aA
Idėjoms užgimti reikia erdvės ir laiko. Dažnai idėja atsiranda iš niekur ir tada mes kaltę suverčiame mūzoms. Deja, jos tėra mūsų daromų sprendimų rinkinys.
© Shutterstock nuotr.

Pirma dalis čia.

Įdomu tai, kad retsykiais sprendimai būna stebinančiai originalūs ir nauji, todėl ir atrodo, jog idėjos atsiranda iš niekur.

Tačiau idėja nebus nieko verta, jeigu ji nesisies su kitomis ar neprieštaraus kitoms idėjoms. Kadangi dažnai atrodo, jog idėja atsiranda iš niekur, mums reikia palikti erdvės jų plėtojimui bei, galbūt, pasidalinti ja su kitais ir ją išplėtoti. Tam, kad būtume kūrybingi, mums reikia idėją išplėtoti ar apibrėžti, nes idėja negali būti neaiški. Mums reikia būti detaliems, kad kiti mus suprastų. Kalbėkite apie ją, dirbkite su ją ir nagrinėkite ją tam, kad rastumėte optimalų potencialą.

Norint visiškai išnaudoti idėjos potencialą, reikia perlipti per save ir išmokti prisiimti riziką – tik tada idėja taps inovatyvia. Ar esate tam pasirengę? Pakeiskite savo mąstymą, pakeiskite savo protą.

Pradžiai pasitelkime paprastą vaikų galvosūkį.

K: Kaip iškalti dramblio skulptūrą?
A: Paimkite didelį marmuro luitą. Tada nukalkite viską, kas nėra panašu į dramblį.

Kūrybos direktorius Dave‘as Dumanisas tai vadina „buvimo kūrybingu esme“. Ir iškart paaiškina...

„Kūrybingi profesionalai žino, jog tik naujokas galėtų pasakyti „Ką galime padaryti, kad tai būtų kūrybinga?" Kūrybingesni tampame atsirinkdami ir pasirinkdami - susitelkiant – paimant“.

Pasaulio įtaka

Rašytoja Agata Christie niekada nežinojo iš kur kils idėja... „Siužetas knygai atsiranda tokiais keistais momentais: kai aš vaikštau gatve arba kai parduotuvėje nužiūrinėju skrybėlaitę“, - yra sakiusi rašytoja.

Rašytojos įkvėpimas atėjo iš jai žinomo pasaulio. Ji rašė apie savo šeimos draugų ratą: kariškius, lordus ir damas, našles, senmerges ir gydytojus. Iš prigimties būdama stebėtoja, A. Christie kaimelių politiką, vietinę konkurenciją ar šeimyninį pavydą aprašo nepaprastai detaliai. Jos anūkas Mathew Prichardas apibūdino ją kaip asmenį, kuris daugiau klausydavosi nei kalbėdavo, kuris daugiau matydavo nei norėjo būti matomas.

Ji savo mintis užsirašinėjo keliose dešimtyse užrašų knygučių. Jose galima rasti idėjų, galimų siužetų ar veikėjų apibūdinimo. A. Christie ilgai mintyse tobulino detales ir įkalčius ir tik tada jas užrašydavo. Jos žentas Anthony Hicksas kartą pasakė: „Niekada nemačiau jos rašančios, ji niekada neatsiribojo nuo aplinkos, kaip kad daro dauguma rašytojų“.Kas mus sulaiko?

Artistai, genijai, sėkmingai dirbantys verslininkai, garsūs rašytojai – visi jie tokie patys kaip jūs, kai kalbame apie kūrybiškumą. Kas gi jus sulaiko? Neryžtingumas ir nesėkmės baimė.

Jūs ir bet kuris kūrybiškas genijus, kuris kada nors gyveno šioje planetoje, esate vienodi tuo, jog turite smegenis ir idėjų; tikriausiai daug idėjų. Skirtumas tarp jūsų ir jų? Jie nesėdi sudėję rankų ir veikia, jie bando kažką padaryti, nepaisant baimės, skausmo, nesėkmės ar viešo pažeminimo.

Pasauliui šiuo metu labiau nei bet kada reikia jūsų kūrybiškumo. Pasauliui reikia padėti surasti naujus energijos šaltinius ar sumažinti transporto kamščius, padidinti transporto efektyvumą. Mes turime kurti, turime įkvėpti.

Nuo dabar, nuo šios minutės pradėkite keisti pasaulį. Ir tai pavyks nesunkiai. Pasaulis tikisi, jog baigsite bijoti savo idėjų ir į dalykus pažvelgti kitaip. Pasauliui reikia, jog pradėtumėte išnaudoti savo kūrybiškumą taip, kaip jūs jį suprantate.

Bus daugiau.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Itin nuožmus diktatorius savo aukų ramybėje nepaliko net po kankinančios mirties (44)

Idi Aminas ne be pagrindo įtraukiamas į nuožmiausių pasaulio diktatorių sąrašą. Tai...

Kraupus 14-metės iš Lietuvos nužudymas apauga vis naujomis detalėmis: tarnyboms buvo žinomas ir žudikas, ir jo auka (68)

16-metis, kaltinamas išžaginęs 14 m. Viktoriją, o paskui mirtinai uždaužęs ją į plaktuką...

Gyvai / Kitokie pasikalbėjimai. Oskaras Koršunovas ir Rytis Zemkauskas (30)

„Kitokie pasikalbėjimai“ su režisieriumi Oskaru Koršunovu — tiesiogiai gruodžiai 16 d. nuo...

Per Kalėdas parduotuvės nedirbs: paskelbė visų prekybos centrų darbo laiką (287)

Šiemet nė vienas prekybos centras Lietuvoje nedirbs pirmąją Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją,...

Kaip meluoja filmų kūrėjai: kas iš tiesų nutinka, kai į automobilį pataiko kulka (3)

Automobiliai yra dažnas veiksmo filmų motyvas. Suderinkite automobilių gaudynes su susišaudymu...

Kelionių ekspertai patarė, ką verta aplankyti žiemos pasaka virtusioje Danijoje (1)

Daniją neabejotinai galima vadinti kalėdinių tradicijų puoselėtoja: nuo visiems gerai žinomų...

Kaip pasirinkti – kaupti II ar III pakopos pensijų fonduose? (44)

Lietuvoje egzistuoja trys pensijų pakopos ir kiekviena iš jų suteikia skirtingas kaupimo galimybes....

Laikai, kai berniukai dėvėjo sukneles. Ir tam yra įtikinamas paaiškinimas

Sakoma, kad pagal drabužį sutinkama. Tiesa tai ar ne, tačiau faktas, kad mes kaip visuomenė...

Rimvydas Valatka. Septyni kiaulių ūkio principai (539)

Eina į pabaigą trečiasis Džiaugsmo sekmadienis su valstiečiais ant altoriaus. Plėsdami vidinę...

Ar galima namuose vazone visus metus auginti eglutę (6)

Prieš šventes norisi pasipuošti namus, tačiau gaila kirsti gyvą eglutę? Yra išeitis – galite...