aA
Kodėl vieni žmonės sveiki, o kiti – ne? Kodėl kažkas turi puikų vyrą/žmoną, vaikus ir jo šeimoje darna, o kitam nelabai sekasi…? Kodėl vieniems sekasi verslas, patinka darbas ir pasirinko tinkamą profesiją, o kiti vos galą su galu suduria ir nuolat nepatenkinti tuo ką dirba?
© Shutterstock nuotr.

Sustokit minutei ir apsidairykit… gal netgi pažvelkite į savo gyvenimą iš viršaus ir pagalvokite: kaip Jūs šiandien atsidūrėte šitose aplinkybėse, situacijose, sąlygose? Kodėl Jūs turite tai, ką turite ir Jūsų viduje vyksta su tuo susijusios emocinės reakcijos?

Atsakymas paprastas ir trumpas: TODĖL, KAD JŪS ESATE TO VERTAS!

Ir čia jau nebėra kam pareikšti pretenzijų, išskyrus save. Jūs turite tokią šeimą, tokį darbą, tokius vaikus, tokią sveikatą ir tiek pinigų, kiek esate vertas. Norisi prieštarauti? Vadinasi, Jūs esate „savo teisybėje“… ir kol iš jos neišeisite ir nepažvelgsite į save iš šono, tol gyvenimas nepradės keistis į norimą/geresnę pusę.

VISKO GAUNAME TIEK, KIEK ESAM VERTI

Kas tai per abstrakti sąvoka ir kaip išmatuoti tą asmeninę vertę? – paklausite Jūs.

Tarkime, asmeninė vertė yra matuojama vidine branda, išmintimi, Visatos dėsnių suvokimu ir jų laikymųsi ir vidiniu „ekologiškumu“. Svarbiausia, kad šią vertę išmatuojame ne mes patys. Taigi, skųstis: „aš vertas, kodėl man nedavė?“ arba mėginti pasiimti, galvojant, kad vertas – beprasmiškas užsiėmimas. Čia galima palyginti su situacija, kai žmogus pasiima kreditą, nusiperka mašiną ir po kelių dienų tą mašiną sudaužo. Kreditas yra, o mašinos – nėra.

Visi mes į šį pasaulį atkeliavome mokytis ir vystytis, augti. Tie, kurie nustoja augti, nustoja tobulėti, Visatos yra nustumiami į pakraščius „baigti“ savo gyvenimo, paprasčiau tariant, degraduoja. Geriausias mūsų vidinio augimo indikatorius yra pasaulio atspindys, esantis aplink mus: mūsų aplinka, visuomenė, kurioje gyvenam, situacijų, aplinkybių ir santykių formavimasis tiesiogiai ar netiesiogiai parodo mums tai, kas vyksta mūsų gyvenime ir mumyse.

PUSIAUSVYROS PRINCIPAS arba NEMATOMI RYŠIAI

Taip vadinamas balanso principas čia veikia svarstyklių principu. Viena svarstyklių lėkštė yra žmogaus viduje, kita – išorėje. Kiek ir ko savo viduje sutalpinome, tiek tam tikromis proporcijomis ir pasikeitimais atitinkamai turėsime išoriniame pasaulyje. Pavyzdžiui, emocijos, patirtos vaikystėje, jaunystėje ir brandžiame amžiuje formuoja ir atspindi Jūsų santykius su pasauliu, žmonėmis, Jūsų vertybes ir sėkmės koeficientą.

Arba kitaip: mokslininkai kalba apie pasaulio holografiškumą, kurį trumpai galima apibūdinti žodžiais „kas apačioje, tas ir viršuje“.

Štai todėl, jeigu Jūs susimąstėte, kaip pakeisti pasaulį aplink save, norite to ar nenorite, teks pradėti nuo savęs. Beprasmiška gerti vaistus, pykti ant vaikų, keisti partnerius ar darbus, skųstis, kad neturite pinigų ir pan.

Pradžiai reiktų susitaikyti (priimti) su aplinkybėmis ir situacija, kurioje esate. Jie parodo Jūsų išsivystymo lygį, o be to, tai ir yra tas atskaitos taškas, kuris padės nustatyti, kiek, kur ir kokiu būdu pradėsite judėti norimo rezultato link. Nuoširdus dėkingumas už tai, ką turite – tai irgi Jūsų vidinės vertės rodiklis, kuris būtinas, norint eiti pirmyn.

