aA
Dauguma žmonių mano žinantys, kas yra svarbiausia, norint padaryti sėkmingą karjerą: reikia dirbti be atvangos, venkti asmeninių, emocinių ar nepatogių temų bet kokia kaina, mąstyti apie darbą net ir tuomet, kai uždarai biuro duris. Ką gi, galvokite iš naujo. Ekspertai tvirtina, kad kai kurias sėkmingos karjeros taisykles būtina laužyti.
Moteris
© Shutterstock nuotr.

Venkite emocijų

Priešingai, visada išsakykite problemas, net jeigu jos yra asmeninės, sudėtingos ar kažkam nepatogios. Tarkime, jūsų ir kolegos darbo stiliai labai skiriasi, nerandate bendro sprendimo dėl naujo projekto – dėl to tarp jūsų kilo nemenka įtampa. Jeigu aplink šią problemą stypinėsite ant pirštų galų, nukentės darbo našumas, todėl būtina pasikalbėti su kolega.

Galima pasakyti: „Atrodo, kad abejoji dėl visko, ko imuosi, ir aš to nesuprantu. Ar padariau kažką tokio, kas tave nuliūdino?“ Jeigu padiskutuosite apie tai, situacija netaps nekontroliuojama ir nevirs nuolatiniu jūsų bendravimo modeliu.

Lipkite karjeros laiptais

Mūsų kultūrai būdingas spaudimas uždirbti daug pinigų bei užsitarnauti svarbius titulus. Bet juk ne kiekvienam gyvybiškai būtina mėgautis atsakomybe ir valdžia. Tikrai retai gali išgirsti, kad paaukštinimo nesiekiantis darbuotojas yra visiškai normalus.

Vis dėlto, jeigu jus tenkina linijinis karjeros modelis, tikrai atsiras darbdavių, kurie tai įvertins ne kaip trūkumą, o kaip privalumą. Juk tai reikš, kad savoje srityje esate didesnis specialistas už tą, kuris gerai jos neįvaldęs jau nušuoliavo karjeros laiptais.

Darykite tai, kam jus pasamdė

Jūsų bosas turbūt nuoširdžiai džiaugiasi, kad kruopščiai atliekate užduotis, kurioms įveikti ir buvote pasamdytas. Bet jei sugebėtumėte pažiūrėti į savo organizaciją kaip visumą, galbūt suprastumėte, kad jūsų potencialas būtų geriau išnaudotas visai kitoje srityje?

Riba tarp lipimo kitiems ant kulnų ir pagalbos pasiūlymo labai subtili. Vis dėlto, jeigu jūsų ketinimai patys nuoširdžiausi, tikrai galite pasakyti: „Matau čia galimybių pasinaudoti tuo, kuo iki šiol nepasinaudojome“.

Gyvenkite biure

Vieniems atrodo, kad gyvename tam, kad dirbtumėme, kitiems priešingai – dirbame tam, kad gyventumėme. Vis dėlto daugumai iš mūsų karjera nėra gyvenimo aistra. Todėl labai svarbu siekti ir kitokių tikslų – kad jaustumėmės laimingi ir skatintumėme savo kūrybingumą.

Neįtikėtini atradimai padaromi krapštantis garaže, sode ar važiuojant dviračiu. Be to, pomėgiai suteikia mums ramybės jausmą. Kartais užtenka atsipalaiduoti ir atsakymas į darbe kankinusį klausimą ateina tarsi savaime.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Visiems laikams praleista proga: tai buvo viena didžiausių mūsų mokestinių klaidų (34)

Kiekvienų metų sandūroje norima tikėtis, kad kiti metai bus geresni ir viski rodikliai kitais...

Už lietuvių pamėgtus niekučius iš Kinijos teks susimokėti kur kas brangiau (42)

Nuo 2021 metų sausio 1 dienos visoje Europos Sąjungoje nebeliks pridėtinės vertės mokesčio...

Savaitės orai: pirmadienį gresia rekordas, vėliau bus blogiau (8)

Pirmadienį Lietuva pateks į galingo ciklono pietvakarinę šiltąją dalį. Dangumi plaukiantys...

Ant branduolinio karo slenksčio: kodėl 2020-ieji gali tapti lemtingi (334)

Netikėtai kilus didelei tarptautinei krizei kurį laiką trunka apsižodžiavimai, raginimų sėsti...

Slovėnijos princas: neįtikėtinai žaidžiantis Dončičius pagerino pačiam Jordanui priklausiusį rekordą (3)

NBA pirmenybėse neįtikėtiną žaidimą demonstruojantis Luka Dončičius dar sykį įrašė...

Žydų gydytojas parodė dar nepažįstamą Aušvico pusę (126)

„ Aušvicas neturi pasikartoti – šis troškimas, atsiradęs tėvo širdyje, vokiečiams palikus...

Išskirtinį Europoje karaliavusios dinastijos atstovų veido bruožą nulėmė kraujomaiša: išnyko visa giminė (36)

Daugeliui karalių ir karalienių, priklausiusių Austrijos Habsburgų dinastijai, valdžiusiai...

Miestas, kadaise tituluotas prekybos sostine: prasiautęs pirmasis pasaulinis karas paliko tik apokaliptinius vaizdus (13)

Prieš pirmąjį pasaulinį karą Tauragė turėjo beveik trylika tūkstančių gyventojų,...