aA
Lietuva sieks suteikti vienodas galimybes tiek vaikinams, tiek merginoms pradėti darbo karjerą, savo verslą, gauti norimą išsilavinimą ir pan. Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Vilijos Blinkevičiūtės, lyčių lygybė jaunimui, įtvirtinta trečiojoje Šiaurės ir Baltijos šalių lyčių lygybės bendradarbiavimo programoje 2004-2006 metams, yra gana nauja ir pakankamai svarbi Lietuvai.
Moteris, kojos, aukštakulniai batai
© Corbis/Scanpix
Islandijoje Šiaurės ir Baltijos šalių ministrų, atsakingų už lyčių lygybę, susitikime patvirtinta programa turėtų paskatinti lyčių lygybės politikos siekius - suteikti tas pačias teises, galimybes ir pareigas vyrams ir moterims visose veiklos srityse. Pagrindinėmis sferomis, kuriose bus glaudžiai bendradarbiaujama - suderintas atstovavimas politiniame, ekonominiame ir akademiniame gyvenime, biudžeto poreikių paskirstymas pagal abiejų lyčių poreikius, smurtas prieš moteris, vyrai ir lyčių lygybė bei lyčių lygybė jaunimui.

Šiaurės ir Baltijos šalių bendras darbas lyčių lygybės srityje prasidėjo prieš septynerius metus. Per šį laikotarpį buvo įgyvendintos dvi bendradarbiavimo programos. Programa 2001-2003 metams buvo patvirtinta Vilniuje vykusiame ministrų susitikime 2001 metų birželio mėnesį.

Ministrų susitikime apžvelgdama šį bendradarbiavimo etapą V. Blinkevičiūtė pabrėžė, kad jis turėjo didelę įtaką Lietuvai tiek lyčių lygybės politikos formavimui, tiek ir jos įgyvendinimui.

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešimo, mūsų šalis pirmoji iš Baltijos šalių priėmė Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymą, lygių galimybių principus sėkmingai įtvirtino visame teisiniame pagrinde.

Ministrų susitikime V. Blinkevičiūtė teigė, jog didelę įtaką teigiamam visuomenės nuomonės formavimui turėjo praėjusiais metais Lietuvoje, kaip ir kitose Baltijos ir Šiaurės šalyse, vykusi bendra informacinė kampanija prieš prekybą moterimis.

"Šios kampanijos dėka visuomenė atkreipė dėmesį į prekybos moterimis problemą, suvokė šios grubios smurto prieš moteris formos svarbą. Visuomenė pradėjo diskutuoti šia tema, nes suprato jos aktualumą ir pavojus - tai jau nemažas pasiekimas kovojant su šia problema. Aš ir kiti už lyčių lygybę atsakingi ministrai, manome, kad ši kampanija turi būti tęsiama", - sakė V. Blinkevičiūtė.

Ministrė taip pat pabrėžė, jog Lietuva, plėtodama lyčių lygybę, dabar turės dar daugiau galimybių - būdama ES nare šios bendrijos teikiamų struktūrinių fondų paramą galės išnaudoti realiam lyčių lygybės stiprinimui visose gyvenimo srityse.

Kartu Reikjavike buvo minimas Šiaurės šalių bendradarbiavimo lyčių lygybės srityje trisdešimtmetis - šia proga vyko iškilmingas seminaras lyčių lygybės temomis.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Praėjo 3 metai, kol Kornelija išdrįso pasakyti, kas su ja vyksta: simptomai tokie baisūs, kad gyvenimui vietos nebelieka (9)

Dvigubas gyvenimas: vienas – išoriniame pasaulyje, kitas – kai lieki vienas su savimi. Daugybė...

Staigmena Vilniaus vairuotojams: greičio matuokliai Vakariniame aplinkkelyje ėmė veikti kitaip (85)

Prie Vilniaus Vakarinio aplinkkelio eismo tvarkos įpratę vairuotojai sulaukė staigmenos. Trys...

Slaptos policijos operacijos užkulisiai – kaip buvo sulaikytas ginkluotas narkotikų prekeivis (73)

Ką jaučia pareigūnai, kurie privalo sulaikyti ginkluotą ir nelabai ką prarasti turintį...

Po įspūdingo mūšio Adomaitis priekaištavo LKL: suprantu, tai verslas, bet kur tada prioritetai (39)

Vilniaus „Rytas“ (4/5) antradienį vakare ne tik įveikė Bursos „Tofaš“ komandą (4/5),...

Lietuvą pasiekė šaltesni orai – saulė švies, bet nešildys (4)

Ankstų trečiadienio rytą bus ne tik slidu, bet ir šaltoka, daugelyje rajonų temperatūra sieks...

Už borto – Amsterdamo auksiniai berniukai ir Milano vilkai (1)

Praėjusiame sezone UEFA Čempionų lygos pusfinalį pasiekęs ir Europą atakuojančiu futbolu...

Giedrius Drukteinis

29 Volstryto maklerio taisyklės (1)

„Tas, kas žino, nesako. Tas, kas sako, nežino“, – mėgo kartoti ilgametis legendinio Volstryto...

Dėl vieno įspūdingiausių gamtos objektų skambina pavojaus varpais: vaizdas graudus (13)

Viktorijos krioklys , kur Pietų Afrikos Zambezės upė 100 metrų krinta žemyn į plyšį...

5 kavinių ir restoranų gudrybės, kurios kenkia mūsų organizmui (9)

Absoliutus sąžiningumas verslo pasaulyje – reiškinys retesnis, nei norėtųsi. Dauguma...