aA
Vieną dar gražų rudens savaitgalį mes, kaip ir dera padoriems buržujams, susibūrėme šeimomis (tvirtomis ir padoriomis – jokių „antrųjų santuokų“). Prižiūrėtame kieme „išsikepėme mėsų“, svaiginomes tuo, ką iranietiški cenzūros įstatymai verčia vadinti „padangių nektaru“, gyrėme viens kitą ir dieną be vakaro, kuris atslinko tyliai it Bagdado vagis. Ir su juo neišvengiamai atėjo laikas skųstis gyvenimu.
© Shutterstock nuotr.

Tą vakarą likimo valia su mumis buvo gražaus jaunimėlio, kaip pasakytų seni žmonės. Žinoma, jiems vaikščioti su tėvais į draugų susibūrimus yra kažkaip pernelyg buržuaziška, labai jau miesčioniška, kažin kaip ne „košer“. Tačiau, matyt, jaunimėlis nelabai turėjo ką veikti („Lofte“ nieko gero nevyko), todėl beliko jiems būti su mumis ir, pasinaudojus proga, mums, pagyvenusiems miestelėnams į akis išsakyti viską, ką jie galvoja apie Lietuvą.

Būtina pabrėžti, kad visi tie jaunuoliai dirba valstybinėse tarnybose ir didelėse korporacijose. T.y., kasdien vilki kostiumus ir griežtus kostiumėlius, ryši kaklaraiščius ir segi kuklius auskarus (kurių nekenčia ir kuriuos skuba nusimesti ar išsiverti, vos tik grįžę namo). Keikdamiesi keliasi labai anksti ryte, kad sausakimšu autobusu valandą važiuotų iki Vilniaus centre esančių įstaigų (važinėti į darbą automobiliu yra pernelyg buržuaziška, teršia aplinką, o ir pasistatyti mašinos nėra kur).

Visą dieną uoliai dirba Lietuvos ir jos žmonių gerovei – kaip ir mūsų himne prisakyta (kovoja dėl komandiruočių į užsienį, biudžetų padidinimo, mokymų, premijų ir karjeros – kad ir kaip tai buržuaziška bebūtų). Jaučiasi gimę laisviems santykiams tarpusavyje ir su likusiu pasauliu, nes dabartiniai moralės įstatymai yra pernelyg buržuaziški.

Ir viskas jiems buvo aišku. Jie visi akivaizdžiai matė, koks blogas gyvenimas Lietuvoje. Jie piktinosi darbo vietose apribotomis prieigomis prie interneto platybių. Jie piktinosi drakoniškais įstatymais ir korporaciniu gobšumu. Kažin kaip kaltinamai mūsų adresu skambėjo dažnai vartojama unifikuota sakinių pradžia „po dešimties metų Europos Sąjungoje mes vis dar... (neturime, negalime, nepakėlėme, nesuvokiame ir nesame)“.

Jie žinojo, kuris iš valstybės veikėjų yra gėjus, o kuris gojus (šiuo žodžiu dabar, pasirodo, priimta apibūdinti apykvailius, riboto mąstymo žmogelius). Žodžiai iš jų lūpų dvelkė nuoskauda ir širdgėla, ir dažnai jie priminė Viktoro Hugo „Vargdienių“ romano herojus (kurio, beje, nebuvo skaitęs nė vienas, nes tokius romanus skaityti yra pernelyg buržuaziška) – rodos, tik švilptelėk, ir visų valstybinių įstaigų bei korporacijų darbuotojai suvers barikadas Gedimino prospekte. Jie tvirtai žinojo, kad šioje valstybėje ir šiame pasaulyje taip neturi būti, bet labai jau miglotai nujautė, kaip iš tikrųjų turi būti.

Ir jie nenorėjo patikėti, kai mes, pagyvenę buržujai jiems bylojome, kad neveltui mūsų didinga šalis yra tokia. Prieš daugelį metų šią „ydingą“, anot jaunimo, sistemą kūrė stiprų humoro jausmą ir lakią vaizduotę turintys individai – ir jiems išties pavyko sukurti tokią sudėtingą valstybę, jog dabar jai reformuoti reikia ne ką mažiau intelekto bei resursų. „Vadinasi, dar daugiau žmonių turi darbo ir galimybių palikti savo pėdsaką gyvenime“, - taip kalbėjome mes, atstovaujantys biurokratinį aparatą.

Ir ne veltui kažkas formavo tas korporacijas, nes tik jų gobšumas, o ne kas kitas sukūrė viską, ką šiandien vartoja tas pats jaunimas – nuo nebeprisimenamų injekcijų vaikystėje iki prašmatniausio telefono. „Nė viena valstybė dar nėra pagaminusi gero automobilio, ir nė viena valstybė dar nėra pasiuvusi jums kokybiškų apatinių“, - taip bylojome mes, atstovaujantys korporacinį pasaulį.

Tačiau jaunimas nenorėjo sutikti. Jis karščiavosi, laidė nepagrįstus argumentus ir menamus įrodymus, tačiau ar kas kada sugebėjo įveikti tūkstantmečiais kauptą suaugusiųjų išmintį?

