Kartais viskas yra daug paprasčiau, nei atrodo, o mūsų rūpesčiai iš tikrųjų nėra tokie dideli, kaip įsivaizduojame. Mes tiesiog nepastebime pačių paprasčiausių sprendimų.
© Shutterstock

„Aš esu vienišas ir niekas su manim nenori bendrauti“. Paprastai tokiu metu nepagalvojame, jog paėmę telefono ragelį ar išėję iš namų akimirksniu galime pakeisti savo realybę. Niekas neprivalo mūsų išgelbėti nuo vienišumo.

„Man yra per sunku įgyvendinti savo svajonę, aš esu nepakankamai protingas, charizmatiškas, neturiu reikiamų žinių, materialinių išteklių ir t.t.“. Dažnai net nesusimąstome, kiek daug galime gauti tiesiog paprašę, tereikia pamiršti įsitikinimą – „niekas nieko man neduos“.

„Aš negaliu ištverti šio liūdesio, jis persmelkia mane visą ir atrodo, kad niekada nesibaigs“. Dažniausiai, tokiomis akimirkomis nepagalvojame, kad joks jausmas nesitęsia amžinai, jausmai nuolat keičiasi. O svarbiausia – pamirštame, kaip puikiai mums pavyko ištverti nemalonius jausmus praeityje.

„Aš nežinau, ką pamanys mano partneris, jeigu jam pasakysiu, kad man nuobodu su juo lovoje ir noriu išbandyti šį tą naujo“. Pamirštame, kad nesidalindami savo mintimis apribojame savo ir partnerio vidinį augimą, kankiname save spėlionėmis ir sustojame ten, kur iš tikrųjų visai nenorime būti.

„Stengiuosi kurti gražius santykius, tačiau kartais esu nelaimingas, kartais su mergina susipykstam, labai stengiuosi, bet neišeina ant jos nepykti“. Na ir puiku, kad pykstatės, būtų keista, jeigu nesipyktumėte. Santykiuose gali iškilti daugybė jausmų, o tai, jog pykstatės, nėra jūsų santykių sėkmės/grožio rodiklis. Kartu patiriate daugybę intensyvių išgyvenimų, svarbiausia yra ne tai, ką patiriate, bet tai, kaip reaguojate, kaip susitvarkote su intensyviomis emocijomis, ką išmokstate, kiek užaugate būdami kartu.

„Gyvenu nuolatiniame bėgime, negaliu sustoti. Vienas darbas veja kitą. Pavargau ir noriu ramybės.“ Norite sustoti? Sustokite. Niekas jums netrukdo to padaryti. Tiesiog čia ir dabar – sustokite. Lėtai įkvėpkite ir iškvėpkite. Pajuskite savo kūną. Nors trumpam, nors kelioms akimirkoms ir jūs jau arčiau tikslo.

„Nenoriu nieko daryti, neturiu jėgų, niekas manęs nedžiugina“. Tai yra pakankamai pasyvi pozicija, iš kurios gana sunku pajudėti, tačiau jeigu įsisąmoniname, jog niekas mūsų neišgelbės, niekas nepakels ir nenutemps iki „gražesnio rytojaus“, tada turime progą pasirinkti, ko iš tikrųjų norime ir prisiimti atsakomybę už savo sprendimą.

O SVARBIAUSIA:

nepamirškime įvertinti paprastų dalykų, kiekvieną dieną skirkime laiko padėkoti už viską, kas šiandien nutiko. Už paprasčiausius dalykus pasakykime „AČIŪ“. Dėkingumo džiaugsmas – šiltas, visa apimantis, atpalaiduojantis ir pripildantis. Visa širdimi, jo mums linkiu!

Psichologė Evelina Vasiljeva

http://psichika.eu
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Branduolinių povandeninių laivų kapinyne Rusijoje apsilankęs vokiečių žurnalistas: tai, ką išvydau, sukėlė šoką (377)

Vokiečių žurnalistas Michaelis Schmidtas papasakojo apie tai, kaip Šiaurės vakarų Rusijoje,...

Lietuviai šluoja automobilius JAV: baiminasi, kad kainos gali šokti aukštyn (61)

Po to, kai ES įvedė atsakomuosius muitus Donaldo Trumpo tarifams, smarkiai šoktelėjo motociklų...

Pavojai, slypintys vandens telkiniuose: nuo pavojingų ligų iki sutrikusio širdies ritmo tinkamiausia vandens temperatūra maudynėms

Tik pakilus oro temperatūrai, Lietuvos vandens telkinius nugula maudynių išsiilgę poilsiautojai....

Egzotiškas pasiūlymas Palangoje: vietoj įprastų saldumynų – drakono vaisių, kinkanų ir karališkų uogų (31)

Vaisiais iš Tailando, Kosta Rikos, Izraelio, Turkijos bei Lenkijos Palangoje pirmus metus...

Orai: pirmadienį jau bus pokyčių (52)

Sekmadienio naktis numatoma nepastoviai debesuota, be lietaus. Vėjas silpnas. Antroje nakties pusėje...

Maljorkoje prabangų poilsį sau leidusi Rūta Banionytė papasakojo apie kainas ir kiek investavo į savo atostogų įvaizdį (102)

Buvęs modelis, o dabar moteriškumo praktikų „Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta Banionytė...

Vilniečiai – Lietuvos „portugalai“: emigrantai šį posakį turi suprasti geriausiai (14)

Nors dar Seimo rinkimai toli, bet, kaip sakoma, roges ruošk vasarą, o žiemą – ratus. Vis...

Saugojosi, bet pastojo: apie gyvybei pavojingą negimdinį nėštumą įspėjo ne vienas simptomas (44)

Į DELFI redakciją kreipėsi skaitytoja, norėdama pasidalinti savo istorija. Ji viliasi, kad kitoms...

Kemzūros prognozė nepradžiugins „Žalgirio“ sirgalių: tai sportas, kitaip nebūna (75)

Laiko patikrintas Kęstučio Kemzūros ir Davido Blatto duetas, panašu, ruošia dirvą dar vienam...

Princas George'as švenčia 5 metų gimtadienį: kokią mielą pravardę mažylis turi namuose? paviešinta naujausia jubiliato nuotrauka (31)

Šiandien, liepos 22 d., Kembridžo mažajam princui George'ui sueina penkeri metai. Šią sukaktį...