aA
Įsivaizduokite, kad vykstate į pokalbį dėl darbo. Kaip jaustumėtės? Atsipalaidavę, o galbūt nerimautumėte ir būtumėte įsitempę? Kas labiausiai verčia nuogąstauti – nežinomybė, koks darbdavys Jus pasitiks, ar baimė, jog liksite nieko nepešę, nes šią darbo vietą pasiūlys kam nors kitam?
© Shutterstock nuotr.

Per pokalbį kandidatai turi būti pasitempę, pristatyti save darbdaviui taip, kad šis nesuabejotų, jog iš daugybės kandidatų būtent tas konkretus asmuo yra tinkamiausias. Dauguma (apie 70 proc.) darbo ieškančiųjų teigia, kad pokalbiai dėl darbo verčia juos jaustis neramiai, jaudintis, netgi bijoti, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatai.

Darbuotojai pripažįsta, kad ypač neramu tuomet, jei apskritai neturi darbo arba labai nori užimti siūlomą poziciją. Kai labai reikia gauti darbą arba kai labai to tikimasi, pasak respondentų, įtampa tik dar labiau auga, puoselėjama dar daugiau vilčių. Kartu su įtampos augimu didėja nerimas, kuris neretai pakiša koją sklandžiam bendravimui su darbdaviu – kandidatai prisipažįsta, jog nervinimasis, nepasitikėjimas savimi ar per didelis stresas neleidžia atsiskleisti, pristatyti savęs darbdaviui taip, kaip galėtų, jei jaustųsi atsipalaidavę ir užtikrinti.

Nors dauguma teigia, kad stresas – nuolatinis palydovas, dalyvaujant pokalbiuose dėl darbo, tačiau teigia, kad yra tam tikrų būdų, kaip su ta nejaukia būsena kovoti. CVbankas.lt apklausos dalyvių nuomone, dažniausiai įtampa dingsta, kai pamatai, su kokiu žmogumi teks bendrauti. Sunkiausias ir daugiausia nerimo keliantis yra laikotarpis iki pokalbio pradžios, o susipažinęs, su kokiu žmogumi kalbėsiesi, jau nusiramini.

Taip pat, respondentų teigimu, padeda išankstinis pasidomėjimas, kokia įmonė siūlo darbą, kokia jos veiklos specifika, darbo principai, atsiliepimai. Būtina iš anksto apgalvoti galimus darbdavio klausimus ir atsakymus – tai per pokalbį padės jaustis labiau užtikrintam, nepasimesti.

Likusieji maždaug trečdalis CVbankas.lt respondentų teigia, kad prieš pokalbį dėl darbo jaučiasi ramiai ir visiškai nesijaudina. Pasak jų, reikia suprasti, kad pats darbdavys yra suinteresuotas ne sukritikuoti kandidatą, o pasistengti, kad kandidatas galėtų atsiskleisti, nes darbdavio tikslas –susirasti tinkamiausią darbuotoją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Padėtis virsta nekontroliuojama: kasmet dėl antibiotikų miršta dešimtys tūkstančių pasveikti turėjusių žmonių (9)

Kiekvienais metais Europoje miršta 33 tūkstančiai žmonių dėl bakterinių infekcijų, kurių...

Lietuva – demografinėje duobėje: išgelbės tik darbo imigrantai? (98)

Mažėjantis Lietuvos gyventojų skaičius ir nesustojanti emigracija kelia vis daugiau klausimų,...

Nobelio premijos laureatas: jau dabar pajutome skonį to, kas mūsų laukia. Gali tapti gerokai blogiau „kyla pavojus JAV demokratijai“ (126)

Garsusis ekonomistas Josephas Stiglitzas atkreipia dėmesį į tris realiausią grėsmę keliančius...

Praėjus metams po dingimo Argentinoje aptiktas povandeninis laivas

Argentiniečių povandeninis laivas, prieš metus sprogęs ir dingęs su 44 žmonių įgula,...

Lemiamos „Žalgirio“ atakos rebusas: kodėl viskas baigėsi plyta, o ne laisvutėlio Milaknio šūviu? pažymiai žaidėjams (107)

„Mes esame tikrai toli nuo savo potencialo, bet žaidžiame dėl pergalių su „Barcelona“,...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Vaikamušių judėjimo aktyvistams: gavote tai, ko nusipelnėte (77)

Dar savaitė, kita ir Lietuvos miestai bei miesteliai pradės varžytuves, kieno įžiebta Kalėdų...

Neįtikėtinas rašytojos Colette gyvenimas: vyras vogė jos talentą, o ši keršijo romanais su jo 16-mečiu posūniu ir kitomis moterimis

Netrukus kelionę po Lietuvos kino teatrus pradės juosta „Koletė“ – dar vienas svarbus...

Jauni Lietuvos gyventojai trykšta optimizmu – atlyginimus tikisi augsiant keleriopai (98)

Lietuvos jaunimas savo ateitį vertina optimistiškai: SEB banko atliktas 18–25 metų gyventojų...

Šeimos tradicija, virtusi spontanišku nuotykiu – kaip keliauti su vaikais ir neišprotėti? (5)

Vieniems šeimos tradicijos yra bendros šventės ar aktyvios veiklos, kitiems jos neatsiejamos nuo...

Suvalgę kažko saldaus patiriate nemalonius simptomus? Mitybos ekspertai aiškina, kokiais atvejais gali tekti atsisakyti cukraus

Daugumos mūsų santykis su cukrumi svyruoja nuo meilės iki neapykantos. Mums patinka saldumynai, jie...