aA
Šį rudenį į mokyklą vėl leisime savo atžalas ir su nostalgija prisiminsime tuos laikus, kuomet ir patys ėjome į mokyklą. Tiesa, ne visiems patiko tie seni laikai, kai tekdavo rytais keltis ir kulniuoti į mokyklą. Ne visiems patiko ir mokytis, tačiau laikui bėgant supratome, jog ką išmoksi – to ant pečių nenešiosi. Taigi, šįkart siūlome jums keleto saviugdos svetainių bei mobiliųjų programėlių apžvalgą. Gal ir jūs šį rudenį norėsite išmokti kažką naujo?
Ruduo – metas pradėti mokytis: saviugdos svetainės ir mobiliosios programėlės
© Shutterstock nuotr.

Atviri viso pasaulio universitetai internete – www.coursera.org

Apie svetainę www.coursera.org tikriausiai daugelis iš jūsų jau esate girdėję. Ši internetinė platforma – tai vieta, kurioje gali semtis žinių iš pačių geriausių pasaulio universitetų. Vos keletas mygtuko paspaudimų ir štai – jau gali klausytis kursų iš Harvardo universiteto ar studijuoti tam tikro dalyko kursą drauge su kitais bendraminčiais viename iš žymiausių Anglijos universitetų – Oksforde.

Tiesa, verta paminėti, kad dauguma iš šių kursų yra mokami, tačiau tikrai galima rasti ir nemažai nemokamų kursų jus dominančia tema. Pabandykite, tikrai verta. Ir nors mokymasis nuotoliniu būdu dažnai reikalauja daug ištvermės bei savikontrolės, tačiau nepririša prie vietos, galite prisijungti prie kurso jums patogiu laiku, o tai jau didelis privalumas.

Pateikiame dar keletą šios svetainės trūkumų ir privalumų.

Privalumai: Galima rinktis iš pačių įvairiausių temų, kurias norite studijuoti (menai, kalbos, informatika, matematika, dailė ir t.t.). Atsiskaitymo laikas taip pat yra labai lankstus, pavyzdžiui, vakarinės paskaitos, tad jį galima suderinti su savo kasdienine darbotvarke. Forumai, kurie yra šioje svetainėje, yra lengvai pasiekiami ir jais labai paprasta naudotis, diskutuoti su bendraminčiais, kolegomis, kurie studijuoja tą patį dalyką, kaip ir jūs. Galima konsultuotis su savo mokytojais ir dėstytojais, kurie peržiūrės jūsų darbus, patars, kaip greičiau pasiekti norimų mokymosi rezultatų.

Trūkumai: Nemaža dalis kursų yra mokami. Žinoma, apmokestinti yra tie, kurie yra populiariausi. Kai kurie atsiskaitymai, viktorinos, turi ribotą kiekį bandymų juos sprendžiant, o tai daugelį besimokančiųjų išties erzina. Norint įsigyti baigtų kursų sertifikatą dažniausiai už jį reikia susimokėti.

Nauja diena – naujos žinios tiesiai į tavo el. paštą iš gohigbrow.com kursų

Kas gali būti nuostabiau, nei galimybė rytais savo el. pašte rasti ne tik krūvą reklamų, bet ir žinių. Internetinėje svetainėje www.gohighbrow.com tereikia tik išsirinkti kursą ir į jį užsiregistruoti.

Kursai dažniausiai susideda iš dešimt pamokų. Kiekvieną rytą gausite trumpą, naują pamoką, kurią perskaityti galėsite vos per kelias minutes. Kursai yra nemokami, o medžiaga, kuri pasiekia jus el. paštu, priklausomai nuo temos, apima ne tik teoriją, bet ir praktiką.

Privalumai: Sukoncentruota mokymosi medžiaga, patogu naudotis – žinios gaunamos tiesiai į el. paštą, kurį galima pasitikrinti ir perskaityti kompiuteryje ar mobiliajame telefone. Platus temų spektras leidžia atrasti kursą, kuris patiktų.

