aA
Administratorius turi administruoti. Kilęs šis žodis iš lotyniškų “ad”-“į” ir “ministratio”- “suteikti tarnybą ar prievolę”. Versle tai reiškia valdymą. O valdymas reiškia efektyvų verslo organizavimą, planavimą ir kontrolę.
Administratorius
© Corbis
Ir šventieji administratoriaus uždaviniai – nustatyti darbuotojų atsakomybę, vesti juos į tikslą bei kelti jų kvalifikaciją. O kokiomis psichologinėmis savybėmis turi pasižymėti administratorius, kad atliktų šiuos savo uždavinius?

Pirmiausiai, ar turi administratorius būti labiau demokratiškas, ar labiau išrankus savo simpatijose, antipatijose bei santykiuose? Neskubėkime sakyti: „Demokratiškas!“

Demokratiškas administratorius yra sistemos “mes-darbuotojai” dalis - jis, žinoma, įpratęs būti lygus su visais – horizontaliuose santykiuose, pakankamai draugiškas ir ... nepakankamai blogas. O štai administratorius su polinkiu į aristokratizmą nors ir nėra visiems geras, tačiau efektyviau atlieka savo uždavinius. Jis ne visai sistemos “mes - darbuotojai” dalis - jis platesnės sistemos “firma” dalis, o tiksliau, yra prie vadovybės. Tegul jis ne visiems patinka - jo santykiai ir turi būti labiau vertikalūs.

Tačiau jei jis prie vadovybės, ar turi daugiau “skaityti moralus”, mokyti, ar daugiau klausti, rinkti informaciją? Sakysite, mokyti? Administratorius, kuris tik duoda nurodymus, panašėja į diktatorių ir praranda labai svarbią galimybę - gauti atgalinį ryšį iš kolektyvo. Beje, su tuo susijusios dažnai pasitaikančios diktatorių savybės: įtarumas, paranoja ir būtinumas turėti aibę šnipų, pranešančių apie tai, kuo gyvena “apačios”.

Geriau jau administratorius ne pamokslus skaito, o užduoda klausimus. Tegul jis būna smalsus ir klausiamąja intonacija valdo kolektyvą:

”Tai ką darome?”
“Tai kada padarysime?”
“Ar žinai, ką daryti?”
“Kokių turi problemų?”

Ar turi administratorius mėgti rezultatus ar procesus? Sakykime taip. Jei kalba eina apie visokius staigius pokyčius, tarkime, apie įmonės reorganizavimą, jėgos panaudojimą, geriau tinka orientacija į rezultatą. Juk čia tikslai pakankamai konkretūs ir aiškūs. O štai jei reikia harmoningai vadovauti jau veikiančiai sistemai, geriau tinka žmogus, mėgstantis procesą. Procesų žmogus, nemėgstantis rezultatų , t.y. “stop” momentų.

Kitaip jam pasidaro tuščia ir nyku. Jis visą laiką siekia, kad veikla nesibaigtų. Ir sukasi kaip voverė rate. Ir tegul, ratą juk ir turi sukti tas, kuris nesako “stop”. O sakanti “stop” voverė išliptų iš rato, ir ratas sustotų. Ar mums to reikia?

Ar į administratorius labiau tinka žmonės su plačiu strateginiu mastymu, ar “vietinės reikšmės” taktikai? Įstaigos vadovai kartais mano, kad su strateginiu mąstymu. Gal tai ir tinka kažkokiais ypatingais atvejais, tačiau panašu, kad taktikui administruoti lengviau. Strategas turi vieną silpnybę - jei kas nors verčia jį keisti tikslus, jis labai supyksta: ”Tai ką, dabar reikia nukrypti nuo tikslo ir daryti kažką kitą?”

Mobiliam verslo pasaulyje – taip, kažką kitą! - reikia didesnio lankstumo. Taktikos specialistai tokie ir yra. Jie mielai užsiima vis nauja ir nauja veikla, ir jei ši veikla gerai einasi, gali atsisakyti pradinio tikslo. Tai lyg ir prieštarauja vadovo keliamo reikalavimo “vesti žmones į tikslą”. Tačiau jei tas tikslas seniai virto pragaištinga pelke... Ar ne geresnis seržantas yra tas, kuris nepaisydamas pradinio generolų įsakymo judėti į šiaurę, pamatęs pasikeitusią situaciją, veda savo kuopą iš pelkių aplinkui?

Ar geriau, kad jis eitų nemąstydamas vis pirmyn, kur liepta? Strategai turi tokios inercijos, tik klausimas, ar ji visuomet naudinga? Ar gerai, kai administratorius yra sausas ir racionalus? Ar labiau jam verta būti emocingu ir gyvai reaguojančiu į žmones? Jūs žinote, kad emocingai reaguoti į žmones, nors ir laikoma” silpnumu”, iš tiesų yra didelis pliusas. Žmonės mėgsta gyvumą ir labiau supranta tuos, kurie jaučia, nei tuos, kurie tik mąsto. O kai administratorių supranta jo pavaldiniai, darbui tik į naudą.

