aA
Kartais sunku atskirti, kur yra riba tarp kritikos sau ir objektyvaus savęs vertinimo. Kritika sau galime vadinti visą tai, ką neigiamo išreiškiame apie save.
Nustok kritikuoti save
© Shutterstock nuotr.

Tai gali būti komentaras apie savo išvaizdą: „aš per stora, pas mane celiulitas, neturiu stiliaus“ iki tokių nepastebimų dalykų, kaip „na, žinoma, aš juk pati kalta… galėjau daugiau dėmesio parodyti“, „aš viską moku, bet man dar būtinai reiktų nuvažiuoti į vieną parodą, kad galėčiau tikrai jaustis profesionale“. Visa tai yra netiesioginė kritika ir savęs nuvertinimas, nes šiuo metu esu menka ir neverta to ką uždirbu, to ką turiu, nes dar nebuvau ten, kur buvo visi kiti ir jie yra vertesni.

Tokio tipo kritiką sunkiau atpažinti ir gali prireikti daugiau laiko kol pavyks sąmoningai tai padaryti. Lengviausia pradėti ir atpažinti, kai kritika išreiškiama aiškiai ir tiesiogiai: „aš stora“, „esu grubi“, „žinai, man viskas krenta iš rankų“ – abejais atvejais būtina pasakyti sau STOP.

Mintis – tai energija, tad tikrai nėra reikalo apie save manyti blogai. Susilaikius nuo neigiamų išsireiškimų apie save garsiai ar mintimis, visas jas keisti į teigiamas: „aš nuostabi“, „mane žmonės mėgsta“, arba, jei sunku tai padaryti, bent jau nukreipti mintis į kitus pozityvius dalykus: pradėti svajoti, atkreipti dėmesį į gražų orą, mėgautis skania kava.

Kritika sau yra lyg gynyba, nes bijome ne pačios kritikos ar veiksmo, bet to jausmo, jei kažkas nepavyks, todėl iš anksto apsišarvuojame kaukėmis: „Va va, aš taip ir sakiau..“. O ar gali būti kitaip, jei mintys sukasi ir automatiškai pati elgiesi pagal savo minčių sudarytą planą? Tad nustok kritikuoti save bet kokia forma – pakeisk savo minčių planą. Jei sunku save girti, bent nukreik neigiamas mintis apie save į visai kitus, geriausia, pozityvius dalykus.

Praktika

Susirašykite pagrindines frazes, kuriomis save kritikuojate, peikiate, nuvertinate. Prisiminkite jų bent 10, jei yra ir daugiau. Dabar prie visų teiginių prirašykite: „aš noriu tokia būti, aš noriu taip elgtis..“ (pvz.: aš noriu būti stora) Ir gerai pagalvok, ar tikrai to nori? Nenori? Tai kodėl tavo mintys apie tai, kokia nenori būti? Ar gali tapti kitokia, jei apie save galvoji ir kalbi neigiamai, nuolat akcentuoji trūkumus tiek išvaizdoje, tiek elgesyje?

SVARBU: Tokia kokia esate dabar, save kūrėte nuo pat gimimo, tad jei norite tapti kitokia, labiau moteriška, laiminga, sėkminga, tikrai neužteks tik paskaityti knygų savaitę, ar mėnesį. Viena iš moteriškumo savybių –kantrybė – yra būtina, nes tam, kad keistumėtės, reikės keisti įpročius ir išvesti save iš komforto zonos. Sėkmės!

Atsimeni patarlę „Lašas po lašo ir akmenį pratašo“? Tikiu, kad ir Tu, pradėjusi eiti mažais žingsneliais link savęs tokios, kokia nori būti, būtinai tai pasieksi.

Sėkmės!

Jurgita Dainauskaitė-Šileikienė (charizmatiskamoteris.lt)

http://psichika.eu
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vladimiras Laučius | D+

Saudargas: kunigams reikšti savo nuomonę visuomenei svarbiais klausimais – būtina

Nors kunigai tiesiogiai politikoje nedalyvauja, pareikšti savo nuomonę svarbiais valstybės gyvenimo...

Neįtikėtinas sukčių įžūlumas: moteris NT skelbimų portale rado savo namo nuotraukų įspėja saugotis apgavikų (1)

Abejojančių, kad šie metai NT rinkai buvo ypač sėkmingi, rasti sunku. Tačiau toks aktyvumas...

Europai gresia ilga niūri žiemos energetikos krizė (6)

Europa ruošiasi nelengvai žiemai, nes dėl daugelį metų besitęsiančios energetikos krizės...

Provokacijos iš Baltarusijos darosi vis įžūlesnės: tai buvo pirmas kartais, kai neteisėtas migrantas taip elgėsi (298)

Neteisėtai į Lietuvą mėginančių patekti migrantų skaičius pastaruoju metu sumažėjęs,...

Daugėjant ženklų dėl naujo karantino jau dabar neabejoja: pokyčių bus, dabartinės taisyklės griežtės įvertino galimus pokyčius dėl kaukių (308)

Dar vieno karantino bent jau kol kas nebus. Premjerei Ingridai Šimonytei užsiminus apie siūlymus...

Šalies reanimacijose dėl COVID-19 gydomi keli mažamečiai: grėsminga komplikacija gali atsirasti net po 4–5 savaičių (455)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketvirtadienį pranešė, kad Vilniuje, ligoninės...

Praeityje skandalingo veikėjo karjeroje – neįtikėtinas šuolis: be medicininio išsilavinimo gavo aukščiausias pareigas ligoninėje Malinauskas: tai visiškas absurdas (647)

Paaiškėjus apie kontroversiškai vertinamo Juliaus Pankos naujas pareigas Kupiškio ligoninėje,...

Policija įminė atokioje vietovėje rastos ir nieko nepamenančios moters mįslę jos kurtus papuošalus pirko Holivudo žvaigždės (31)

Nustatyta Kroatijai priklausančioje saloje rastos moters tapatybė. Išgelbėtoji nesugebėjo...

Du pratęsimai Alytuje – jokia raudona vėliava Schilleriui: svarbiausia – pergalė įvertino Ulanovo situaciją (4)

„Betsafe-LKL“ pirmenybėse ketvirtadienį vakare Alytaus „Dzūkija“ (1/1) metė rimtą...

Šarūnas Meškys | D+

Ugnikalnio išsiveržimas Kanaruose prikėlė prieš 20 metų paskelbtą Ameriką nušluosiančio megacunamio scenarijų: mokslininkai pateikė naują versiją (5)

Iki šiol Cumbre Vieja ugnikalnis La Palmos saloje Kanaruose paskutinį kartą buvo išsiveržęs...