Trūkumai: Kartais gaunama kursų medžiaga gali atrodyti kiek paviršutiniška ir nieko naujo nepasakanti, pabaigus kursus neduodami jokie sertifikatai, nėra testų ir egzaminų, kurie būtų skirti žinioms pasitikrinti, nėra mokytojo, kuris įvertintų žinias, tad pačiam besimokančiajam tenka save vertinti. Lyginant su coursera.org, šie kursai yra daug paprastesni ir skirti savišvietai, laisvalaikiui, bet ne rimtam dalyko studijavimui.

Mobilioji programėlė Duolingo kalbai mokytis

Ar pamenate tuos laikus, kai sėdėdavote mokyklos suole ir būdavo taip neįdomu mokytis užsienio kalbos? Nesimokinote, o dabar gailitės? Neverta gailėtis – verta imtis veiksmų ir pradėti kalbos mokytis naudojant mobiliąsias programėles.

Kalbai mokytis skirtų programėlių yra visa galybė – sunku net atsirinkti. Šįkart siūlome jums susipažinti su viena iš populiariausių ir dažniausiai naudojamų mobiliųjų programėlių užsienio kalbai mokytis – Duolingo.

Ši nemokama mobilioji programėlė yra puiki priemonė tiems, kurie nori išmokti dar vieną užsienio kalbą. Duolingo programėlė mokymo procese naudoja audio, tekstinę bei vizualinę medžiagą. Mokymo procese besimokančiojo vertinimas vyksta naudojant taškų sistemą. Kuo daugiau taškų surenki, tuo aukštesnį lygį pasieki. Sprendžiami testai tampa tikru azartu, norisi jų išspręsti kuo daugiau ir patekti į aukštesnį lygį. Be to, gali savo rezultatus lyginti su kitų žmonių rezultatais, o tai dar labiau padidina azarto jausmą, kuris dar nė vienam nepakenkė, jei yra nukreipiamas tinkama linkme.

Privalumai: įvairaus tipo mokymosi užduotys, galimybė spręsti testus, atvirus klausimus bei pamatytų užduočių atsakymus vos tik juos išsprendus, programėlė skaičiuoja laiką, kurį praleidote besimokydami kursus, rodo mokymosi rezultatus, o tai dar labiau motyvuoja mokytis, pritaikyta įvairaus amžiaus besimokantiesiems.

Trūkumai: Nėra gramatikos pamokų, pagrinde tik žodynas, kai kada žodynas nėra adekvatus gyvenimiškoms situacijoms, žodžiams, kurių mums dažniausiai prireikia bendraujant svetima kalba.

Mobilioji programėlė Fit Brains Trainer

Treniruok savo smegenis, neleisk jiems užmigti. Tai padaryti padės Fit Brains Trainer programėlė.

Be abejonės, kad pakeliui autobusu ar traukiniu į darbą, ši programėlė pasitarnaus daug labiau, nei žiūrėjimas į socialinį Facebook tinklapį. Kodėl? Todėl, jog ši programėlė padeda pagerinti atmintį, kurią iš mūsų „atima“ begalinis įvairių žinių srautas socialiniuose tinkluose. Taip pat ši programėlė gerina koncentraciją, vizualinius gebėjimus, logiką ir kalbos įgūdžius – prisipažinkite, visų šių įgūdžių išties labai reikia kasdien atliekant įvairius darbus ar tiesiog bendraujant su žmonėmis. Taigi, lavinkite tai, ko jums tikrai reikia gyvenime. Netingėkite mokytis ir investuoti savo laiko į tokias pamokas.

Privalumai: daug įvairaus tipo užduočių ir žaidimų, kurie yra įvairaus lygio, lygius galima pasirinkti, programėlė yra nemokama, galima savo surinktus taškus palyginti su kitų žaidėjų.

Trūkumai: kartais žaidimo ar užduočių sprendimo metu pasirodančios reklamos blaško dėmesį ir neleidžia susikoncentruoti į užduotis.

