aA
„Žmogus, kuris neturi priešų, yra iš tikrųjų skurdus“, - kadaise pasakė Bernardas Shaw – ir iškart gerus tris kartus praturtėjo. Jo priešų sąrašas pasipildė „lipšniausiais“ žmonėmis, kurie yra linkę su visais draugauti, rašo kleo.ru. Brito rašytojo tai nė kiek nejaudino, nes jis, kaip ir kiti garsūs žmonės, savo priešus vertino.
Draugai
© Corbis
Ir juk yra už ką!

„Jei jus nuolat lydės sėkmė, kad ir kokia užtarnauta ji bebūtų, atsiras ir priešų“, - sakė rašytojas André Maurois.

Esminė priešiškumo priežastis visada buvo ir bus pavydas. Jis atsiranda tuomet, kai jūs turite ką nors ganėtinai patrauklaus, ko neturi kiti. Pavyzdžiui, esate žvaigždė savo darbo sferoje. Savarankiška ir ryški. Ir nesvarbu, ar dainuojate, ar tik karolius gaminate – jums tai gaunasi taip, kad visi tik aikčioja iš nuostabos. Aplinkiniai jumis žavisi, o kai kurie tiesiog mėlynuoja – iš baisaus pavydo.

Ir jei tai būtų įmanoma, tai jie išsiurbtų jūsų talentą iki paskutinio lašo, bet talento, kaip žinia, šaukštu neįkrėsi. Bet už tai galima pridaryti bėdų talento savininkui – ko priešai dažniausiai ir pradeda siekti.

Net jei ir neturite jokio ypatingo talento, dėl kurio mažėtų jūsų kolegų uždarbis, galite turėti ką nors, dėl ko kiti pradės žaliuoti iš pavydo. Tai gali būti bet kas – sėkmė, graži išorė, gražus balsas, išskirtinė suknelė – ir to pakaks, kad kažkas pradėtų linkėti jums pikto. Tapti pilka, nuobodžia, gyvenime į nieką nepretenduojančia asmenybe vien iš baimės įgyti priešų, kaip suprantate, ne išeitis. Geriau imti pavyzdį iš įžymių žmonių ir pradėti priešus vertinti kaip tikrą turtą.

Nustebote? Priešai būna didelis turtas, galintis pagerinti jūsų gyvenimą. Atrodytų, paradoksalu: jūsų priešai labiau už viską norėtų sugriauti jūsų gyvenimą. Bet atminkite: jei jūsų priešai įgyvendina savo tikslus, vadinasi, nemokate jais naudotis.

„Neklausk draugų apie savo trūkumus. Geriau sužinok, ką apie tave kalba priešai“, - yra pasakęs poetas Saadi.

Ir kas gi kitas, jei ne ta bjaurioji Kazė iš penkto aukšto galėjo visai laiptinei papasakoti, kad čiaudėdama neužsidengiate burnos, kad vaikščiodama vis turite patempti savo suknelę („Kuri vis lipa ant tos didžiulės subinės, nes per žiemą ji kokius penkis kilogramus priaugo“) ir kad savo ilgose kalbose nuolat įterpiate žodį „tipo“.

Iš vienos pusės, viskas, ką apie jus pasakoja priešai, turėtų būti sumažinta bent dešimt kartų. Kita vertus, būtent dėl to, kad jie nori jums pakenkti kabinėdamiesi prie visokiausių smulkmenų be įdėmiai jus seka, verta įsiklausyti į jų kandžią nuomonę.

Tokiu būdu vienu šūviu nušaunami du zuikiai: visų pirma, sužinote apie savo silpnąsias vietas ir jas šalinate, visų antra – palaikote savo gerą būklę ir tobulėjate. Dėl Kazės paskalų atkreipėte dėmesį į savo manieras, svorį ir kalbą, o tuo pačiu suvokėte, kaip lengva jus užgauti tokiais pasisakymais bei išmokote deramai priimti kritiką.

„Galėjo būti ir blogiau. Jūsų priešas galėjo tapti jūsų draugu“, - sakė poetas satyrikas Stanislawas Jerzy Lecas.

Onutė mano, kad ji su Danute – pačios geriausios draugės. Naujų draugų būryje ją taip ir pristatinėja: „Danutė, mano geriausia draugė“. Ir tuose pačiuose draugų būriuose savo draugės pusėn viešai laido kritiškas pastabas: apie Danutės pokštus – „Nu ir nesąmonę tu čia suvėlei“, apie tankius ir garbanotus jos plaukus – „Ačiū Dievui, pas mane ne tokie kaltūnai, man nereikia su jais kas rytą po dvi valandas vargti“, apie jos vyrus – „Tavo skonis visada būdavo siaubingas“.