Kai Jūs įvairiose gyvenimo srityse ugdote savo savybes, reikalingas augimui ir vystymuisi, pasaulis tuoj pat apie tai duoda žinoti. Padarėte darbą – gavote rezultatą. Rezultatas bus tiesiogiai proporcingas Jūsų sunaudotai energijai, įdėtoms pastangoms. Štai Jums ir asmeninės vertės matavimo vienetas. Vėlgi, jo nenustatome patys. Ir jeigu Jums atrodo, kad atliktas darbas buvo milžiniškas, o rezultatas – niekinis, tai yra ne visai taip. Greičiausiai darbas nebuvo kompetentingai atliktas dėl žinių trūkumo arba neužbaigtas iki galo.

Gera žinia ta, kad ilgainiui, judėdami per Gyvenimą gerovės link, su žiniomis ir asmenine saviugda, Jūs pradėsite jausti ir suvokti ko Jums iš tikrųjų reikia, pamatysite savo tikruosius poreikius ir galimybes bei sužinosite, ką reikia padaryti, kad visa tai gautumėte (čia kalba eina tiek apie materialias, tiek ir apie nematerialias sudėtines gyvenimo dalis). O taip pat suprasite, kiek esate vertas, ties kuo dar turėtumėte padirbėti, kad padidintumėte savo vertę ir gautumėte tai, ko trokštate, ir kuo vadovaudamasi Visata matavo Jūsų vertingumą dovanodama vienokias ar kitokias gėrybes.

Šaltinis personalpartner.ru

http://psichika.eu
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Orai: žiema vietoj šalčių pažers šilumos (7)

Pirmadienio dieną pajūryje ir Šiaurės Lietuvoje naktį kilusi audra pamažu rims. Tik pirmoje...

Tikėjosi lengvo kelio, o gavo tikrą pragarą: kaip suomiams pavyko sustabdyti sovietų ordą (536)

Iš daugybės Antrojo pasaulinio karo mūšių ir įvykių vienas sunkiausiai suvokiamų yra...

Dėl prarasto siuntinio į teismą padavė Lietuvos paštą: jei netinka, kreipkis į privačias bendroves (181)

Dėl išsiųstos ir nežinia kur dingusios registruotos siuntos Lietuvos paštą į teismą padavęs...

Pasiskundęs, kad šeimyniniai džiaugsmai užgožė vyriškus, sulaukė palaikymo: tu ne vienas, brolau (493)

Du mažamečius vaikus su žmona auginantis vyras tvirtina, kad jau kone trejus metus jų šeimoje...

Lietuvė išbandė karališką kelionę traukiniu po Airiją: čia keleiviai prabangą kabina šaukštais (151)

Kai Dublino geležinkelio stotyje sustoja prabangusis „Grand Hibernian“, visų perone esančių...

Kaune automobilis rėžėsi į stulpą: keleivis žuvo, vairuotojas girtas (76)

Sekmadienio vakarą policija, medikai ir ugniagesiai skubėjo į avariją Kaune. Pranešta, kad...

Į avariją Vilniuje lėkė trys greitosios, keli sužaloti žmonės ligoninėje (24)

Sekmadienį Vilniuje, Salomėjos Neries gatvėje, į avariją skubėjo policija ir net 3 medikų...

Miestas Žemaitijoje, prieš šimtmetį išgyvenęs tikrą aukso amžių: žmonės sulaukdavo „amerikoniškų“ uždarbių (47)

Miestelis, kurį vagoja Bartuvos upė. Ramus žemaitiškas kampelis pačiame pasienyje su Latvija ....

Rusijos dailiojo čiuožimo žvaigždė Zagitova stabdo karjerą būdama 17-os (11)

Rusijos dailiojo čiuožimo gerbėjai sekmadienį buvo šokiruoti – viena talentingiausių šalies...

Įrodyta moksliniais tyrimais: šie penki papildai lieknėjimui yra tik pinigų metimas į balą (6)

Paieškoje įvedus „svorio metimas“, iškyla nemenkas iššūkis: reikia atskirti faktus nuo...