aA
Populiarus Twiteryje autorius, rašytojas A. R. Moxon kreipėsi į vyriškąją savo skaitytojų auditoriją pasitelkdamas įtaigų palyginimą. Prabildamas jiems suprantama kalba, rašytojas siekia padidinti vyrų empatiją moterų atžvilgiu ir perteikti ryškų supratimą apie tai, kaip jaučiasi dailioji lytis, patirdama seksualinį priekabiavimą.
Seksualinis priekabiavimas
© Shutterstock

12 vaizduotės žingsnių, moterų skausmo supratimo link:

1. Sveiki, vyručiai. Įsivaizduokite, kad vieną dieną kažkas spyrė jums į tarpukojį, iš visų jėgų, tyčia. Jūs sulinkote. Pajutote skausmą. Vos nepraradote sąmonės. Vos nesusivėmėte. O po to jums spyrė dar. Ir dar.

2. Įsivaizduokite, kad tada jums buvo 12. Įsivaizduokite, kad tai padarė 38 metų moteris, jūsų mamos draugė ir verslo partnerė.

3. Įsivaizduokite, kad jūs papasakojote apie tai savo tėvams ir jie jumis nepatikėjo ir niekada daugiau apie tai neprisiminė. Jūs išmokote apie tai tylėti ir bijoti.

4. Įsivaizduokite, kad vėliau tėvas jums paaiškino, kad moterims tiesiog patinka spardyti vyrams į tarpukojį, todėl, kaip ir bet koks kitas berniukas, jūs turite būti atsargūs. Jis davė jums konkrečias rekomendacijas, kaip tai daryti ir jūs ėmėte reguliariai planuoti savo gyvenimą taip, kad išvengtumėte smūgių į tarpukojį.

5. Įsivaizduokite, kad jūs ėmėte pastebėti, kad moterys, ir net gerokai vyresnės už jus, nuolat žiūri į jūsų tarpukojį. Moterys persekioja jus gatvėje. Šmaikščiai juokaus apie gražius jūsų kapšelius. Jos jums sako, kad atrodysite žymiai geriau, jei labiau apnuoginsite savo tarpukojį.

6. Įsivaizduokite, kad jūs ėmėte rengtis labiau uždengiančiais ir mažiau patogiais rūbais, kurie padėtų jums geriau apsisaugoti. Visuose plakatuose ir reklamose, visuose žurnaluose demonstruojamos vyriškos sėklidės, dažniausiai be jų savininko veido. O šalia, didesniam kontrastui, neretai rodomos ir moteriškos pėdos.

Už galvos susiėmęs vyras
Už galvos susiėmęs vyras
© Shutterstock

7. Įsivaizduokite, jog dauguma draugų jums pasakoja apie tai, kad ir jiems spardė į tarpukojį, bet jie niekam daugiau apie tai nepasisakė. Vyresnės merginos mokykloje laido juokelius apie tai, kaip smagu uždrožti vaikinams į tarpukojį ir visiems aplink tai atrodo taip šmaikštu ir juokinga.

8. Įsivaizduokite, kad bažnyčioje sakoma, jog Dievas taip sutvėrė mergaites, jog jos trokštų spardyti jūsų tarpukojį. Jūsų atsakomybė išmokti jų tam negundyti ir save apsaugoti.

9. Įsivaizduokite, kad jūs sutikote merginą ir jūs pamilote vienas kitą. Kartą jums bekvailiojant ji iš visų jėgų spyrė jums į tarpukojį ir jus užplūdo seni prisiminimai. Įsivaizduokite, kaip ji teigia, jog jūs patys norėjote spyrio į tarpukojį ir šaiposi iš jūsų perdėto emocionalumo šiuo klausimu.

10. Įsivaizduokite, kad jūs kreipėtės į policiją, ten jūsų paklausia, kaip buvote apsirengę prieš spyrį į tarpukojį. Ar jūs vartojote alkoholį iki to? Ar nebuvote nuogi? O gal dar ir bučiavotės?
Taip ir buvo.
Todėl jūs išėjote.

11. Įsivaizduokite, kad egzistuoja įstatymai, kurie teigia, jog jei žmona spardo vyrui tarpukojį, tai nėra nusikaltimas. Įsivaizduokite, kad jūs girdėjote istorijas apie vyrus sudraskytom sėklidėm, kurie patys turėjo susimokėti už teismo medicinos ekspertų tyrimus. Jūs pasidomėjote statistika ir ji teigia, kad tik 1 proc. spardymo į tarpukojį atvejų pasiekia teismą.

12. Įsivaizduokite, kad buvo sulaikyta mergina, kuri spardė vaikinų sėklides, kai jie buvo apsvaigę nuo alkoholio. Teisėjas išteisino ją, nes nenorėjo pakenkti jos ateities perspektyvoms, nes ji buvo garsi plaukikė, studijuojanti universitete.

Įsivaizduokite, jog tai vyksta nuolat.

http://psichika.eu
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(108 žmonės įvertino)
3.6944

Top naujienos

Ušackas gina Rusijoje pralobusį Žiemelį: žmonės padarė biznį ir išėjo, kas čia tokio? (288)

„Buvo padarytas biznis, greičiausiai iki Krymo, Ukrainos krizės ir karo. Aš tų detalių...

Neseniai karo niokotas Europos miestas šiandien laikomas vienu saugiausiu: į čia patekti galima buvo tik vienu tuneliu (32)

Ar esate matę muzikinį klipą kuriame dainą „Miss Sarajevo“ atlieka U2 ir Lučianas Pavarotis?...

Turistų įžūlumas Venecijoje peržengia sveiko proto ribas (42)

Venecijoje viešintis turistas šiurkščiai užsipuolė miesto gondolininką, neleidusį...

Ruduo vadžių nepaleis: kai kur lis gausiai (1)

Šiandien Lietuvos orus lems tolstančio vakarykščio ciklono vakarinis pakraštys. Bus debesuota...

Lietuvos krepšinio sirgalius Pekine po ištikusio insulto paniro į komą: prašoma pagalbos (192)

Pasaulio krepšinio čempionatas Kinijoje vienam iš Lietuvos krepšinio gerbėjų baigėsi nelaime....

Lietuvos krepšinio rinktinės vairas siūlomas Maksvyčiui (88)

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) laisvą likusią vyriausiojo vyrų rinktinės trenerio kėdę...

Čempionų lygos čempionas „Liverpool“ pralaimėjo jau pirmą grupių varžybų vakarą (3)

Jau pirmąją UEFA Čempionų lygos grupių varžybų dieną nesėkmę praėjusio sezono laimėtojai...

Po nepalankaus sprendimo Norvegijos „Barnevernet“ Lietuvos motinoms sužibo viltis atgauti vaikus (101)

Tris kartus per metus po dvi valandas – tiek Gražinai Leščinskienei leidžiama pamatyti savo...

Spjūvis sovietų aukoms: neigia Baltijos šalių okupaciją, nes „gyventojams buvo suteikta pilietybė“ (566)

Rusijos karinės ir istorinės bendruomenės patariamosios tarybos pirmininkas Sergejus Ivanovas...

Kuzminskas „Olympiakos“ gretose debiutavo pralaimėjimu (4)

Mindaugas Kuzminskas Pirėjo „Olympiakos“ komandos gretose sužaidė pirmas kontrolines rungtynes.