Kartais tiesiog neįmanoma išvengti kolegų, kurie lyg netyčia mesteli naujausią gandą apie viršininką ar pasidalina paskalomis apie tarnybinį romaną, užsimezgusį jūsų įstaigoje. Visos darbovietės daugeliui mūsų yra tarsi antri namai, tad ir paskalų skleidimas yra neišvengiamas. Neseniai atliktos apklausos duomenys rodo, kad moterys dukart labiau už vyrus linkusios skleisti paskalas ir liežuvauti. Moterys tam prieštarauja.
Kolegos
© Corbis

Moterys ir paskalos? Jokiu būdu!

Konsultacijų įstaigoje dirbanti Vaida jaučiasi įžeista, nes mano, jog liežuvauja ir vyrai, tačiau jie visą kaltę perkelia ant moterų pečių: „Esu tikra, kad šį tyrimą atlikę žmonės buvo vyrai. Vaikinai yra apsukrūs, jie taip pat liežuvauja, bet visuomet sako, kad taip daro tik moterys. Didžiąją dalį laiko biure, kai mes kokiu nors žmogumi skundžiamės, daugiausiai apkalbamojo žmogaus neigiamų savybių išvardija bei patį nepalankiausią žmogaus portretą nupiešia būtent vyrai“.

Neviršykite garso ribos

Kolegos
© Corbis

Programinės įrangos inžinierė Dalia prisipažįsta, kad su kolegomis liežuvauja daugiau nei su bet kuo kitu: "Ir su bendradarbiais man reikia pasidalinti viskuo – nuomonėmis apie kolegas, apie tai, kaip, mano manymu, vienas ar kitas žmogus per retai prausiasi ir panašiai. Bet vyrai taip pat linkę įsitraukti į pokalbį ir netgi jį paaštrina pridėdami įvairių komentarų. Taigi, vyrai yra ne mažesni liežuvautojai, tiesa?

Bet vyrai jaučia, kad moterys liežuvauja per garsiai, o patys į akį nekrinta dėl to, kad jie liežuvauja labai tyliai“.

Ryšių su visuomene konsultantė Monika mano, kad moterys tai daro pernelyg garsiai ir atvirai, nors yra tikra, kad tą patį daro ir vyrai, tik ne taip pastebimai: "Dabartinėje mano darbovietėje dirba ne taip jau daug vyrų, bet ankstesnėje įmonėje man teko matyti vaikinus prie alaus bokalo dalijantis paskalomis apie viršininką ir darbą. Taigi, taip daro visi, skiriasi tik tai, kaip liežuvaujama“.

Kas turi teisę liežuvauti?

Natalija, dirbanti informacinių technologijų bendrovėje, tvirtina, kad merginoms dalintis paskalomis galima. Jums įdomu kodėl? Ji pasidalino savo pamąstymais: „Matote, merginos, skirtingai nei vaikinai, yra labai protingos. Jos analizuoja tai, kas vyksta ir sugeba susidaryti nuomonę. Todėl jos visuomet turi apie ką pasikalbėti. O be to, liežuvavimas yra puikiausias iškrovos būdas.

Merginoms reikia rūpintis tokiu dideliu kiekiu įvairiausių dalykų: draugais, draugų draugais, šeimomis, giminaičiais, vaikinais, vaikinų draugais, kolegomis, viršininkais, pavaldiniais, tėvais ir, žinoma, pačiu darbu. Joms reikia nuolat žinoti, kuo užsiima visi šie žmonės ir tai aptarti. Tai yra jų moralinė pareiga – įspėti drauges apie tykantį pasaulio blogį. Štai dėl ko jos viską apkalba su kitais žmonėmis. Vyrukams trūksta bendravimo įgūdžių, todėl jie jaučiasi atstumti ir vadina mus liežuvautojomis. Bet argi nėra sakoma, kad daug šnekantys žmonės yra geraširdžiai?“

Nusikaltimo bendrininkai

Moteris kalba telefonu
© Corbis

Tačiau yra ir žmonių, manančių, kad liežuvavimas vyrams būdingas labiau nei moterims. Rita, dirbanti techninės pagalbos paslaugas teikiančioje įstaigoje, mano, kad jos kolegos vyrai yra lygiaverčiai nusikaltimo bendrininkai.

„Sutinku, merginos liežuvauja, bet tą daro ir vaikinai. Tiesą sakant, būtent jie išpasakoja viską apie savo geriausius draugus ir tokius dalykus, kaip „Tu esi gera mano draugė, todėl patarsiu tau nepasiduoti to ir ano kerams. Jis yra mergišius“. Taigi, taip, merginos liežuvauja, bet vaikinai taip pat nėra šventieji. Todėl nebevadinkite moterų didžiausiomis paskalų skleidėjomis pasaulyje, manau, kad taip elgiasi visi žmonės“.

Vadovaujantį darbą dirbantis Saulius teigia, jog daugeliui iš mūsų darbo diena neįmanoma be paskalų: "Taip, vyrai liežuvauja, ir aš manau, kad tai yra linksma.

Ankstesniame darbe pastebėjau, kad daugelis moterų kolegių apkalbinėdavo savo bendradarbius iki tokio lygio, kad pasklisdavo kalbos, jog „Ta ar ana permiegojo su viršininku, todėl ir buvo paaukštinta“. Tačiau dabartiniame darbe visi mano kolegos yra vyrai ir pastebėjau, kad jokio skirtumo nėra. Pas mane ateidavo bendradarbių, kurie pliurpdavo apie savo kolegas ir, neslėpsiu, aš jiems taip pat skundžiausi savo kolegomis“.

Liežuvavimo terapija

Daugelis žmonių mano, kad apkalbos turi ir teigiamą poveikį, esą jos atlieka savotiško saugumo vožtuvo funkciją darbo vietoje, todėl organizacija sugeba susimažinti vidinę įtampą ir be išorinės pagalbos nuleisti garą. Jei paskalos neturėtų teigiamų savybių, negi žmonės būtų tuo užsiiminėję ištisus šimtmečius?

Balsuoti galima iki birželio 21 d.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Politinės korupcijos tyrimo išvados pavojuje: „valstiečiai“ turi savo planą (212)

Artėjant Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimo dėl neskaidrių politikos ir...

Kuršių nerijoje vėl griaunama, gyventojai su siaubu laukia buldozerių (115)

Mažai kas beprisimena, kaip prasidėjo vadinamoji nelegalių statybų Kuršių nerijoje istorija....

Orai: paskutinis gegužės savaitgalis bus pasakiškas (21)

Gegužė jau į pabaigą, o vasariška šiluma vis neatslūgsta. Artimiausiomis dienomis situacija...

Skelbia apie proveržį karinėse operacijose: tai žaidimo eigą keičiantis veiksnys (1)

Amerikiečių gamybos „ F-35 “ naikintuvas su „stealth“ technologija dalyvavo pirmoje kovoje...

DELFI Agro eksperimentas: ar įmanoma provincijoje susirasti darbą daugiau nei už minimumą (327)

Vasaros sezonu norintys užsidirbti moksleiviai ar studentai dažnai traukia į užsienio šalis,...

Vilniuje iš penkto aukšto iškrito nepilnametė

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje neaiškiomis aplinkybėmis pro langą iškrito nepilnametė.

Kulboka dalyvaus „Lakers“ peržiūroje, „Warriors“ paneigė melagingus Ballų šeimos pranešimus (6)

Intriguojančios naujienos pasiekė NBA aktualijomis besidominčius Lietuvos krepšinio sirgalius....

7 dalykai, kurių nepastebėjote karališkųjų vestuvių nuotraukose: slaptos detalės, įdomūs faktai ir duoklė Dianai (18)

Nuo karališkųjų princo Harry ir Meghan Markle vestuvių jau praėjo beveik savaitė, tačiau...

„Microsoft“ ekspertas: pasaulis išgyvena didžiulę ir jaudinančią transformaciją (6)

Debesijos sprendimų architektas, duomenų ir dirbtinio intelekto ekspertas Phil Harvey, dirbantis...

Maksimali intriga: dar vieną trilerį laimėję „Rockets“ nubloškė čempionus ant bedugnės krašto (12)

Trijų pastarųjų NBA superfinalų dalyviai šiais metais gali savo žygius baigti jau...