Bet dabartinis jaunimas man priminė tai, ką kadaise mačiau ir vis dar tebėra populiaru Paryžiuje. Nemažą jaunimo grupę, vadinamą „BoBo“. Šis pavadinimas kilęs nuo dviejų sujungtų žodžių „bohema“ ir „buržujus“ – ir taip vadinamas asmuo, darantis sėkmingą karjerą korporacijoje ar valstybinėje įstaigoje, nors laisvalaikiu save pateikia kaip didžiųjų korporacijų ir biurokratinio aparato priešininką, taip pat ir kontrkultūros atstovą, t.y., nešioja atitinkamus drabužius ir klausosi maištingos muzikos.

Šiandien mūsų jaunuoliai gali save vadinti kaip tik nori – hipsteriais, “auksiniu jaunimu” ar uniseksualais (metroseksualai, kaip suprantu, jau yra “oldskūlas”), tačiau tikrovėje jie visi tėra elementariausi “BoBo”. Viskas blogai šioje valstybėje ir kapitalistinėje visuomenėje, sako jie, nes pagirti tai, ką mes jiems sukūrėme – pernelyg buržuaziška.

Kritikuoti tai, prie ko nė vienu judesiu neprisidėjai – jau bohemiška. Tuoktis ir auginti vaikus – pernelyg buržuaziška. Skirtis pirmai problemai iškilus – jau bohemiška. Eiti į Kylie Minogue ar klasikinės muzikos koncertą – pernelyg buržuaziška. Šokti pagal laukinių žmonių sukurtą ritmą – bohemiška.

Tačiau gera ir smagu – ir, kaip tyčia, itin buržuaziška - gyventi taikoje, studijuoti bet kuriame pasaulio universitete, būti prifarširuotam injekcijų, nugalinčių visas viduramžiškas ligas, įsigyti šeštą “iPhone”, važinėti “mašiniuku” ir gyventi lofte, kurį nupirko gobšuolis tėtis-buržujus arba gojus.

Galbūt toks jaunimo nepasitenkinimas status quo buvo būdingas visiems laikams, ką gi, juk kadaise maištavome ir mes patys, ar ne? Jaunystė, galų gale, juk nėra nuolatinė būsena, anot Karlo Marxo.

Vieną dieną ir jie suaugs, patys suvoks, ką reiškia būti atsakingu už kitus, patys pavirs gobšuoliais ir gojais, ir nuoširdžiai tęs mūsų pradėtus darbus – gražinti šią geriausią pasaulyje šalį, tobulinti jos idealiausius įstatymus ir sukurti ką nors tokio, ką naudodamas ateinantis paskui juos jaunimas gales kritikuoti.

Gyvenimas, kaip sakoma, ir yra gražus būtent savo nuomonių įvairove.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Patenkintas Jasikevičius „gražuolių“ matyti „Žalgiryje“ nenori: turime iš naujo tapti žvėrimis specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (6)

Kauno „Žalgiris“ pademonstravo įspūdingą žaidimą puolime bei atidarė pergalių sąskaitą...

Sostinės pakraštyje – garsių prekių ženklų išparduotuvė, apie kurią nenorėtumėte niekam prasitarti (158)

Pasakoti ar nepasakoti – štai kur klausimas, kai kalba nukrypsta apie neseniai duris pravėrusias...

Orai: anticiklono įtaka Lietuvoje menks (1)

Ruduo mūsų norų nepaiso, teks susitaikyti, jog ketvirtadienis – paskutinė spalio diena, kai...

Mistinė vieta, apie kurią žino retas vilnietis: užsieniečiai čia plūsta tūkstančiais (76)

Retas vilnietis žino apie namą, stovintį Antakalnio V. Grybo gatvės Vaikų namų teritorijoje,...

Šaro rimbas padėjo: „Žalgiris“ Stambule parodė tikrąjį savo veidą (243)

Kauno „Žalgiris“ trečiadienio vakarą Stambulo „Sinan Erdem Dome“ arenoje ieškojo pirmos...

Spekuliantai pelnosi krentant Džeimso Bondo automobilio gamintojo akcijoms (14)

Galbūt investuotojams Džeimso Bondo automobilis ir patinka, bet gamintojo akcijomis jie spekuliuoja...

Draugystes pamiršę, bet Šaro pamokas įsiminę žalgiriečiai: norėjosi atsikratyti įtampos specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (1)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neslepia – pergalė prieš Stambulo „Anadolu Efes“ komandą...

Liberalai panaikino Šimašiui palankų sprendimą narystė partijoje gali būti sustabdyta (160)

Remigijui Šimašiui paskelbus, kad antrosios kadencijos Vilniaus miesto mero kėdėje jis sieks su...

Metė siaubingus kaltinimus medžiotojo pašautam dviratininkui – mama vadina monstru ir gailisi, kad tiek mažai kankinosi buvusi mergina kaltina žvėrišku elgesiu (32)

Netekties palaužta dviratininko iš Didžiosios Britanijos Marco Suttono, kurį per klaidą Alpės...

Adomaitis: pametame kažkur galvas – nežinau, kaip paaiškinti (62)

Vilniaus „Ryto“ sirgaliai likus pusei minutės iki ketvirto kėlinio pabaigos traukė ne pergalės...