Esi psichologiškai nepasiruošusi būti su kitu žmogumi

Problema: galbūt tu jau nebenori būti viena, bet ir nesi pasirengusi būti su kitu. Psichologų nuomone, kai jauti vienatvę ir abejones, šie jausmai sukelia atvirkštinį efektą. Tai reiškia, kad vienatvės jausmas veda į dar didesnę vienatvę.

Sprendimas: pradėk daugiau bendrauti su žmonėmis. Neskubėk ieškoti būtent partnerio, tiesiog išplėsk bendravimo ratą. Užsiimk savo hobiu, susipažink su tais, kurie domisi panašiais dalykais.

Neištaisei savo asmeninių klaidų, užsilikusių iš ankstesnių santykių

Problema: lengva suprasti, ką galėjai padaryti negerai. Žymiai sunkiau sudaryti konkretų planą, kaip save pakeisti.

Sprendimas: pripažink, kad problema išsprendžiama. Pradėk pamažu darbuotis ta linkme. Neskubėk. Tačiau eik į priekį mažais žingsneliais. Ugdyk savyje tai, ko tau trūksta. Daugiau praktikos – daugiau pasitikėjimo savimi. Tavo antroji puselė didžiuosis tavo padaryta pažanga.

Ir šis pasididžiavimas tavais pasiekimais įkvėps tave tobulėti toliau.

Nerealistiškai įsivaizduoji savo išrinktąjį

Problema: labai lengva susikurti paveikslą – ko tau norisi ir kodėl. Tačiau fantazijos gali nesutapti su realybe. Be to, pasąmonėje tu imi atsijoti tuos, kurie bent lašelį neatitinka tavo susigalvoto idealo.

Sprendimas: susidaryk sąrašą savybių, kokias matai savo išrinktajame. Galvok apie jo bruožus, apie tai, koks jis turėtų būti, kad galėtų padėti tau gauti iš gyvenimo tai, ko tau norisi (šeima, darbas ir t. t.). Visada atsižvelk į savo emocinę būseną. Kokie žmogaus bruožai padės tau jaustis laiminga?

Neleidi, kad gyvenimas tau vadovautų

Problema: stengiesi viską kontroliuoti. Nesuteiki nė vieno šanso atsitiktinumams, bijai visko, kas neprognozuojama. Ir ši baimė trukdo išbandyti kažką naujo, tame tarpe ir naujas pažintis, naujus žmones.

Sprendimas: susidaryk sąrašą, ką gali kontroliuoti (ne žmones, o savo sveikatą, finansus, įgūdžius, reakcijas į kitus žmones) ir ko kontroliuoti negali (kitų žmonių ir visko, kas priklauso ne vien nuo tavęs). Taip, savo būsimo partnerio tu irgi nepajėgi kontroliuoti. Bet jeigu suprasi šį faktą, tai padės išlikti tavo lūkesčiams realistiškais, nenuklysi į fantazijas. Leisk kitiems žmonėms daryti tau įtaką, ypač kai kalba eina apie meilę.

Pamiršai, kas yra normalus bendravimas

Problema: galbūt tavo viršininkas – diktatorius, galbūt draugai nusiteikę negatyviai ir pastoviai tau viskuo skundžiasi. Nebeleisk, kad jų negatyvas tave veiktų. Skleisk aplinkui savo pozityvą.

Sprendimas: nueik į kavinę ir atsisėsk netoli kokios nors kompanijos. Pasiklausyk, kaip jie bendrauja. Tikriausiai jie tai daro lengvai ir linksmai. Taip ir turi būti. Tu turi mokėti taip bendrauti su savo partneriu – komfortiškai ir lengvai. Jeigu dažnai užgriebi sunkias temas, jos ima pernelyg slėgti – ir tave, ir pašnekovą. Netgi negatyvius klausimus aptarinėti galima užbaigti pozityvia gaida.

Taip bus žymiai lengviau gyventi.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės