Jau antrą kartą vykusiuose patraukliausio darbdavio rinkimuose 2010 m. jaunimas galėjo įvardyti, jų manymu, patraukliausios įmonės pavadinimą. Apklausoje dalyvavo 19–27 metų studijuojantys ar jau studijas baigę jauni žmonės iš visos Lietuvos. Dėl patraukliausio darbdavio vardo šiemet varžėsi 150 įmonių.
Karjera
© Shutterstock nuotr.

Lyderės ar mažos įmonės?

Pasak šį konkursą organizuojančios įdarbinimo agentūros darbuotojos Ritos Karavaitienės, pernai jie su studentų organizacija AIESEC taip pat organizavo panašią apklausą, tik nereitingavo patraukliausių įmonių. Šiemet reitingavimo sistema buvo įvesta, nes norėta sužinoti, kodėl viena ar kita įmonė respondentams yra tokia patraukli.

Atlikus apklausą paaiškėjo, kad ne visi jauni žmonės veržiasi įsidarbinti lyderiaujančiose įmonėse. Pašnekovė teigia išgirdusi ir tokių nuomonių, kad dirbti mažose įmonėse yra geriau, nes jos labiau stengiasi ir išlikti rinkoje, ir augti. Be to, mažesnėse įmonėse mažiau biurokratijos, daugiau universalumo.

Darbo paieškų keliai ir klystkeliai

R. Karavaitienė, remdamasi savo ir kolegų patirtimi, tvirtina, kad darbo biržoje ieškantys darbo žmonės tik registruojasi, tačiau gauti darbo per šią įstaigą nesitiki. Vienas populiariausių darbo paieškos būdų mūsų visuomenėje ir toliau lieka asmeninės pažintys. Antras gana rezultatyvus darbo paieškos būdas – aktyvi paieška interneto portaluose. Beje, ten skelbiasi ir darbuotojų ieškantys darbdaviai. Įdarbinimo profesionalų teigimu, tokiais būdais norimą darbą ar reikiamą darbuotoją susiranda daugmaž 50 proc. darbo rinkos dalyvių.

Pastaruoju metu darbo vis dažniau ima dairytis dar tik būsimieji aukštųjų mokyklų absolventai. „Jei darbo ieško bakalauro darbą ką tik apsigynęs studentas, galimybių įsidarbinti jis turi mažai, – padėtį komentuoja pašnekovė. – Tačiau jei darbo ar vietos, kur galėtų atlikti praktiką, ieško ką tik pradėjęs studijuoti jaunas žmogus, jis sparčiais žingsniais eina į darbo rinką.“ Tad R. Karavaitienė pataria visiems studijuojantiems jaunuoliams darbo ieškoti ne tada, kai diplomas rankose, o kai tik suvokia, kad jokios praktikos ar darbo patirties neturinčio diplomuoto specialisto nelabai kam reikia. Tokia Lietuvos darbo rinkos realybė...
Tiesa, dalis potencialių bedarbių, drauge ir neįvertintų talentų, neradusių darbo Lietuvoje, emigruoja.

Pašnekovė šiame „protų nutekėjimo“ procese mato ir trūkumų, ir pranašumų. „Taip, jaunimas daug paprasčiau žiūri į emigraciją. Jauni žmonės nori pažinti pasaulį, kultūras, greičiau kopti karjeros laiptais ir pan. Jie neturi įsipareigojimų bankams, jų niekas čia nelaiko. Beje, kartais vos ne puse lūpų jiems siūloma išvažiuoti... Tai nėra blogai, jei jaunimas, padirbėjęs užsienyje, grįžta į Lietuvą su naujomis mintimis ir entuziazmu. Kur kas blogiau, kai pabandžius gyventi ir dirbti užsienyje suvokiama, kad Lietuvoje prasimušti – daug sudėtingiau. Ir štai tuomet prarandame labai daug mūsų pačių parengtų specialistų“, – apgailestauja R. Karavaitienė.

Ką mano patys studentai?

Deja, studentai negalėjo pasigirti, kad susirasti darbą jiems buvo lengva: 8 proc. respondentų darbo ieškojo mėnesį, 7 proc. – du, 11 proc. – tris, 9 proc. – šešis, o 21 proc. – daugiau kaip pusę metų. 44 proc. apklaustųjų studijuodami darbo iš viso neieškojo. Tad, kaip matyti iš apklausos rezultatų, 56 proc. studentų ieškotis darbo pradeda dar studijuodami, nors suderinti studijas ir darbą, pasak jų, yra labai sunku.

Studentų nuomone, renkantis darbuotoją, darbdaviams yra svarbiausi šie dalykai: darbo patirtis rūpi 81 proc. darbdavių, mokėjimas prisistatyti darbo pokalbio metu – 53 proc., asmeninės savybės – 45 proc. Kad ir kaip atrodytų keista, išsilavinimas atsiduria paskutinėje vietoje – apklausti studentai mano, jog tai rūpi tik 41 proc. darbdavių. Tad minėti potencialūs darbuotojai, aišku, stengiasi gerai prisistatyti, pabrėžia savo aktyvumą, papildomas veiklas ir kitokią ne darbo rinkoje įgytą patirtį.

Įmonių atstovai teigia, kad įdarbinant studentus jiems labai svarbi jų motyvacija, be to, įmonės yra linkusios studentus pirmiausia priimti į gamybinę praktiką. Taip jie įgyja realios darbo patirties, o darbdaviai gali įvertinti naujokus.

Džiuginantis apklausos rezultatas tas, kad vis daugiau respondentų (net 81 proc.) planuoja likti Lietuvoje ir čia tęsti studijas ar ieškoti praktikos galimybių bei darbo pirmaujančiose Lietuvos įmonėse, o ne vykti į užsienį.

Patraukliausio darbdavio rinkimus organizavo karjeros portalas „CV-Online“ kartu su studentų organizacija AIESEC.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1272)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Išlindo nesąžiningų darbdavių naudojama schema – dalis algų mažesnės (179)

Kai kurie vaikus auginantys darbuotojai gali net neįtarti, kad „ant popieriaus“ uždirba mažiau...

Skvernelis: nesmagu girdėti interpretacijas dėl žiniasklaidos laisvės ribojimo (70)

Nuomonė, kad parlamentinė tyrimų komisija dėl LRT yra kraštutinė priemonė, nesikeičia, nes...

Vilniaus oro uosto darbuotoja paaiškino, kodėl pigių skrydžių bendrovių keleiviai lėktuvo turi laukti ant laiptų (15)

Vilniaus oro uostas ne vienam tautiečiui jau tapo įprasta kelionės pradžios ar pabaigos vieta....

Eglė Mauricė. Nuo vasario 1 d. didėja alimentai (23)

Kiekvienais metais, vasario 1 d., reikia indeksuoti teismo priteistas sumas, kurios mokamos kaip...

Rusijos kaime – 62 laipsnių šaltis (1)

Čia sausį neretai atšąla iki 50 laipsnių šalčio, o vos išėjus į lauką apšerkšnija vietos...

Orai: atkeliaujančios permainos kels tikrą chaosą (48)

Artimiausiomis dienomis šaltis palaipsniui silpnės. Antradienį tik vietomis, o trečiadienį jau...

Sukritikavo gydytojų protestą: Lietuvoje vertinami tik geriausi? (13)

Praūžusi gydytojų protestų audra nudraskė paskutinius skiautų likučius, dengusius ir dar šiek...

Vanagaitės santykiai su Zuroffu išbandymų neatlaikė (573)

Išsiskyrė rašytojos, viešųjų ryšių specialistės Rūtos Vanagaitės ir pikčiausiu nacių...

Victoria Beckham sulaukė itin aštrios kritikos dėl naujos kolekcijos: skandalo sūkuryje - lietuvė Giedrė Dukauskaitė (4)

Mados dizainerė Victoria Beckham tapo aršios kritikos socialiniuose tinkluose taikiniu, nes savo...