Tiesiog šiandiena pagaliau ryžausi parašyti. Jau keturi mėnesiai kaip esu bedarbė ir nesiseka susirasti darbo. Jaučiu, kad tuojau prasidės depresija. Kaip elgtis toliau ir kaip apsiginti nuo blogų minčių bei įkyraus pergyvenimo dėl neturėjimo darbo ir jau beveik vilties praradimo, kad jį pavyks susirasti.
© Corbis/Scanpix
Kadangi ir amžius nemažas - 46, tokiuose metuose nelabai kas nori priimti į darbą. Padėkit man kažkaip morališkai susitvarkyti su savo mintimis, kad aš vis dar galiu susirasti darbą ir sėkmingai išdirbti iki pensijos.

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Darbas yra vienas iš pagrindinių žmogaus gyvenimo elementų, kuris garantuoja ne tik materialinę gerovę. Tai yra saviraiškos, savirealizacijos, pripažinimo, socialinio priėmimo poreikių tenkinimo vieta. Dėl to natūralu, jog bedarbystė paliečia asmens savęs vertinimą, jo pasitikėjimą savimi, o einantis laikas ir negebėjimas grįžti į darbo rinką paskatina ir depresiškų minčių, beviltiškumo atsiradimą.

Prieš pradedant ieškoti darbo vietos, verta įsivardinti, ką jums reiškia darbas. Ar jis yra vien tik pinigų šaltinis, ar jaučiate nerimą ir dėl kitų dalykų? Tai svarbu suvokti, nes galimybę save išreikšti, bendrauti su žmonėmis, įgyti kitų įvertinimą galite pasiekti ir kitokiais būdais.

Žinoma, finansinis nesaugumas neretai paralyžiuoja aukštesnius poreikius. Visgi jų apleidimas, pasitraukimas iš visuomenės, užsidarymas savyje sustiprina savęs nuvertinimo jausmą, didina atstumą tarp asmens ir visuomenės, kas ne tik sumažina viltį grįžti į darbo rinką, bet ir realiai sumažina galimybes.

Darbo paieškos procesas turi savo subtilybių, kurias svarbu žinoti. Susiraskite kuo daugiau informacijos apie dabartinę darbo rinkos situaciją, joje vyraujančias tendencijas, specialistų, darbuotojų stygių ar perteklių, prognozes ateinantiems metams. Verta pasidomėti tobulėjimo, persikvalifikavimo galimybėmis; efektyviausiais darbo paieškos būdais; gyvenimo aprašymo, pokalbio su darbdaviu, savęs pateikimo ypatumais.

Informacija apie visa tai gali sumažinti dėl nežinomybės kylantį nerimą, o tai jau nemažas žingsnis siekiant jūsų tikslo. Šiuo metu yra daug organizacijų (jų kontaktus galite gauti internete), besispecializuojančių integracijos į darbo rinką srityje. Labai rekomenduoju pasinaudoti jų teikiamomis paslaugomis ar bent susirasti kuo daugiau žinių internetiniuose puslapiuose.

Pasitelkus išorinius šaltinius ir patobulinus darbo ieškojimo sistemą, tikimybė susirasti darbo vietą padidės. Tačiau niekas negali garantuoti, kad susirasite darbą ir jame sėkmingai išliksite iki pensijos. Toks jūsų noras yra suprantamas, tačiau gyvenime veikia per daug nežinomųjų, kurie neleidžia nuspėti, kas mūsų laukia net ir artimiausioje ateityje.

Siekti gerovės sau yra natūralus dalykas, tačiau dar svarbiau išmokti išgyventi nesėkmės laiką ir atėjus jam nenuspręsti, jog gyvenimas nebevyksta.

Mūsų buvimas šiame pasaulyje susideda iš pakylimų ir nuosmukių. Dažniausiai pastarųjų mes labai vengiame, o juos patyrę išgyvename neviltį, depresiškas mintis, nuvertiname save.

Svarbu suvokti, kad kiekvienas laikotarpis turi savo duotybes. Pagalvokite, kaip prasmingiau už savęs gailėjimąsi galite praleisti bedarbystės laiką. Gal jūsų pagalbos reikia artimiesiems, gal galite užsiimti savo pomėgiais (kurie kartais atneša idėjų, kaip galima pragyventi iš savo mėgstamos veiklos), asmenybės ugdymu, stiprinimu. Kiekvienas laikotarpis turi savo uždavinius ir pasiūlymus, pabandykite įsivardinti, ką, be to, kad reikia susirasti darbą, dar jums verta padaryti.

Gebėjimas sunkioje situacijoje įžvelgti kuo daugiau ir įvairesnių išeičių bei mokėjimas priimti sunkumus nebėgant nuo jų, neretai padeda išgyventi net ir sudėtingiausias situacijas bei sulaukti stabilumo, saugumo ir ramybės laiko. Gali būti, kad to mokytis galite kaip tik dabar.

Stiprybės. Vaida

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Trimečio mama nebeištvėrė: tai kam aš moku sveikatos draudimą? (8)

Prireikė gydytojo oftalmologo konsultacijos? Geriau iš anksto apsilankykite Valstybinės ligonių...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (23)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Gyvai / Eurolygos mūšis Bamberge: „Brose“ – „Žalgiris“ (30)

Kauno „Žalgirio“ (11/6) krepšininkai Eurolygos 18 ture antradienio vakarą antrą kartą šiame...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (102)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Nemalonumų sulaukęs buvęs garsios advokatės žentas: jeigu lemta, nuo kalėjimo nepabėgsi (60)

Dėl baisios avarijos išgarsėjęs buvęs garsios sostinės advokatės žentas Arnas Tumėnas vėl...

Dažniausiai užsienio žiniasklaidoje minimas Lietuvos miestas – iš arti (12)

Atvykus JAV ir kituose žemynuose garsiai Ballų šeimynai, viso pasaulio dėmesys krypsta į...

Aplinkinių nurašyta panevėžiečio idėja virto pragyvenimo šaltiniu: man sakydavo, kad mirsiu badu (16)

„Jeigu tavo namuose nėra katino, tai ką tu myli?“ –rašoma ant Mariaus Dijoko sukurto...

Gyvai / Dešimtasis Dakaro etapas: greičio ruože lietuviai žengia koja kojon (113)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

Siaubinga tragedija Kazlų Rūdoje (477)

Kazlų Rūdoje - siaubinga tragedija. Pirmadienį nusižudė mergina, o kitą dieną - ir jos mama.

Siaubinga parduotuvės klaida: pardavė nuodingą žuvį, galinčią sukelti skausmingą mirtį (6)

Gamagoryje (Japonija) per garsiakalbius skamba įspėjimas nevalgyti nuodingos žuvies, kurios penkias...