Nors kai kurie piliečiai mato ir raudoną, ir mėlyną, be to, pastaroji jiems atrodo tolimesnė, tikrai yra tokių, kurie gylio skirtumo neįžvelgia. Vis dėlto įdomiausia tai, kad vieni, žiūrėdami į šią optinę iliuziją, regi raudonus kontūrus, tačiau kiti galėtų prisiekti, kad kontūrai mėlyni.

Kognityvinių mokslų specialistas iš Jungtinės Karalystės Tomas Staffordas sukūrė išties įdomų atvaizdą, privertusį pradėti aršią diskusiją, rašoma portale arynews.tv.

Anot psichologo, egzistuoja akivaizdūs optinės iliuzijos sukeliamo efekto suvokimo skirtumai. Be to, kad mato skirtingas spalvas, vieniems artimesnė gali atrodyti viena, kitiems – kita spalva, nurodo jis.

„Daugelis nurodo, kad arčiau yra raudona, o mėlyna, esą, yra giliau, toliau“, – sako T. Staffordas.

Ar jūs priklausote daugumai? Ką matote, pažvelgę į paveikslėlį?

Optinė iiuzija

Stereochromatinės iliuzijos, anot T. Staffordo, iš tiesų yra stereoiliuzijos.

Taigi, norint daryti kokias nors išvadas į piešinėlį reikia žiūrėti abiem akimis: užmerkus vieną akį efektas gali dingti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės