aA
„Anksčiau gerais vadovais buvo vadinami egocentriški ir charizmatiški žmonės. Laikai keičiasi – šiandien puikiais vadovais yra tie, kurie pasitiki savo personalu ir suteikia jiems laisvę veikti bei įnešti savo indėlį į įmonės veiklą“, - sako vienu įdomiausių pasaulio verslininku vadinamas JAV milijonierius Blake Mycoskie.
© Shutterstock nuotr.

Ką daryti, kad darbuotojai dirbtų naudingai ir didžiuotųsi savo įmone? B. Mycoskie neseniai Lietuvoje išleistoje knygoje „Pradėkite kažką svarbaus“ pataria, kaip motyvuoti darbuotojus ir ugdyti pasitikėjimą įmone.

Per kelerius metus savo įkurtą batus gaminančią įmonę TOMS verslininkas užaugino ir pavertė viena sėkmingiausių pasaulyje. Jo unikali verslo idėja pasiteisino – TOMS bene vienintelė įmonė pasaulyje, kuri savo veiklą grindžia aukojimo principu. Už parduotą vieną batų porą, kita dovanojama vaikui, kuriam jų labiausiai reikia. Arba už parduotus akinius gautų pinigų dalis skiriama vaikų regos sutrikimams gydyti įvairiose Afrikos šalyse.

B. Mycoskie sėkmės istorija – neįtikėtina. Tačiau, kaip jis pats sako, be lojalių ir kūrybingų darbuotojų komandos – jis nieko nebūtų pasiekęs.

„Organizacijos veiklos pajėgumai būna didžiausi, kai darbuotojai ieško, kas kompanijai naudingiausia. Jei darbuotojų motyvacija neapsiriboja tik jų pačių savanaudiškais norais“, - rašo B. Mycoskie.

Šiuo metu jis vadovauja daugiau nei 200 darbuotojų kolektyvui, kuris veikia tiksliai kaip šveicariškas laikrodis. Bendravimo su darbuotojais sėkmės receptais jis dalijasi knygoje „Pradėkite kažką svarbaus“.

1. Atvirai kalbėkitės su savo darbuotojais. Savo darbuotojus girkite viešai, o peikite asmeniškai. Jei kuris nors darbuotojas padarys klaidą, taip ir pasakykite jam asmeniškai. Netylėkite. Jei savo darbuotojus kritikuosite są­žiningai ir konstruktyviai, jie jausis smagiau, galėdami pasitikėti jumis.

2. Nebijokite rodyti savo emocijų. Kalbėdami su savo darbuotojais būkite emocingi, tik saikingai. Nėra reikalo apsimesti šaltu ir abejingu. Jei atskleisite savo tikrąjį veidą, tai būsite daug realesnis jus supantiems žmonėms. Žinoma, galite rodyti savo džiaugsmą ir pasitenkinimą, bet tinkamu momentu nebijokite atvirai parodyti ir savo silpnumo, nusivylimo, skausmo.

3. Suteikite darbuotojams sprendimų priėmimo laisvę. Vis daugiau vadovų dirba nuotoliniu būdu ar su komandomis, išsibarsčiusiomis po visą šalį ar net po visą pasaulį. Tokiu atveju darbuotojams patariama suteikti autonomiškumo.

„Kuo daugiau pasitikėsite personalu, tuo labiau jie pasitikės jumis. Esu įsitikinęs, kad yra tiesioginis ryšys tarp darbuotojų pasitenkinimo darbu ir to, kokiu laipsniu jiems leidžiama savarankiškai atlikti savo pareigas“, - teigia B. Mycoskie.

4. Visa komanda – vieninga. Niekada nepamirškite, kad kuo geriau darbuotojai jausis savo darbo vietose, tuo geresni bus jūsų rezultatai. Vienas iš darbuotojų motyvavimo būdų yra užtikrinimas, kad visa komanda būtų vieninga arba, kaip sako B. Mycoskie mokytojas Lu George’as, „kad visi girdėtų stereogarsą“. Kai visa komanda dirba išvien ir pastangas nukreipia ta pačia kryptimi, jos narių pasitikėjimas savimi labai padidėja.