Lygiai taip pat geresni yra nuolankūs, nei užsispyrę administratoriai. Užsispyrimas geras žemesnėje grandyje - tegul darbuotojai užsispyrę tvarkosi su savo funkcijomis. Nuolankus administratorius sugeba ne tiek spausti žmones, kiek kontroliuoti darbo rezultatus kartais nuo karto perklausdamas: kas vyksta? Kas trukdo? Kas padeda? Ir reaguoja į vis naujai atrodančią situaciją lanksčiais sprendimais.

Ar dera administratoriui nerūpestingai atsipalaiduoti, ar geriau atidžiai sekti veiklą? Klausimas retoriškas. Atsipalaiduoti gali firmos savininkas ar be darbo rūkantis vairuotojas. Administratoriais geriau sugeba būti atidūs žmonės.

Ir pagaliau, ar administruojant geriau galvoti apie teigiamus rezultatus, ar pastebėti tai, ko būti neturi? Supaprastinus, vieni žmonės labiau linkę pasakyti: ”Šios prekės nebeparduokime, nes jos nebeperka”. O kiti: “Parduokime štai aną prekę, nes ją labai perka”.

Administratoriui, žinoma, tenka galvoti dviem būdais, tačiau geriau būti „negatyviu”. Kodėl? Ogi todėl, kad kažką daryti darbuotojai moka ir patys. Sunkiau yra suprasti, ko daryti nereikėtų. Nes yra aibė visokių pagundų. O tikslai verčia savininkus nenukrypti į šonus. Ir tam būtinai reikalingas administratorius, žinantis kokia tvarka turi būti. Ir reaguojantis į netvarką. Nes jei visai trumpai - administratoriai reikalingi dėl tvarkos. Tai - verslo angelai-sargai. Ačiū jiems už tai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Iš posto verčiamas Žemaitaitis: šis Seimas dirbs dar mėnesį ir dvi savaites (248)

Darbas Seime truks lygiai mėnesį ir dvi savaites – taip teigia Remigijus Žemaitaitis ir priduria,...

Kokį būstą ir už kiek dabar perka vilniečiai: pokyčiai – kardinalūs (114)

Nekilnojamojo turto ( NT ) rinkoje jau kurį laiką pučia nauji vėjai. Per pastaruosius metus ne tik...

Gydytojas Morozovas sugriovė įsivaizdavimą apie peršalimą: nustebsite, kiek pinigų paleidote vėjais patarimai, kaip iš tikrųjų gydytis (86)

„Štai ir vėl slogos prasidėjo“, – pakimusiu balsu ir užgulta nosimi skundžiasi kas antras...

JAV įvedė rekordinius muitus ES prekėms Prancūzijos ministras: Europa pasirengusi imtis atsakomųjų veiksmų  (16)

Jungtinės Valstijos penktadienį įvedė rekordinius muitus 7,5 mlrd. JAV dolerių vertės...

Po postų karų Seime – naujausi reitingai: kas patyrė didžiausių nuostolių

Naujausios „Baltijos tyrimų“ apklausos rodo, kad pastaruoju metu visuomenės nusivylimas...

Pergale patenkinti „Žalgirio“ legionieriai: atradome tai, kas ves mus į priekį (13)

Po įspūdingos pirmosios „Žalgirio“ pergalės Eurolygoje prieš Madrido „Real“ komandą...

Apie savo svorio pokyčius prakalbusi Natalija Bunkė nusprendė lieknėti: tam yra svarbi priežastis (122)

Nors dainininkė Natalija Bunkė buvo tiek labai liekna, tiek apkūnesnė, žinoma moteris dėl...

Gentvilas: nebeišvengiamas „valstiečių“ frakcijos skilimas įvyks jau kitą savaitę (63)

Seimo narys , liberalas Eugenijus Gentvilas sako, kad dėl „valstiečių“ lyderio Ramūno...

Trumpas apie Turkijos puolimą: leidau tiems vaikams pasipešti Trumpo komentarą pavadino nepadoriu (54)

Turkijos ir kurdų pajėgoms Donaldas Trumpas esą leido susiremti todėl, kad abi pusės buvo kaip...

Profesionalas aiškina, kokių klaidų negalima daryti ruošiant šilauoges žiemai raudoni lapai – kokį ženklą taip duoda augalas (8)

Su profesionaliu sodininku Gediminu Cijūnaičiu, gediminosodai.lt savininku, kalbamės apie tai, kaip...