aA
Jūs piktas, pavargęs, nelaimingas, o motyvacijos lygis – su minusu. Jeigu į darbą ateinate dar turėdamas energijos darbams, po pokalbio su bosu jos dingsta.
© Shutterstock nuotr.

Prie darbo stalo esate zombis, o jėgų yra tik vienam – pykčiui. Jis nemoka vadovauti ir kuria chaosą. Susirinkimai neduoda naudos, o sukuria nežinią. Norite bent šiokio tokio darbo įvertinimo, bet jo nėra.

Jis – blogas vadovas. Blogas iki kaulų smegenų.

Tačiau jūs dirbate samdomu darbuotoju, todėl turite su juo bendrauti, atlikti pavestas užduotis ir siekti rezultatų, net jeigu jie nėra pamatuoti. Arba jų iš viso nėra, bet reikalavimai – kasdieniai.

Tobulėti siekiantiems darbuotojams pakankamai dažnai tenka susidurti su kontroliuoti situacijos nemokančiais vadovais. Blogiausia, jeigu jie nemokėjimą slepia po valdingumo ir visko išmanymo kaina.

„Prieš darbo pokalbis įmonėje dirbančių draugų dažnai klausiame: „O vadovas – geras?“ Tai – vienas svarbiausių kriterijų ieškant darbo, nes atlyginimas ir kitos naudos turėtų būti labai aukšto lygio, norint išlaikyti darbuotoją, kuriam vadovauja prastas vadovas. Todėl „AšVertinu“ projekte viena iš išskirtų kategorijų ir susijusi su vadovais“, – teigė lapkričio pradžioje startavusio projekto „AšVertinu“ vadovas Vytenis Pakėnas.

Sukūręs interneto svetainę jis tikisi nuoširdžių darbuotojų vertinimų, kurie padės kelti darbo kultūros lygį Lietuvoje, o svarbiausia – palengvins darbo paieškas ir suteiks darbuotojui privalumų.

„Ateini į www.asvertinu.lt ir pasitikrini, kokį reitingą sukūrė esami ar buvę darbuotojai. Tik jie gali vertinti įmonę, o mes saugome jų anonimiškumą. Neįmanoma, kad darbdavys sužinotų, kas parašė vieną ar kitą reitingą“, – sakė V. Pakėnas.

Reitingas – puikus navigatorius darbo rinkoje, bet jeigu darbuotojas jau dabar susidūrė su prastu ar sudėtingu vadovu, sėdėti sudėjus rankas – neverta.

Tiesiog reikia imtis 7 žingsnių, kuriuos turite padaryti, jeigu jūsų vadovas nepatenkinta lūkesčių:

Ištirkite. Pirmiausia reikėtų pradėti nuo stebėjimo. Turite atsakyti į svarbų klausimą: ar jūsų viršininkas supranta, kad jam nepavyksta suvaldyti situacijos? Gali būti, kad jis tiesiog to nežino, nes niekas nėra net užsiminęs. Tokia problema pasitaiko pakankamai dažnai. Vadovas gali tiesiog nesuprasti savo klaidų ir įsivaizduoti, kad jis įkvepia darbuotojus, nes iš jų nesulaukia jokio grįžtamojo ryšio.

Pajuskite. Jums labai svarbu pajusti, koks yra jūsų bosas. Vadovas, kuris pernelyg dažnai stengiasi sukurti užduotis ir nuolat keičia kryptis ar nesuformuluodamas vieno tikslo jau kuria kitą gali pats prastai jausti dėl savo ateities darbe. Turite suprasti, kad kitas jūsų žingsnis jam gali būti daug jautresnis nei jums, tad svarbu atsižvelgti į jo situaciją ir pasirengti kontrargumentams.

Pasikalbėkite. Žinoma, pirmiausia turite įvertinti, ar tai – įmanoma. Jeigu jūsų bosas – neprognozuojamas, greitai užsidegantis, bus labai sunku, bet šį žingsnį reikėtų žengti, bent jau prieš pradedant vaikščioti į kitus darbo pokalbius. Tiesiog pasakykite, ko iš jo tikitės: galbūt nėra veiklos krypties, grįžtamojo ryšio ar palaikymo? Kalbėkite mandagiai, ramiai ir susitelkite į savo poreikius. Naudokite žodžius „man“ ir „aš“, venkite „tu“. Neužmirškite atsargumo. Jeigu tiesiog pasakysite, kad jis – blogas, sugriausite bet kokius tiltus.