5. Kurkite kūrybiško bendradarbiavimo aplinką. Šiandien sėkmingais vadovais tampa tie, kurie puoselėja tarpusavio pasitikėjimą, duoda kitiems tiek, kiek tik gali. Tie, kurie kuria ne įnirtingos konkurencijos, o kūrybiško bendradarbiavimo aplinką. Vadovai kuria lojalius darbuotojus, labiau prisirišusius prie savo kompanijos ir jos misijos, negu prie savo asmeninių karjerų. Svarbu, kad visi koman­dos nariai kuo geriau išnaudotų savo sugebėjimus.

6. Pripažinkite savo klaidas. Tai vienas iš svarbiausių pasitikėjimo įmone kūrimo veiksnių. Kiekviename darbe jūs (kaip ir bet kas kitas) klaidų neišvengsite. Ir tai yra gerai! Klaidos gali būti vienas iš svarbiausių organizacijos augimo priežasčių. Į klaidas žvelkite ne kaip į pažangos stabdžius, o kaip į galimybes didinti pasitikėjimą savo organizacijoje. Taip neigiamus dalykus paversite teigiamais.

7. Pasitikėkite praktikantais. Jei pasamdote tinkamus praktikantus, elkitės su jais kaip su atsakingais darbuotojais, o ne kaip su kavos nešiotojais. Daugumoje kompanijų praktikantai tik nešioja kavą ir pluša prie dokumentų kopijavimo aparato. Jei pasitikėsite žmonėmis, tai dažnai jie į tai atsilieps tokia darbo etika ir tokiu entuziazmu, kad pranoks jūsų lūkesčius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Staigus Trumpo manevras: kodėl tvenkiasi naujo karo debesys ir kuo tai gali baigtis (136)

Visi nebūtini JAV ambasados Irake darbuotojai privalo palikti šalį. Toks įsakymas, augant...

Svečiuose pas Pablo Eskobaro brolį: buvau atsakingas už visus kartelio pinigus (5)

Visų laikų žiauriausias ir galingiausias narkotikų prekeivis Pablo Eskobaras buvo nušautas, jo...

Milijardinis atokvėpis: Amerikos superturtuoliai vis rečiau sulaukia Mokesčių inspekcijos skambučių (7)

Tikimybė, kad žmonėms, uždirbantiems per metus mažiausiai dešimt milijonų JAV dolerių, bus...

Situacija Vilniuje jau kelia nerimą ir ekspertams: šie sektoriai – tikra taršos bomba (6)

Remiantis Europos Komisijos duomenimis , nuosavi automobiliai išskiria 10 proc. viso ES...

Dar vienas akibrokštas dėl „Eurovizijos“: patikslinti skaičiavimai pakeitė galutinius rezultatus (3)

Nors „Eurovizijos“ aistros jau baigia nurimti, trečiadienį gerbėjus pasiekė dar viena žinia....

Rūtos pasitraukimo aplinkybės: tai brendo jau kurį laiką (271)

Trečiadienį ryte Londono olimpinė čempionė Rūta Meilutytė pranešė baigianti savo...

Paviešinus Archie gimimo liudijimą paaiškėjo, jog Meghan Markle oficialus titulas – visai ne Sasekso kunigaikštienė (9)

Kas yra Meghan Markle ? Tai klausimas, jau kelis metus kankinantis ne vieną akylą britų...

Emigracija mažėja: pernai fiksuoti skaičiai teikia vilčių (19)

Į Lietuvą pernai atvyko beveik tiek pat gyventojų, kiek iš jos išvyko, o prie reikšmingo...

Nausėda apie „valstiečių“ rinkimų retoriką: niekada nežinai, kas yra dugnas (191)

Prezidento posto siekiantis Gitanas Nausėda sako, kad iš susitikimų su Lietuvos žmonėmis...

Mitybos specialistė išdavė mėgstamiausios košės receptą: savijauta gerės, o kilogramai tirps (6)

Pusryčiai yra vienas svarbiausių dienos patiekalų, juk mums prieš akis dar visa diena. Tad kaip...