aA
Genialiais žmonės laikomi ne dėl to, ką jie galvoja, bet dėl to, kaip galvoja. Paprastas žmogus ir genijus tą patį dalyką mato skirtingai.
© Shutterstock

Talentas pataiko į taikinį, į kurį negali pataikyti niekas kitas, o genijus pataiko į taikinį, kurio niekas kitas nemato“, – yra pasakęs Arthuras Schopenhaueris. Akivaizdu, kad genijai suvokia dalykus kitaip nei paprasti žmonės. Tačiau visi galime pamėginti mąstyti ir suvokti kaip genijai, tai tiesiog reikalauja kūrybingumo, rašoma themindsjournal.com.

Štai kelios strategijos, kurias taiko įvairių sričių genijai.

Genijai kuria

Produktyvumas yra svarbiausia genijaus charakteristika. Jie kuria arba gamina daug dalykų, ir nebūtinai visada gerų. Jiems gali daug kartų nepavykti, dažnai jų darbai būna ne tik ne genialūs, bet netgi niekam tikę. Bet jie nenuleidžia rankų, stengiasi toliau ir vieną dieną jų pastangos atsiperka.

Puikus pavyzdys yra Thomas Edisonas. Jis atliko daug nepavykusių bandymų, kol galiausiai sukūrė savo garsiąją elektros lemputę.

Mes dažnai bijome, mes bijome, kad mums nepavyks, todėl tenkinamės darydami mažiau, nei galėtume. Mes apribojame savo kūrybiškumą.

Leiskite sau klysti. Kuo daugiau kartų bandysite, tuo labiau priartėsite prie genialių dalykų. Nenuleiskite rankų, nes nesėkmės yra natūrali gyvenimo dalis. Parašykite prastą eilėraštį, suplanuokite niekam tikusį verslą, nutapykite nekokį paveikslą – svarbiausia nesustoti, ir tęsti toliau. Kuo daugiau stengsitės, tuo labiau priartėsite prie didžių dalykų.

Genijai problemas nagrinėja iš skirtingų perspektyvų

Kai mums iškyla problema, mes stengiamės rasti patogiausią ir greičiausią sprendimą. Atsisakome bet kokios idėjos, kuri mums atrodo sudėtinga, ir sustabdome mąstymo procesą, kai randame patogų sprendimą.

Genijai daro kitaip – jie ir toliau ieško sprendimų. Net kai jau turi lengvą išeitį, jie išnagrinėja viską iš pagrindų ir apsvarsto kiekvieną galimą problemos sprendimą. Išspręsti problemą mąstant taip pat, kaip mąstėme ją sukūrę ar pastebėję, neįmanoma. Genijai tai suvokia ir bando pažvelgti į problemą iš kito kampo bei pakeisti savo požiūrį į ją.

Genijai vizualiai atvaizduoja savo idėjas

Labai svarbu savo mintis vizualizuoti. Galima žodžiais arba skaičiais, bet jei norite susidaryti platų ir išsamų vaizdą, braižykite diagramas, lenteles ar žemėlapius. Genijai tai supranta ir visada stengiasi vizualiai atvaizduoti savo idėjas erdvėje. Diagramas ar lenteles braižykite ne tam, kad kiti geriau suprastų jūsų idėjas (nors tai padės ir jiems), bet tam, kad jūs patys geriau jas suprastumėt ir įžvelgtumėte gaires.

Genijai įžvelgia ryšį

Mėginant atrasti ryšį tarp dviejų visiškai skirtingų dalykų, galima padaryti didelių išradimų. Rasti įsivaizduojamas linijas, jungiančias dalykus, kurie paprastam žmogui atrodo niekuo nesusiję, įmanoma tik pasitelkus vaizduotę.

Tam, kad įsijungtų kūrybinis mąstymas, mums reikia sugebėti susieti dvi visiškai skirtingas idėjas. Kuo daugiau sugalvosime ir išanalizuosime įvairių galimybių, tuo iškils kūrybingesnių problemos sprendimų.

Genijai mąsto priešingybėmis

„Yra žmonės, kurie žvelgia į dalykus, kokie jie yra, ir klausia „Kodėl?“. Aš svajoju apie dalykus, kurių niekada nebuvo, ir klausiu „Kodėl gi ne?“ – yra pasakęs Robertas F. Kennedy.

Fizikas Nielsas Bohras tikėjo, kad žvelgiant į dvi priešingybes, mintys sustoja ir protas pakyla į naują lygmenį. Išlaisvinkite savo vaizduotę, leiskite savo mintims nukrypti visiškai priešinga kryptimi, nei esate įpratę – taip jums gali atsiverti visiškai nauja perspektyva, iš kurios ko gero pamatysite naujas sąsajas, kurios anksčiau galbūt atrodė neįmanomos.

N. Bohras sugebėjo pamatyti šviesą ir kaip dalelę, ir kaip bangą, ir iš šios įžvalgos gimė papildomumo principo koncepcija. Kai sugebėsime sukontroliuoti savo gebėjimą matyti bendrumą priešingybėse, galime įžvelgti dalykus, kurie paskatins didelį proveržį.

Genijai – tai žmonės, kurie žino, kaip galvoti, o ne ką galvoti. Išvardytos strategijos išmokys mus būti kūrybingesniais gyvenime. Jei taikysite šias strategijas, vargu ar per vieną naktį tapsite Einšteinu, bet atversite sau kelią link inovatyvių idėjų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (488)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (432)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (206)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Sinoptikai perspėja: šaltukas primins, kad artėja žiema (7)

Pirmadienį Baltijos regiono link savo poveikio sferą plės Skandinaviškas anticiklonas, Lietuva...

Carolinos Herreros patarimai vyresnio amžiaus moterims: ko niekada neturėtumėte vilkėti (67)

Niekas taip nesendina moters, kaip apsimetinėjimas, kad ji vis dar jauna, įsitikinusi Carolina...

Monika Šedžiuvienė – atvirai apie išgalvotas „sužadėtuves“, būsimas vestuves bažnyčioje ir vaikus su naujuoju draugu (163)

Nepaisant keletą metų trukančių viešų skyrybų, šiandien Monika Šedžiuvienė sako esanti...

Turistų spąstai Barselonoje – kosminės eilės ir kišenvagiai nuo šios vietos neatbaido (15)

Jei Barselona būtų draugė, tai būtų draugelka , kuriai nesigėdyčiau 4 valandą ryto...

Po triuškinančios pergalės – Jasikevičiaus juokai apie „snaiperį“ Kavaliauską (31)

„Betsafe – LKL “ čempionate Kauno „Žalgiris“ (10/1) Šiaulių „Šiaulius“ (0/11)...

Karjeros pergalė: Zverevas emocingai triumfavo finaliniame ATP turnyre (28)

Londone (Didžioji Britanija) pasibaigusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) sezono turnyre...