Mobilioji programėlė World Geography

Dauguma iš mūsų mėgsta keliauti, o kelionės praturtina ne tik naujais įspūdžiais, bet ir žiniomis. Kad galėtumėte pasitikrinti savo geografines žinias, siūlome jums parsisiųsti šią mobiliąją programėlę. Su ja drąsiai galėsite žingsniuoti po virtualų žemėlapį ir atsakinėti klausimus apie įvairias pasaulio šalis. Ir net nepastebėsite, kaip nuobodi kelionė į darbą traukiniu prabėgs žaibišku greičiu.

Privalumai: įdomūs ir vizualiai pateikti geografiniai klausimai, galimybė atsakymą susirasti iš wikipedijos, vos tik paspaudus ant nuorodos, klausimui skirtas atsakyti laikas – viena minutė, galima papildyti klausimą, pranešus apie jo tinkamumą ar netinkamumą, galima sužinoti papildomų geografinių žinių apie įvairias šalis ( jų valiutą, gimstamumą, religijas ir pan.).

Trūkumai: programėlė šiek tiek stringa.

Sakoma, kad kai tik nustoji mokytis, iškart imi senti. Taigi, nesenkime, treniruokime ne tik savo kūną, bet ir protą. Mokykimės ne tik iš šių programėlių ar internetinių svetainių siūlomų kursų, bet ir iš pačio gyvenimo, jo teikiamų patirčių. Būkime atviri pasauliui ir jis tikrai mus išmokys daug naujų dalykų.

Info Ekspresas
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Parodė nematomą Palangos pusę: turtuolių pliažas, pažinčių skelbimai ir audringų linksmybių namas (67)

Išskirtines ekskursijas Palangoje rengianti Agnė Adomaitytė turistams rodo nematomą šio kurorto...

Gydytoja – apie vitaminų preparatus: turite žinoti, kuo rizikuojate (18)

Pirmadienį žiniasklaidą apskriejo žinia, kad Londone, savo namuose, mįslingai mirė lietuvė....

Kaune nustatyta 18 koronavirusu užsikrėtusių asmenų, atvykusių iš Uzbekistano įmonė laikinai stabdo veiklą; papildyta 20.24 (778)

Vienai Kauno įmonių šios dienos – įtemptos. Liepos 2-ąją iš Uzbekijos į Lietuvą atskridus...

Pasaulinio garso kruiziniai laivai stovi tušti: bendrovės ieško skubių išeičių (25)

Prieš kelias savaites šimtai žmonių rikiavosi prie Glazgo Klaido upės krantų, kad galėtų...

Vilniuje rastas į miškelį įvažiavęs sumaitotas prabangus „Mercedes-Benz“ (67)

Vėlų antradienio vakarą Vilniuje , Vaidilutės gatvėje, prabangus automobilis nuvažiavo nuo...

Grupė Vilniaus žydų bendruomenės narių kreipėsi į šalies vadovus: Kukliansky taip elgiasi nebe pirmą kartą (93)

Po Geros valios fondo pirmininkų Fainos Kukliansky ir rabino Andrew Bakerio iškeltų klausimų dėl...

Tragiška avarija Šalčininkų r.: žuvo „Audi“ vairuotojas, į ligoninę skubiai išgabentos sužalotos mažametės papildyta (102)

Policijos departamentas informavo, kad Šalčininkų rajone įvyko baisi avarija. Pranešama, kad...

Jurga Jurkevičienė

Antidepresantų Lietuva. Koks neįtikėtinai liūdnas Kavtaradzės sukurtas Lietuvos įvaizdis spec. Delfi Plius iš Romos

Po pandemijos pirmą kartą ruošiamės atgal į Lietuvą. Ištroškę vasaros, lietuviškų...

Verslininkas: išmokite dirbti taip, kaip aš – jums seksis, bet nebebūsite nuolatos užsiėmę (9)

Jei žmogus visada labai „užsiėmęs“ ir niekada „nieko nespėja“, dauguma galvoja, kad jis...

Spausk gazą. Kodėl lietuviai taip mėgsta BMW X5? (22)

Šį kartą „Spausk gazą“ pagrindinis dėmesys – lietuvių taip mėgstamam BMW X5. Izidorius...

|Maža didelių žinių kaina