aA
Rodos, dirbi dirbi, žmogus, o kvapą gniaužianti svajonių karjera flirtuoja su visais, išskyrus tave. Taip taip, net su ta naujoke, pamanykit! Nedirba čia nė metų, o jau gavo direktoriaus pavaduotojos vietą. Ir baisiausia, kai suvokiu, kad ne dėl figūros ypatumų (tada galima būtų teisėtai burbėti apie lengvai pasiekiamas moteris ir žmonoms neištikimus šefus).
© Shutterstock nuotr.

Ir kodėl niekas nemato, kad sėdžiu vakarais ilgiau už kitus? Kad puikiai susidoroju su bet kokia man patikėta užduotimi ir senokai nejaučiu konkurencijos iš kolegų, greičiau jau pati jiems padedu. Viskas „čiki“, bėda tik ta, kad noriu būti pastebėta… ir metai iš metų sėdžiu savo (o ne kokio vadovo) kėdėje.

Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro vadovas, psichoterapeutas Raimundas Alekna teigia, kad svarbiausias koziris siekiant karjeros – iniciatyva. Tai reiškia, kad vadovai pastebi ir karjera šypsosi tiems, kas patys turi idėjų, jas nuolat siūlo (net jei dalis yra atmetamos), žino, kaip jas įgyvendinti.

Kitaip tariant, jei puikiai ir tyliai dirbame, tikėdamiesi būti pastebėti – daugiausia kuo pasieksime – pagyrimo. O mūsų tikslas – karjera, ar ne? Taigi, norite karjeros – privalote būti iniciatyvūs ir veiklūs, ir būtinai – teikti konkrečius pasiūlymus. Ne tik tobuli vykdytojai, bet ir iniciatoriai, galintys veiksmingai paskirstyti darbus ir pasiekti tikslo.

Progresyvios organizacijos nuolat ieško iniciatyvių žmonių. Darbuotojai – vykdytojai yra svarbūs ir geri, bet jų savybių nepakanka, kad orgznizacija gerai funkcionuotų ir būtų konkurentabili. Prieš svajojant apie karjerą, žmogus turi aiškiai žinoti, ką nori padaryti. Ne pasiekti, o būtent padaryti, nes jei orientuosimės tik į kėdės užėmimą, greitai nuvilsime darbdavius ir tuo karjera pasibaigs.

Vienintelis sėkmingas kelias – mėgti tai, ką darai. Gyventi tuo, degti tuo, tuomet, jei jūsų ir nepastebės dabartinėje darbovietėje, būtinai pastebės kiti.

Apie karjerą, kaip taisyklė, imame mąstyti tuomet, kai nebesame patenkinti tuo, ką darome. Bet ne visuomet vadovo pareigos yra tai, ko mums iš tiesų reikia. Esame skirtingi. Vieniems puikiai sekasi vykdyti pavestus darbus. Kiti gali būti prastesni vykdytojai, tačiau puikūs administratoriai. Tretiems geriausiai sekasi generuoti idėjas ir strateguoti, o darbus ir jų administravimą jie valdo prasčiau.

Vadinasi, prieš įrodinėjant darbdaviui, kad esame verti paaukštinimo, verta pasitarti su savimi, ką darome geriausiai ir kas mūsų atveju yra karjera. Juk tapus vadovu galima tik pabloginti situaciją, jei atsidursime ne savo lėkštėje – gal turimi pavaldiniai paprasčiausiai „nepaveš“ tokiu tempu, kokį norėtumėte matyti, o gal per nepasitikėjimą kitais net tapęs vadovu imsitės visų darbų, nes tik jūs galite viską padaryti tobulai?

Daug kas priklauso nuo to, kokie „draiveriai“, t.y. – nuostatos, reguliuojančios mūsų elgesį, vyrauja. Anot psichologų, draiverių yra visokių: „sunkiai stenkis“ lemia tai, kad daug dirbama, bet ir labai daug kritikuojama, nors realių pokyčių toks žmogus įgyvendinti negali. „Būk tobulas“ neleidžia klysti, trukdo dalintis darbais, verčia visko siekti pačiam, nes tik taip įmanoma pasiekti geriausių rezultatų (bent taip atrodo pačiam draiverio savininkui).

Nei vienas iš šių dviejų tipažų nebūtų tinkamas vadovauti. Mat vadovas turi turėti aiškią nuomonę, būti entuziastu, mokėti tinkamai paskirstyti darbus, įtraukti, motyvuoti žmones, kad jie realizuotų idėjas. Taigi vadovas turi duoti darbo tam, kas gerai vykdo. Gerai vykdantys turi rasti tinkamų veiklos sferų ir likti vykdytojo pozicijoje, nes joje atsiskleis geriausiai. Ir tie, ir tie, norėdami karjeros, turi atsižvelgti į asmeninius bruožus ir negalvoti, kad karjera reiškia tik vadovavimą.

Daugelis karjeros siekia dėl vienintelio, ir, be abejo, visiems mums svarbaus dalyko – pripažinimo. Tačiau gerai dirbant nuoširdžiai mėgiamą darbą pripažinimo sulauksime ir nebūdami direktoriais. Jei išties esate puikus darbuotojas, tačiau darbdavys to nevertina – reikalaukite jums tinkančių sąlygų (tik kvailas vadovas atsisakys „auksinio“ darbuotojo) arba… keiskite darbą. Gal tai taps žingsniu į naują, kokybiškesnį gyvenimo etapą?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ukrainos kariuomenės karininkas: rusai į Ukrainą važiuoja kaip į safarį – pašaudyti į „chacholus“ (623)

Atskridus į Kijevą įtarti tai, kad šalis kariauja, galima dėl sugriežtintos patikros oro uoste...

Stulbinantis atsitiktinumas: lietuviai sutrumpino darbo laiką – pelnas išaugo kartais (85)

Dvi Lietuvos įmonės „Engineer“ ir „Valandinis“, veikiančios statybų srityje, nuo rugsėjo...

Puikus Sabonio vakaras: dvigubas dublis ir pergalė prieš „Heat“ (2)

Penktadienį vakare Indianos „Pacers“ (9-6) namuose 99:91 (18:27, 32:16, 22:24, 27:24) pranoko...

Įstrigusi auklėtinių pažanga Jasikevičiaus mintis sugrąžino į vasarą (87)

„Aš jau kartosiuosi“, – pats žurnalistus perspėjo Šarūnas Jasikevičius. Kauno...

Orai: nesušalkite, atkeliauja šlapdriba (12)

Po žiemiškos šeštadienio nakties kuklios 7 °C šilumos įdienojus sulauks tik pajūrio...

Sostinėje „eTransport“ automobilis aplamdė stovinčias mašinas ir apvirto (39)

Vėlų penktadienio vakarą, apie 23 val., Vilniuje, Mindaugo g. apvirto pavėžėjimo įmonės „...

Kas liko iš kaimų, kuriuose augo Lietuvos šviesuoliai (2)

Tokių kaimų, kuriuose gimė ir augo Lietuvos šviesuoliai – menininkai, pedagogai, mokslininkai,...

Keli faktai apie Marko Zuckerbergo santuoką ją paverčia išties keista: nuo neįprasto susitarimo iki dramos vestuvių dieną (29)


 „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas ir Priscilla Chan neabejotinai yra įtakingos...

Sunkiai suvokiamas atvejis: penkiametė tapo mama (87)

1939 metais Liną Mediną motina nuvežė į Peru esančio Pisko miesto ligoninę. Iš atokiame...

Apmaudus vakaras Kaune: pratęsimą išplėšęs „Žalgiris“ jame nesulaikė Pangoso ir krito prieš „Barcą“ (617)

Penktadienio vakarą kovos lauke Nemuno saloje susigrūmė dvi šlovingą istoriją turinčios...