su skirtingais žmonėmis jaučiasi skirtingai, dėl to skirtingai ir elgiasi.

Jei po kažkokia „kauke“ žmogus tariamai slepia tikrąjį „Aš“, tai kas jis tada su ta kauke? Kažkokį vaidmenį atliekantis artistas? Ar tai reiškia, jog visą savo gyvenimą, mes kažką vaidiname, vos tik peržengiam namų slenkstį? Ar tai būtų realiai įmanoma? Visą gyvenimą vaidinti? Manau, kad ne. Net profesionalūs aktoriai nesugebėtų vaidinti „non stop“.

Žmonės nevaidina savęs. Žmonės turi savybę keistis ir būti skirtingi priklausomai nuo situacijos, aplinkybių ir žmonių su kuriais bendrauja. Kuo įvairiapusiškesnis žmogus, tuo daugiau veidų jis savyje turi. Ir tuo daugiau įvairios savirealizacijos jam prireikia.

Ne šiaip sau žmogus eikvoja savo laiką purviniems komentarams. To reikalauja jo savastis. Vienam norisi išreikšti savo nuomonę, nes galbūt tik toje erdvėje jis turi terpę ją pareikšti arba mano, jog ji yra tokia svarbi, kad turi būti pareikšta. Kitas negali praleisti galimybės ko nors neiškoneveikęs, nes tik tokiu būdu gali neutralizuoti savo neigiamas emocijas. Trečias mėgaujasi kažką įžeidinėdamas, nes tik žemindamas kitus, turi galimybę parodyti savo didingumą. Jei viso to „purvo“ žmogus nenešiotų savyje, neturėtų ir poreikio jo realizuoti.

Tačiau, net ir tada, kai žmogus dergia ant kitų pasislėpęs po inkognito vardu, tai nereiškia, kad tai yra vienintelis jo tikrasis “aš“ - tikrasis žmogaus veidas, kurį visuomenėje jis slepia dangstydamasis po kaukėm. Tai tik reiškia, jog jis realizuoja tą savo asmenybės pusę, kurios nenorėtų tapatinti su savo identitetu. Ir nežinia, kas yra blogiau: slėpti savo juodąją pusę, nes tau ji nepatinka ar daryti tai viešai, atvirai, garsiai, meluojant sau ir kitiems, jog tai tik vaidmuo – visuomeninis personažas.

Net aktoriai geriausiai atlieka tuos vaidmenis, kurių charakterio dalelę jie patys savyje nešiojasi. Ne šiaip sau vieni būna išskirtinai komedijų aktoriai, kiti visą karjerą atlieka tik blogiukų personažus, o treti sugeba būti universalūs. Mokėti gerai suvaidinti, tai mokėti gerai įsijausti į vaidmenį. O gerai įsijausti į vaidmenį pavyksta tik tiems, kurie sugeba savyje atrasti vaidinamo personažo dalelytę.

Žmogus nėra vienaląstė ameba. Nėra vienas ir tas pats veidas, turintis vienodą elgesio modelį, pasireiškiantį visose gyvenimo situacijose. Net po daugelio metų artimas žmogus, gali vieną dieną stipriai nustebinti vien dėl to, kad naujos aplinkybės atvėrė dar vieną jo veidą.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Gaisro metu Alytuje kritęs zuikis atiduotas tyrimams: pirmos žinios iš veterinarų baugina meras: jei tai bus patvirtina, liūdna ne tas žodis (302)

Spalio 18 dieną, t.y. trečiąją milžiniško padangų perdirbimo gamyklos gaisro dieną, Alytaus...

Navickienė: šis balsavimas parodė, kad vienam agrooligarchui ir jo kombainui pasibaigė dyzelis (292)

Seime renkami parašai siekiant inicijuoti pirmalaikius Seimo rinkimus pavasarį. Prie iniciatorių...

JK parlamentarai atmetė Johnsono siūlytą „Brexit“ vykdymo planą (56)

Borisas Johnsonas antradienį pagaliau turėjo progą parlamentui pateikti savo „Brexit“...

Maslobojevas pirmoje pasaulio kikbokso čempionato kovoje pasiuntė varžovą į nokautą (56)

Įspūdinga pergale WAKO pasaulio kikbokso čempionatą Sarajeve, Bosnijoje ir Hercegovinoje, pradėjo...

Šiluma pradeda „galvoti“ apie pasitraukimą iš Lietuvos (6)

Šiąnakt per Lietuvą nusidrieks debesų juosta, bet žymesnio lietaus nesulauksime. Rimstant...

Turintiems didelį darbo stažą – gera žinia iš Seimo (43)

Seimas spręs, ar ne mažesnį kaip 40 metų darbo stažą turintys šalies gyventojau galėtų...

BMW skrydis Vilniuje: rėžėsi į stulpą, jį nulaužė ir apsivertė papildyta (41)

Vėlų antradienio vakarą Vilniuje įvyko avarija. Pirminiais duomenimis, susidūrė du...

Daug ir naudingai žaidęs Kalnietis su „Lokomotiv“ pralaimėjo Belgrade

Belgrado „Partizan“ (4-0) ir toliau žygiuoja Europos taurės varžybose be pralaimėjimų....

Mokslų daktarė įvardijo maisto produktus, kurie stiprina imuninę sistemą, saugo nuo vėžio ir didina vyrų vaisingumą (79)

Pastaruoju metu selenas sulaukia vis daugiau dėmesio. Ir nieko keisto, nes jis yra vienas iš...

Johnsonas skelbia pertrauką „Brexit“ sutarties tvirtinimui (3)

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas antradienį paskelbė stabdantis pastangas...