Dirbkite kartu. Paklauskite vadovo, kaip jam galite padėti pasiekti tikslus. Klausykite atidžiai ir pasistenkite kiekvienoje sferoje reikalus pastūmėti bent šiek tiek į priekį. Tuomet ir vėl klauskite, ką reikėtų gerinti, o gal išsirinkti vieną sritį? Užmegzkite ryšį.

Bendraukite su kitais vadovais. Ieškokite naujų būdų gauti patirties ar galimybių patobulinti savo darbą, išmokti kažko naujo. Svarbu, kad kiti vadovai arba labiau patyrę kolegos žinotų apie jūsų viršininko minusus. Galbūt taip atsiras galimybė pakeisti karjeros kryptį?

Ginkitės. Jeigu nė vienas iš patarimų nepadėjo, o santykiai su viršininku tik blogėja, teks imtis nemalonaus žingsnio. Reikėtų kreiptis į personalo vadybininką, o jeigu tokios darbo pozicijos nėra – aukštesnį viršininką. Nepamirškite, jūsų dabartinis viršininkas už tai jums niekada neatleis, todėl įsitikinkite, kad padarėte viską, o tik tada ėmėtės šio žingsnio.

Atsisveikinkite. Jeigu jums niekas padėti negali, teks ieškoti galimybės persikelti į kitą skyrių arba visai palikti darbą. Bet jeigu bosas – toks blogas, galbūt tai nėra jau ir toks blogas žingsnis?

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ušackas pranešė, kad pralaimėjęs Šimonytei partinius rinkimus, Prezidento posto nesiektų (138)

Prie Prezidento rinkimų starto linijos – ir Ingrida Šimonytė . Ką pasirinks TS–LKD: ją ar...

Karbauskis už Grybauskaitės pasiūlymo mato kyšančias farmacininkų ausis (523)

Tikrasis prezidentės pateiktų priemonių konkurencingumui didinti tikslas yra sustabdyti planus dėl...

Lietuviai nukeliavo į turistų aplenkiamą Iraną: šiurpių mirties bausmių vieta stebino svetingumu (38)

Keliauti į Iraną sugalvojau tada, kai perskaičiau daug informacijos apie tenykščius žmones, jų...

Broliai Ballai autobusu grįžo į Lietuvą (5)

Sausio mėnesį krepšininkai Lamelo ir LiAngelo Ballai atvyko į Lietuvą. Tuo metu Vilniaus oro...

Nekaltas pirkinys oro uosto užkandinėje baigėsi tragedija (15)

Viena mergina mirė nuo stiprios alergijos sezamams, kai oro uosto kavinėje „Pret a Manger“,...

Putinas pateikė savo versiją dėl lėktuvo numušimo Sirijoje Kremlius išplatino viešą pareiškimą (256)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį Izraelio premjerui Benjaminui Netanyahu pareiškė...

Per žiniasklaidos dieną Valančiūnas driokstelėjo: galime išspardyti kitų užpakalius (3)

Toronto „Raptors“ žiniasklaidos diena neaplenkė ir komandos vidurio puolėjo 26 metų Jono...

Lengviausias būdas iššveisti pridegusį puodą: jokio mirkymo – prireiks tik vienos priemonės (20)

Kam gi nepasitaiko, kad ruošiant maistą pora minučių, kurioms žūtbūt prireikia pasitraukti nuo...

Didelė audra: kur laivams saugiau – uoste ar atvirame vandenyje? (3)

Laivai audrų vengia. Jų krovinys yra brangus, įgula – neišmatuojamai vertinga, o laikas –...

Karšta kaip liepsna: Australijos ugniagesiai kalendoriui fotografavosi su gyvūnėliais (19)

Nuo 1993-ųjų Australija kiekvienais metais džiugina viso pasaulio moteris – šių metų leidinys...