Danutė dažnai įsižeidžia, ji netgi kartais puola į isteriją, o tuomet „geriausia draugė“ nedelsiant skuba į pagalbą: „Na ir ko gi tu susinervinai, kvailute? Juk girdėti tiesą visada nemalonu“. Bet kam tą „tiesą“ reikia girdėti dar ir visai nepažįstamiems žmonėms – Onutė apie tai niekada nesusimąstė.

Kalbėdama apie Danutę pačiomis meiliausiomis balso intonacijomis, Onutė įsigudrina visą laiką ją parodyti iš tokios nepatogios pusės, kad panelė iki pat šios dienos tarp gausybės jų bendrų pažįstamų nesugeba susirasti nė vieno daugiau ar mažiau artimo draugo. Ir dėl to Onutė kiekvieną kartą pasitaikius progai mėgsta papasakoti, kaip jai gaila Danutės – juk su ja niekas nenori bendrauti, išskyrus ją, Onutę, be galo kantrią ir geraširdę.

Atrodytų, Danutė palengva pradeda suprasti, kas vyksta ir vis dažniau teikia pirmenybę ne Onutės draugijai, o vienatvei.

Nėra nieko blogesnio, nei draugu apsimetęs priešas. Bent jau dėl to, kad iš pradžių nebūna aišku, kad priešais jus – priešas. Jei susidomėjote nauju pažįstamu, o senieji draugai choru šaukia, kad jo reikia pasisaugoti – susimąstykite. Viskas atsidurs savo vietose, kai tik išsianalizuosite, ko iš šių santykių gaunate daugiau: supratimo ir rūpestingumo ar papildomų kompleksų ir rūpesčių?

Jei dominuoja pastarieji, tai vykite tą „draugą“ nuo savęs kuo toliau. Jūs ne tas žmogus, kuris savo sąskaita padėtų kitiems pasirodyti gerais. Įsisąmoninus tai galėsite atsargiau atrinkti naujus draugus ir branginti senuosius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Orai: žiema vietoj šalčių pažers šilumos (7)

Pirmadienio dieną pajūryje ir Šiaurės Lietuvoje naktį kilusi audra pamažu rims. Tik pirmoje...

Tikėjosi lengvo kelio, o gavo tikrą pragarą: kaip suomiams pavyko sustabdyti sovietų ordą (542)

Iš daugybės Antrojo pasaulinio karo mūšių ir įvykių vienas sunkiausiai suvokiamų yra...

Dėl prarasto siuntinio į teismą padavė Lietuvos paštą: jei netinka, kreipkis į privačias bendroves (182)

Dėl išsiųstos ir nežinia kur dingusios registruotos siuntos Lietuvos paštą į teismą padavęs...

Pasiskundęs, kad šeimyniniai džiaugsmai užgožė vyriškus, sulaukė palaikymo: tu ne vienas, brolau (497)

Du mažamečius vaikus su žmona auginantis vyras tvirtina, kad jau kone trejus metus jų šeimoje...

Lietuvė išbandė karališką kelionę traukiniu po Airiją: čia keleiviai prabangą kabina šaukštais (152)

Kai Dublino geležinkelio stotyje sustoja prabangusis „Grand Hibernian“, visų perone esančių...

Kaune automobilis rėžėsi į stulpą: keleivis žuvo, vairuotojas girtas (78)

Sekmadienio vakarą policija, medikai ir ugniagesiai skubėjo į avariją Kaune. Pranešta, kad...

Į avariją Vilniuje lėkė trys greitosios, keli sužaloti žmonės ligoninėje (26)

Sekmadienį Vilniuje, Salomėjos Neries gatvėje, į avariją skubėjo policija ir net 3 medikų...

Miestas Žemaitijoje, prieš šimtmetį išgyvenęs tikrą aukso amžių: žmonės sulaukdavo „amerikoniškų“ uždarbių (51)

Miestelis, kurį vagoja Bartuvos upė. Ramus žemaitiškas kampelis pačiame pasienyje su Latvija ....

Rusijos dailiojo čiuožimo žvaigždė Zagitova stabdo karjerą būdama 17-os (11)

Rusijos dailiojo čiuožimo gerbėjai sekmadienį buvo šokiruoti – viena talentingiausių šalies...

Įrodyta moksliniais tyrimais: šie penki papildai lieknėjimui yra tik pinigų metimas į balą (7)

Paieškoje įvedus „svorio metimas“, iškyla nemenkas iššūkis: reikia atskirti faktus nuo...