aA
Užsienio kalbos – tai raktas į kitas kultūras. Neturint gebėjimo bendrauti ir suprasti skirtingų kultūrų atstovų jų kalba neabejotinai apribos galimybes jas pažinti.
© Shutterstock nuotr.

Kodėl tai svarbu? Šiandieniniame pasaulyje valstybės ir tautos susijusios tarpusavyje kaip niekada anksčiau – prekių ir paslaugų tiekimas, politinių klausimų sprendimas, tarptautinis saugumas ir pan. Taigi, užsienio kalbų mokantys žmonės ypač vertinami – jų pagalba galima vystyti tarptautinį verslą, susipažinti su kitų šalių informacijos šaltiniais, objektyviai vertinti politinius ir ekonominius įvykius.

Tą matome ir savo kasdienėje vertimų biuro veikloje ir iš politinių aktualijų kuomet izoliacija nuo tarptautinės verslo bendruomenės turi skaudžių kritinių pasekmių valstybės ekonomikai.

Europoje bent dviem kalbomis bendrauti geba daugiau nei 52,7 proc. gyventojų. Įdomu tai, kad Jungtinėse Amerikos Valstijose šis skaičius siekia vos 9,3 proc. Akivaizdu, kad Europos perspektyvos užimti lyderio pozicijas tarptautinėje arenoje daug palankesnės. Kadangi mūsų visuomenėje komunikacija yra tarytum kertinis akmuo į sėkmę, mokytis užsienio kalbų itin svarbu. Tačiau kaip šiame, nuolat skubančiame pasaulyje, tai padaryti greitai ir efektyviai?

1. Pokalbis. Bet kokios užsienio kalbos įvaldymo paslaptis – valandos, kartais nemalonaus ir stresą keliančio bendravimo su gimtakalbiais arba gerai tą kalbą mokančiais žmonėmis. Vos valandos trukmės pokalbis (su taisymais ir žodynais) atitinka penkių valandų trukmės grupinę ar net dešimties valandų individualią pamoką. Mokantis žodžius mintinai sunku juos ne tik įsiminti, bet ir gebėti panaudoti – realiame pokalbyje tą patį žodį pakanka pakartoti vos 2 ar 3 kartus.

2. Intensyvumas. Daug naudingiau mokytis kalbos keletą savaičių po 4 valandas kasdien nei po 1 valandą du mėnesius. Būtent dėl šios priežasties tiek daug žmonių lanko kalbų kursus, bet norimų rezultatų nepasiekia. Kalbos mokymosi esmė – kartojimas, praktinis naudojimas ir ryžtas. Geriau skirti 1 ar 2 savaites ir pasiekti užtikrintų rezultatų, nei lankyti mažai naudos turėsiančius mėnesius ar net metus trunkančius kursus.

3. 100 žodžių. Ne visi žodynai ar vadovėliai sudaryti vienodai. Tikėtina, kad nuosekliai mokydamiesi žodžius iš jų, kalbėti neišmoksite. Jei norite išmokti kalbą naudoti, išmokite 100 dažniausiai vartojamų žodžių ir mėginkite su visais jais sudarinėti vis skirtingus sakinius.

4. Komunikacija. Po to, kai išmoksite įvaldyti 100 pasirinktų dažniausiai vartojamų žodžių, stenkitės pradėti ta kalba kalbėti. Tyrimai atskleidė, kad gebant panaudoti 100 žodžių bet kokioje kalboje sudaro 50 proc., 1000 žodžių – 80 proc., o 3000 žodžių – 99 proc. visos sakytinės komunikacijos. Būtent dėl šios priežasties nėra jokios prasmės mokytis bereikalingų žodynuose pateikiamų žodžių, kurių galbūt niekada nepanaudosite, ar sudėtingų gramatinių konstrukcijų – susikalbėti pakaks ir paprastų sakinių.

5. Individualios pamokos. Kalbą greičiausiai išmoksite dirbdami su mokytoju. Toks mokymosi būdas taip pat ir vienas brangiausių, tačiau, jei esate nusiteikęs į savo žinias investuoti – 2 valandos per dieną su profesionaliu mokytoju neabejotinai bus greičiausias ir efektyviausias būdas įvaldyti naują užsienio kalbą.

Taigi, norint integruotis šiandieniniame globalios visuomenės pasaulyje tiesiog būtina gebėti pažinti kitas kultūras, jų kalbą. Tik panaikinus atskirtį kuriantį kalbos barjerą galima ne tik pasiekti karjeros ir verslo aukštumų, bet ir plėsti savo akiratį.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Planai nurėžti privačių mokyklų finansavimą patuštins tėvų kišenes: kainos kiltų dvigubai (308)

Kainos pakiltų daugiau nei dvigubai – tai vienintelė išeitis, kurią įvardija privačių...

Po 10 metų prabilo tuo metu liudyti pabijojusi Venckienės kaimynė: mergaitė skundėsi

Vilniaus apygardos teismui nusprendus paleisti buvusią teisėją Neringą Venckienę į laisvę, ši...

Jungtinėje Karalystėje rastas mirtinai sušalęs lietuvis (7)

Jungtinėje Karalystėje naktį oro temperatūrai nukritus žemiau dešimties laipsnių šalčio,...

Putinas: Rytų Europos šalių Europos Sąjungoje gali nelikti pasisakė ir apie Zelenskį (271)

Valstybės narės iš rytinio ES flango po keleto metų gali panorėti išstoti iš Bendrijos,...

Kaune girtutėlė vairuotoja rėžėsi į policijos tarnybinį automobilį: pranešama apie spūstis (8)

Trečiadienį policija informavo, kad Kaune neblaivi vairuotoja sukėlė avariją. Pranešama, kad...

Skaudi netektis Kaune: mirė medicinos studentė bendrakursiams teikiama informacija dėl psichologinės pagalbos (103)

Skaudi netektis Kaune – pirmadienį mirė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ( LSMU ) Medicinos...

Prieš mūšį su „Rytu“ Parachovskis paliko „Partizan“ klubą

Praėjusiame sezone Vilniaus „Ryto“ klubo garbę gynęs vidurio puolėjas Artiomas Parachovskis...

Putinas pagyrė Zelenskį (19)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pagyrė Ukrainos prezidentą Volodymyrą...

Nepavyko pernai, bando šiemet: dirbantys savarankiškai „Sodrai“ mokėtų didesnius mokesčius (25)

Didesnei daliai savarankiškai ir individualiai dirbančių žmonių „Sodros“ įmokas siūloma...

Vilniuje nuo šviesoforų nuiminėjamos lentelės su žaliomis rodyklėmis: ką reikia žinoti vairuotojams (41)

Iki sausio 1 d. prie šviesoforų neliks lentelių su žaliomis rodyklėmis. Sostinėje iš 120...