aA
Lietuvės daugiausiai pinigų skiria savo mitybai, tačiau esant galimybei daugiausiai išleistų rūbams. Be to, kaip parodė atlikta apklausa, moterys mielai savo aprangai, mitybai, sportui bei grožiui skirtų dvigubai daugiau lėšų nei dabar.
Moteris
© Shutterstock nuotr.

Daugiausiai pinigų išleidžiama maistui, mažiausiai – sportui

Tyrimo metu moterų buvo klausiama, kiek pinigų kas mėnesį jos skiria mitybai, sportui, aktyviam laisvalaikiui, drabužiams bei įvairioms grožio priemonėms ir procedūroms. Respondenčių taip pat buvo teiraujamasi, kiek išleistų kiekvienai minėtų sričių, jei jų nevaržytų finansai. Analogiška apklausa buvo atlikta ir Latvijoje.

Apklausa parodė, jog mažiausiai per mėnesį tiek lietuvės, tiek latvės išleidžia fizinės formos palaikymui - sportui bei aktyviam laisvalaikiui - daugiau kaip 80 proc. abiejų šalių gyventojų tam skiria iki 100 Lt per mėnesį. Daugiausiai, apie 400 Lt, abiejų šalių gyventojos išleidžia savo mitybai. Tyrimo duomenimis, lietuvės savo išvaizdai puoselėti skiria kiek daugiau lėšų nei kaimynės. Vis dėlto, apie 90 proc. lietuvių makiažo priemonėms bei įvairioms grožio procedūroms kas mėnesį išleidžia iki 200 Lt., aprangai – iki 400 Lt.

Norėtų išleisti dvigubai daugiau

Jei nevaržytų galimybės, vidutinė lietuvė savo grožiui, sveikai mitybai bei stiliui per mėnesį skirtų apie 1500 Lt, kai dabar skiria apie 800 Lt. Galėdamos skirstyti lėšas kaip panorėjusios, lietuvės daugiausiai pajamų skirtų aprangai: kas penkta moteris tam per mėnesį išleistų iki 1000 Lt., o 18 proc. - daugiau nei 1500 Lt. Antroje vietoje pagal svarbą respondentėms yra fiziškai aktyvus laisvalaikis bei grožio puoselėjimas: net 11 proc. apklaustųjų šioms sritims skirtų daugiau nei 1500 Lt.

Labiausiai skirtumas tarp siekiamų ir realių išlaidų jaučiamas jauniausioje amžiaus grupėje: merginos iki 17 metų daugeliui sričių skiria iki 100 Lt, tačiau norėtų išleisti 1500 Lt ir daugiau. Apklausa parodė, jog moterų poreikiai mažėja su amžiumi, tačiau auga kylant pajamoms: net 33 proc. aukščiausias pajamas (3500 Lt ir daugiau) gaunančių moterų mielai aprangai per mėnesį skirtų daugiau nei 1500 Lt, jos gerokai daugiau išleistų ir kitoms tyrime nagrinėtoms sritims.

Lietuvių lūkesčiai labiau atitinka realybę nei latvių

Tyrimas atskleidė, jog latvės norėtų gyventi gerokai plačiau: net kiek daugiau nei ketvirtadalis jų aprangai mielai skirtų daugiau nei 1500 Lt, o 18 proc. tiek skirtų fiziškai aktyviam laisvalaikiui ir grožio puoselėjimui. Maistui latvės taip pat norėtų išleisti daugiau nei lietuvės – daugiau nei pusė jų tam skirtų nuo 400 iki 1000 Lt.

Šiuo metu vidutinė latvė savo mitybai, fizinei formai palaikyti bei stiliui per mėnesį skiria apie 700 Lt, tačiau norėtų išleisti apie 2000 Lt.

Apklausa atlikta sveikos gyvensenos populiarinimo „Activia programos“ iniciatyva.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Gaisro metu Alytuje kritęs zuikis atiduotas tyrimams: pirmos žinios iš veterinarų baugina meras: jei tai bus patvirtina, liūdna ne tas žodis (228)

Spalio 18 dieną, t.y. trečiąją milžiniško padangų perdirbimo gamyklos gaisro dieną, Alytaus...

Navickienė: šis balsavimas parodė, kad vienam agrooligarchui ir jo kombainui pasibaigė dyzelis (240)

Seime renkami parašai siekiant inicijuoti pirmalaikius Seimo rinkimus pavasarį. Prie iniciatorių...

JK parlamentarai atmetė Johnsono siūlytą „Brexit“ vykdymo planą (51)

Borisas Johnsonas antradienį pagaliau turėjo progą parlamentui pateikti savo „Brexit“...

Maslobojevas pirmoje pasaulio kikbokso čempionato kovoje pasiuntė varžovą į nokautą (50)

Įspūdinga pergale WAKO pasaulio kikbokso čempionatą Sarajeve, Bosnijoje ir Hercegovinoje, pradėjo...

Šiluma pradeda „galvoti“ apie pasitraukimą iš Lietuvos

Šiąnakt per Lietuvą nusidrieks debesų juosta, bet žymesnio lietaus nesulauksime. Rimstant...

Turintiems didelį darbo stažą – gera žinia iš Seimo (37)

Seimas spręs, ar ne mažesnį kaip 40 metų darbo stažą turintys šalies gyventojau galėtų...

BMW skrydis Vilniuje: rėžėsi į stulpą, jį nulaužė ir apsivertė papildyta (35)

Vėlų antradienio vakarą Vilniuje įvyko avarija. Pirminiais duomenimis, susidūrė du...

Daug ir naudingai žaidęs Kalnietis su „Lokomotiv“ pralaimėjo Belgrade

Belgrado „Partizan“ (4-0) ir toliau žygiuoja Europos taurės varžybose be pralaimėjimų....

Mokslų daktarė įvardijo maisto produktus, kurie stiprina imuninę sistemą, saugo nuo vėžio ir didina vyrų vaisingumą (73)

Pastaruoju metu selenas sulaukia vis daugiau dėmesio. Ir nieko keisto, nes jis yra vienas iš...

Johnsonas skelbia pertrauką „Brexit“ sutarties tvirtinimui (3)

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas antradienį paskelbė stabdantis pastangas...