aA
Mūsų daug ir mes Jėga! Kas mes? Mes – tai žmonės, siekiantys tobulybės! Mes – stengiantys būti geriausiais, protingiausiais, gražiausiais, laimingiausiais. Mes niekada neklystantys, visada besišypsantys, pasitempę ir viską suspėsiantys. Mes – superžmonės!
© Shutterstock nuotr.

Dėkui mūsų auklėtojoms, tėvams, mokytojams, praeiviams, vaikiškoms pasakoms, televizijai, žurnalams ir visiems tiems, kurie parodė kokiais mes turime būti! Mūsų galvos yra prikimštos įvairių stereotipų apie laimingas gyvenimo pasakas, idealias mamas, kurios, atidirbusios visą dieną, vakare yra besišypsančios ir energingai žaidžia su vaikais, o jiems užmigus, tampa sekso dievaitėmis savo vyrui.

Yra tik vienas „bet“, bet tuos vaidmenis vaidina aktoriai, kuriems už tai mokami didžiuliai pinigai… Mes vis perkame stebuklingas knygas “kaip būti visada laimingu“, arba „tu esi supermoteris“ – nesusimąstydami, kad tai yra knygos, tiesiog skirtos pardavimui. Juk ką pirks pirkėjai ar gražų gyvenimą ar realų? Kas jiems bus patraukliau?

Ar gali būti, kad visi pasaulio žmonės perskaitę knygas „kaip tapti milijonieriumi“ taptų jais? Ar perskaitę knygą „Kaip užauginti vaiką sveiku ir laimingu“ – jis toks ir užaugs? Norėčiau, kad taip būtų… Tuomet nebūtų vargšų, sergančių, išsiskyrusių ir pan…

Mes norom nenorom lyginam savo gyvenimus su savo draugų, kolegų, kaimynų, įžymybių ir sakom, kad jų gyvenimas yra tobulas. O ar žinome mes, kad už mums atrodančių „idealių“ santykių slypi daug barnių, ilgi pokalbiai, ieškojimas naujų būdų, kaip gyventi kartu, skaudžios klaidos, vėl nauji pokalbiai ir t.t.

Ar žinome, kad už to „pirmūno“ slypinti saviagresija gydoma pas psichologą? Ar žinome, kad už „sėkmingo“ verslininko, pasiekusio karjeros aukštumas, slypi gili vienatvė?… Žinoma, taip yra ne visiems ir ne visada yra būtent taip, bet kartais mes darome išvadas apie gyvenimą, nežinodami visų detalių ir siekiame iš tiesų to, kas yra nepasiekiamo, to, ką sukūrėme patys savo galvoje…

Siūlau pakeisti frazę noriu „Tobulo gyvenimo“ į noriu „Pakankamai Gero Gyvenimo“. Ką mes dėl to laimėtume:

- Būtume sveikesni. Juk kai mes leidžiame sau nedirbti iki vėlyvo vakaro ar savaitgalį; nestovėti virtuvėje gaminant vakarienę iš trijų patiekalų, o su šeima pasitenkinate paprasta vakariene ar nueinate pavalgyti į kavinę negraužiant savęs dėl tokio sprendimo; leidžiant sau ilgiau pamiegoti savaitgalį be kaltės jausmo, kad neatlikote savo ar kažkieno sugalvotų „privalomų“ darbų – mūsų kūnas atsistato ir gali dirbti toliau. Tokiu būdu mūsų kūnui nereikia prisibelsti iki mūsų galvos ir nugaros skausmais ar nuolatiniais peršalimais, kad priverstų mus nors trumpam sustoti.

- Pagerėtų mūsų santykiai su aplinkiniais, nes nustotumėm iš savęs ir iš kitų reikalauti atlikti visus darbus tik 10! Jūs tik įsivaizduokite, Jūsų vaikas galės nebijoti gauti 8, o ne 10 (patikėkit, jam bus žymiai maloniau ir įdomiau mokytis); vyras kartais galės padėti daiktus ne į Jūsų sugalvotą vietą ir Jus dėl to neiškelsite skandalo. Jūsų mylimi žmonės galės būti NEIDEALŪS, gerbiami ir mylimi tokie, kokie yra!

- Atsirastų didesnis pasitenkinimas darbu. Jus nustotumėte bijoti suklysti, o tai reiškia labiau atsipalaiduotumėt, įjungtumėt intuiciją, pateiktumėt naujus ir įdomius pasiūlymus. Pats darbas taptų įdomesnis, o ir bendravimas su kolegomis pagerėtų, nes jų niekas nevestų „iš proto“ su griežtais (o kartais „neįgyvendinamais“) reikalavimais ir priekaištais.

- Geriau pažintumėte save, savo norus, savo galimybes. Kam to reikia? Ogi tam, kad žinotumėte ką atsakyti į klausimą: „Brangioji, ko tau trūksta iki pilnos laimės? :)

„Tobulumo iliuzija“ trukdo džiaugtis gyvenimu, išvargina emociškai ir fiziškai (čia kaip pilti vandenį į kiaurą kibirą, norėdami jį užpildyti iki viršaus), didina kaltės jausmą, mažina mūsų savivertę, o blogiausia tik mes patys sau tai sukūrėme ir tame paskęstame, nes net gamtoje nieko nėra tobulo.

Kviečiu Jus leisti sau būti netobulais, o pakankamai gerais: pakankamai geru žmogumi, pakankamai gera mama; pakankamai geru vyru; pakankamai geru darbuotoju ir pan… O jei jau taip norite būti tobulais, tai būkite „tobuliausia savo paties versija“. Juk tokių, kaip Jūs daugiau nėra ir tai yra Jėga!

Gerų emocijų namai
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Mažas ir visų pamirštas regionas, kurio vertė Kremliui – neįkainojama: mes bijome kalbėti (120)

Kad išvengtų sankcijų, Kremlius suka aplinkkeliais: naudojantis šalia Juodosios jūros esančiu...

Mažo Šveicarijos miestelio triumfas ir tragedija: geriausiais laikais „Ferrari“ ir „Porshe“ net nebuvo prabanga (5)

Sparčiai tiksint laikrodžiui ir artėjant „Brexit“ valandai, Europos miestai varžosi...

Šaltis jau greit sukaustys Lietuvą: ruoškitės – bus ir sniego pusnų (44)

Sekmadienio naktį maloniai paspaus šaltukas ir kai kur truputį pasnigs. Rimtesnio sniego sulauksime...

Žemė atakuoja Marsą: mokslininkai papasakojo, kokie pavojai tyko žmonių Raudonojoje planetoje (42)

Turbūt daugelis matėte filmų apie taikius Žemės gyventojus atakuojančius agresyvius marsiečius....

Nepilnametės išžaginimas mokyklos personalo nesukrėtė: visos jos čia tokios (213)

Stūmė, spyrė kojomis, kando. Prievartautojas atsitraukė, tačiau grįžo ir su visa jėga...

Praėjus 32 metams po mažamečių nužudymo trūko žudiko kantrybė teisme paskelbta siaubą keliančių nuotraukų (33)

Didžiojoje Britanijoje paskelbtas nuosprendis didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje:...

Ne visi pedagogai verti šio vardo: šaukštas deguto sugadino medaus statinę (60)

Įžengusius į kabinetą rimtomis akimis nužvelgia trys iškiliausi Lietuvos partizaninių kovų...

Vytautas Landsbergis: negalima žiūrėti į gerovę tik iš ekonominės perspektyvos (2511)

Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS–LKD ) garbės pirmininkas,...

Kristina susirūpino, ką valgo, kai smarkiai susirgo: pakeitusi kelis dalykus, dabar jaučiasi puikiai (24)

Vilnietė Kristina Bondar sveika mityba susidomėjo stipriai sušlubavus sveikatai. Moteris buvo...

7 raudonosios arbatos privalumai (8)

Raudonoji ( rooibo s) arbata – tai raudonoji žolelių arbata, gaminama iš fermentuotų...