aA
Užsienio kalbos – tai raktas į kitas kultūras. Neturint gebėjimo bendrauti ir suprasti skirtingų kultūrų atstovų jų kalba neabejotinai apribos galimybes jas pažinti.
Patarimai, kaip mokytis užsienio kalbų
© Shutterstock nuotr.

Kodėl tai svarbu? Šiandieniniame pasaulyje valstybės ir tautos susijusios tarpusavyje kaip niekada anksčiau – prekių ir paslaugų tiekimas, politinių klausimų sprendimas, tarptautinis saugumas ir pan. Taigi, užsienio kalbų mokantys žmonės ypač vertinami – jų pagalba galima vystyti tarptautinį verslą, susipažinti su kitų šalių informacijos šaltiniais, objektyviai vertinti politinius ir ekonominius įvykius.

Tą matome ir savo kasdienėje vertimų biuro veikloje ir iš politinių aktualijų kuomet izoliacija nuo tarptautinės verslo bendruomenės turi skaudžių kritinių pasekmių valstybės ekonomikai.

Europoje bent dviem kalbomis bendrauti geba daugiau nei 52,7 proc. gyventojų. Įdomu tai, kad Jungtinėse Amerikos Valstijose šis skaičius siekia vos 9,3 proc. Akivaizdu, kad Europos perspektyvos užimti lyderio pozicijas tarptautinėje arenoje daug palankesnės. Kadangi mūsų visuomenėje komunikacija yra tarytum kertinis akmuo į sėkmę, mokytis užsienio kalbų itin svarbu. Tačiau kaip šiame, nuolat skubančiame pasaulyje, tai padaryti greitai ir efektyviai?

1. Pokalbis. Bet kokios užsienio kalbos įvaldymo paslaptis – valandos, kartais nemalonaus ir stresą keliančio bendravimo su gimtakalbiais arba gerai tą kalbą mokančiais žmonėmis. Vos valandos trukmės pokalbis (su taisymais ir žodynais) atitinka penkių valandų trukmės grupinę ar net dešimties valandų individualią pamoką. Mokantis žodžius mintinai sunku juos ne tik įsiminti, bet ir gebėti panaudoti – realiame pokalbyje tą patį žodį pakanka pakartoti vos 2 ar 3 kartus.

2. Intensyvumas. Daug naudingiau mokytis kalbos keletą savaičių po 4 valandas kasdien nei po 1 valandą du mėnesius. Būtent dėl šios priežasties tiek daug žmonių lanko kalbų kursus, bet norimų rezultatų nepasiekia. Kalbos mokymosi esmė – kartojimas, praktinis naudojimas ir ryžtas. Geriau skirti 1 ar 2 savaites ir pasiekti užtikrintų rezultatų, nei lankyti mažai naudos turėsiančius mėnesius ar net metus trunkančius kursus.

3. 100 žodžių. Ne visi žodynai ar vadovėliai sudaryti vienodai. Tikėtina, kad nuosekliai mokydamiesi žodžius iš jų, kalbėti neišmoksite. Jei norite išmokti kalbą naudoti, išmokite 100 dažniausiai vartojamų žodžių ir mėginkite su visais jais sudarinėti vis skirtingus sakinius.

4. Komunikacija. Po to, kai išmoksite įvaldyti 100 pasirinktų dažniausiai vartojamų žodžių, stenkitės pradėti ta kalba kalbėti. Tyrimai atskleidė, kad gebant panaudoti 100 žodžių bet kokioje kalboje sudaro 50 proc., 1000 žodžių – 80 proc., o 3000 žodžių – 99 proc. visos sakytinės komunikacijos. Būtent dėl šios priežasties nėra jokios prasmės mokytis bereikalingų žodynuose pateikiamų žodžių, kurių galbūt niekada nepanaudosite, ar sudėtingų gramatinių konstrukcijų – susikalbėti pakaks ir paprastų sakinių.

5. Individualios pamokos. Kalbą greičiausiai išmoksite dirbdami su mokytoju. Toks mokymosi būdas taip pat ir vienas brangiausių, tačiau, jei esate nusiteikęs į savo žinias investuoti – 2 valandos per dieną su profesionaliu mokytoju neabejotinai bus greičiausias ir efektyviausias būdas įvaldyti naują užsienio kalbą.

Taigi, norint integruotis šiandieniniame globalios visuomenės pasaulyje tiesiog būtina gebėti pažinti kitas kultūras, jų kalbą. Tik panaikinus atskirtį kuriantį kalbos barjerą galima ne tik pasiekti karjeros ir verslo aukštumų, bet ir plėsti savo akiratį.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Nori, kad kaupimas II pakopos pensijų fonduose būtų išrautas su šaknimis: konservatoriai suka uodegą (1)

Viskas apsivertė aukštyn kojomis: tie, kurie siūlė pensijų kaupimo II pakopos fonduose pertvarką...

Kylant palūkanų normoms – gyventojams siūlo gelbėjimosi ratą: būtų galima skolintis „iš savęs“

Palūkanų normoms kylant į aukštumas, socialdemokratas Gintautas Paluckas siūlo Lietuvoje...

Karas Ukrainoje. Karo analitikai įvardijo, kodėl Ukraina negali pradėti didelio masto puolimo  Rusijos raketa pataikė į gyvenamąjį namą Charkivo centre

Vėlavimas aprūpinti Ukrainą daugkartinio paleidimo raketų sistemomis, oro gynyba ir tankais...

SuTaupyk

Dažname daugiabutyje galima rasti tiksinčią bombą, apie kurią nesusimąstome – žala siekia tūkstančius eurų

Lietuvoje gausu daugiabučių namų, kurių vamzdynų sistemos – nekeistos nuo pastatymo dienos. Kai...

Evelina Kiznė

Teisininkas atsako: darbdavys verčia išeiti iš darbo, ką daryti?

Nors darbdavys turi galimybę pasiūlyti darbuotojui nutraukti darbo sutartį šalių sutarimu arba...

Atviram interviu pasiryžęs Mantas Wizard – apie nepavykusius triukus, ko nemato žiūrovai ir klausimus apie homoseksualumą

Mantas Wizard – garsus magas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Ką sako vien tik tas faktas,...

Griauna įsitikinimus apie sportą: nustokite eiti į sales ir sportuoti tris kartus per savaitę

Laidą pradėsime nuo patarimų tiems, kas nori tapti aktyvesni, į savo rutiną įtraukti daugiau...

Mirtina avarija: Biržų rajone į medį atsitrenkė automobilis, vairuotojas – žuvo

Apie 5 val. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas apie tai, kad Biržų rajone, Širvėnos...

Sinoptikai prognozuoja permainingą savaitę: orus lems galingas ciklonas (1)

Pirmadienio dieną orus Lietuvoje lems gana energingas ciklonas. Dangus bus apniukęs, nedideli...

Verslas PliusNaomi Tajitsu

Norvegija perima svarbų statusą: bankininkai rekomenduoja keisti eurus į kronas

Neaprėpiamas turtas, gaunamas iš Norvegijos dujų ir naftos telkinių, stiprina naują rinkos...