aA
Populiarus Twiteryje autorius, rašytojas A. R. Moxon kreipėsi į vyriškąją savo skaitytojų auditoriją pasitelkdamas įtaigų palyginimą. Prabildamas jiems suprantama kalba, rašytojas siekia padidinti vyrų empatiją moterų atžvilgiu ir perteikti ryškų supratimą apie tai, kaip jaučiasi dailioji lytis, patirdama seksualinį priekabiavimą.
Seksualinis priekabiavimas
Seksualinis priekabiavimas
© Shutterstock

12 vaizduotės žingsnių, moterų skausmo supratimo link:

1. Sveiki, vyručiai. Įsivaizduokite, kad vieną dieną kažkas spyrė jums į tarpukojį, iš visų jėgų, tyčia. Jūs sulinkote. Pajutote skausmą. Vos nepraradote sąmonės. Vos nesusivėmėte. O po to jums spyrė dar. Ir dar.

2. Įsivaizduokite, kad tada jums buvo 12. Įsivaizduokite, kad tai padarė 38 metų moteris, jūsų mamos draugė ir verslo partnerė.

3. Įsivaizduokite, kad jūs papasakojote apie tai savo tėvams ir jie jumis nepatikėjo ir niekada daugiau apie tai neprisiminė. Jūs išmokote apie tai tylėti ir bijoti.

4. Įsivaizduokite, kad vėliau tėvas jums paaiškino, kad moterims tiesiog patinka spardyti vyrams į tarpukojį, todėl, kaip ir bet koks kitas berniukas, jūs turite būti atsargūs. Jis davė jums konkrečias rekomendacijas, kaip tai daryti ir jūs ėmėte reguliariai planuoti savo gyvenimą taip, kad išvengtumėte smūgių į tarpukojį.

5. Įsivaizduokite, kad jūs ėmėte pastebėti, kad moterys, ir net gerokai vyresnės už jus, nuolat žiūri į jūsų tarpukojį. Moterys persekioja jus gatvėje. Šmaikščiai juokaus apie gražius jūsų kapšelius. Jos jums sako, kad atrodysite žymiai geriau, jei labiau apnuoginsite savo tarpukojį.

6. Įsivaizduokite, kad jūs ėmėte rengtis labiau uždengiančiais ir mažiau patogiais rūbais, kurie padėtų jums geriau apsisaugoti. Visuose plakatuose ir reklamose, visuose žurnaluose demonstruojamos vyriškos sėklidės, dažniausiai be jų savininko veido. O šalia, didesniam kontrastui, neretai rodomos ir moteriškos pėdos.

Už galvos susiėmęs vyras
Už galvos susiėmęs vyras
© Shutterstock

7. Įsivaizduokite, jog dauguma draugų jums pasakoja apie tai, kad ir jiems spardė į tarpukojį, bet jie niekam daugiau apie tai nepasisakė. Vyresnės merginos mokykloje laido juokelius apie tai, kaip smagu uždrožti vaikinams į tarpukojį ir visiems aplink tai atrodo taip šmaikštu ir juokinga.

8. Įsivaizduokite, kad bažnyčioje sakoma, jog Dievas taip sutvėrė mergaites, jog jos trokštų spardyti jūsų tarpukojį. Jūsų atsakomybė išmokti jų tam negundyti ir save apsaugoti.

9. Įsivaizduokite, kad jūs sutikote merginą ir jūs pamilote vienas kitą. Kartą jums bekvailiojant ji iš visų jėgų spyrė jums į tarpukojį ir jus užplūdo seni prisiminimai. Įsivaizduokite, kaip ji teigia, jog jūs patys norėjote spyrio į tarpukojį ir šaiposi iš jūsų perdėto emocionalumo šiuo klausimu.

10. Įsivaizduokite, kad jūs kreipėtės į policiją, ten jūsų paklausia, kaip buvote apsirengę prieš spyrį į tarpukojį. Ar jūs vartojote alkoholį iki to? Ar nebuvote nuogi? O gal dar ir bučiavotės?
Taip ir buvo.
Todėl jūs išėjote.

11. Įsivaizduokite, kad egzistuoja įstatymai, kurie teigia, jog jei žmona spardo vyrui tarpukojį, tai nėra nusikaltimas. Įsivaizduokite, kad jūs girdėjote istorijas apie vyrus sudraskytom sėklidėm, kurie patys turėjo susimokėti už teismo medicinos ekspertų tyrimus. Jūs pasidomėjote statistika ir ji teigia, kad tik 1 proc. spardymo į tarpukojį atvejų pasiekia teismą.

12. Įsivaizduokite, kad buvo sulaikyta mergina, kuri spardė vaikinų sėklides, kai jie buvo apsvaigę nuo alkoholio. Teisėjas išteisino ją, nes nenorėjo pakenkti jos ateities perspektyvoms, nes ji buvo garsi plaukikė, studijuojanti universitete.

Įsivaizduokite, jog tai vyksta nuolat.

http://psichika.eu
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(118 žmonių įvertino)
3.6949

Top naujienos

Gyvenimas ant rubežiaus: „Pircin aini su visais dziaugsmais“ (1)

Jeigu pabandysime aplink Musteiką 15-20 kilometrų spinduliu suskaičiuoti visus kaimus ir jo...

Spontaniška idėja tapo sėkmingu panevėžiečių verslu: per karantiną įgyvendinti patarimai padvigubino pardavimus (28)

Prieš pandemiją įmonė „Mur Mur apranga“ turėjo sėkmingą fizinę parduotuvę Panevėžyje ,...

Kas ir kodėl platina žinią apie teroro aktą Lietuvoje: įsivėlė ir Seimo nariai (20)

Kas sieja degantį vilkiką su dujų cisterna, Lenkijos parlamentarus iš valdančiųjų partijos ir...

Pandemijos akivaizdoje išryškėjo pavojinga tendencija: jeigu taip tęsis ir toliau, sulauksime ne tik aukų nuo koronaviruso (191)

Sveikatos specialistai pastebi, kad karantino metu ženkliai sumažėjęs visuomenės judėjimas gali...

Ekspertas įvertino kandidatų į ministrus tikrinimą: visi ženklai rodo, kad nėra situacija gera (418)

Prezidentas Gitanas Nausėda jau kitos savaitės pradžioje žada viešai pranešti, kurie naujosios...

Rusišką vakciną Vengrija įsivežė neatsitiktinai: kyla rimtų klausimų (693)

Kol pasaulyje vyksta „vakcinų lenktynės“, bandant kuo greičiau rasti būdą, kaip užsitikrinti...

Butų perpardavinėtojas papasakojo, kaip atrodo jo darbas ir kiek iš to uždirba (234)

Liaudiškai vadinamas „pirikūpas“ arba perpardavinėtojas – kaip atrodo tokio žmogaus darbas?...

Būsimam aplinkos ministrui – neįmanoma misija? (55)

Tarpuvaldžiu, kai senoji valdžia jau žino, kad ilgai neužsibus, o naujosios Seimo daugumos...

Sušalęs Užkalnis: kuo kvepia 5000 EUR už litrą (101)

Jei tai būtų vynas, penki tūkstančiai eurų už litrą būtų labai brangu. Kaip labai seni ir...

Anoreksija serganti mergina atsidūrė ant mirties slenksčio: pažadėjau sau, kad jei ryte pabusiu, prisipažinsiu mamai (1)

Anoreksiją išgyvenusi 18-metė Ellie Spofforth nerimauti dėl savo svorio pradėjo dar besimokydama...

|Maža didelių žinių kaina