aA
Aistės darbe – kaip vadinamojoje „komunalkėje“ – viskas bendra, visi apie visus viską žino. Kolegos dalinasi visomis įmanomomis gyvenimo smulkmenomis ir jas aptarinėja. Iš pradžių Aistė džiūgavo – argi nešaunu darbe jaustis tarsi gerų bičiulių kompanijoje?
© Shutterstock nuotr.

Vėliau džiaugsmas atslūgo – atvirieji bendradarbiai nevengė pikantiškiausių klausimų, net neprašomi reikšdavo nuomonę apie Aistės šeimą, o jų laidomi juokeliai neretai peržengdavo kolegiško bendravimo ribas.

O štai Giedrius pasakoja, kad jo darbe visi yra tarsi absoliučiai svetimi žmonės. Pokalbiai apie šeimą ar laisvalaikį Giedriaus kontoroje tiesiog neįsivaizduojami. Bendravimas tarp kolegų apsiriboja oficialumais ir darbui būtinomis frazėmis, pietauja visi atskirai ir jokių bendrų vakarėlių, išskyrus firmos jubiliejų, nerengia.

Štai tokios dvi situacijos, nutolusios viena nuo kitos, tarsi Šiaurės ašigalis nuo Pietų. Kraštutinumai? Tikrai taip, sako Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro vadovas, psichoterapeutas Raimundas Alekna. Jo teigimu, bet kurios kompanijos darbuotojams ir pačios firmos siekiams naudingiausias būtų aukso vidurys. Tokių santykių darbe variantą psihoterapeutas apibūdina kaip struktūruotą ir saugią aplinką.

Per daug atviroje kontoroje aplinka pernelyg globėjiška. Produktyviam darbui čia per daug laisvės, atsipalaidavimo, kuris dėl pertekliaus, užuot skatinęs kūrybiškumą, žlugdo rimtą bendradarbiavimą ir žmonių struktūrą. Pastaroji būtina, kad idėjos būtų ne tik generuojamos, bet ir įgyvendinamos. Per griežtas, asketiškas požiūris į darbą nužudo kūrybiškumą. Padaroma viskas, kas priklauso, tačiau naujovėms, gaivioms idėjoms tokioje organizacijoje vietos nėra.

„Auksinio vidurio“ darbovietėje pakanka laisvės, kad žmonės jaustųsi savimi ir galėtų kurti, tačiau yra aiški struktūra, padedanti atlikti rutininius darbus. Kad darbuotojai komfortabiliai bendrautų, turi būti sveiki santykiai. Tai reiškia, kad yra vietos tikriems jausmams ir emocijoms, nenuogąstaujant „ką pagalvos kiti“ bei nesiveliant į socialinius – psichologinius žaidimus, ir nėra vietos intrigoms. Nuo ko tai priklauso? Ogi nuo viršininko. Bosas renkasi sau priimtinus žmones, o darbuotojai intuityviai ateina į jų bendravimo būdą atitinkančias kontoras.

Daug kas priklauso ir nuo jūsų paties. Jei nesinori vieną dieną pasijusti, tarsi būtumėte nuogas užlipęs ant darbo stalo, nepamirškite, kad atvirumas turi būti nuoširdus, bet turėti ribas. Kitaip rizikuojame pasijusti nesaugūs, nes pasakėme per daug.

Suvokite, kad darbas - nėra draugužių sambūris, ir aiškiai nustatykite sau ribas, apie ką darbe kalbėsite, o ką pasilaikysite tik sau. Per didelis atvirumas darbe rodo, kad jaučiamės nesaugiai, teigia psichologai, taigi, esame per daug vaikiški, nebrandūs. Santūrus, korektiškas atvirumas – štai raktas į sveikus santykius su kolegomis, pavaldiniais ar viršininku.

Kartais norisi pakeisti savo „vietą“ kolektyve. Tarsi nubraukti laiką, kai kalbėta per daug, ar per laisvai. Psichoterapeutas R. Alekna perspėja, kad dirbtinai to daryti tikrai neverta. Kad įvyktų norimas pokytis, turėtų pasikeisti pats žmogus, tiksliau, jo vidinis suvokimas, kas jis yra. Nuo egzistencinės pozicijos priklauso mintys, elgsena, kūno kalba, kuria mes pasakome kitiems, kas mes, kokie mes ir t.t. Nereikia deklaracijų. Jei pasikeisime viduje, aplinkiniai tai pajus, atitinkamai pasikeis ir jų elgesys.

Rinktis, atviroje ar uždaresnėje aplinkoje dirbti, reikėtų intuityviai – t.y., klausiant savęs, kur jausiuosi geriausiai. Tai prabanga, kurią sau būtina leisti – uždirbti pinigus gerai besijaučiant. Kad darbe visiems būtų gerai, turėtų pasistengti ir viršininkas. Jo nuostata turi būti „aš geras – tu geras“, o ne „aš geras – visi kiti....blogi“.

Kad jaustųsi saugus, darbuotojas turi jausti nuoširdžią viršininko pagarbą. Tai turi būti ne žaidimas, bet egzistencinė pozicija. Jei tokią turi, vadovas niekada neapkalbės savo pavaldinio, nepašieps jo, nepažemins. Jei ryte viršininkas „rūšiuoja“ mintyse pavaldinius: „aha, šis darbuotojas geras, o šitas...mm...na, kiek man dar reikės stengtis, kad jis išeitų...“ – toks vadovas yra prastas.

Apskritai, jei komandoje yra netinkamų žmonių, su kuriais nemalonu, nepatogu dirbti, jie erzina vadovą – tai jo, o ne darbuotojų problema. Šefas yra savotiškas darbuotojų santykių administratorius, todėl ypač svarbu, kad jis priimtų pavaldinius tokius, kokie jie yra, nekritikuodamas, nevertindamas, nesmerkdamas.

Žmogus „susideda“ iš to, ką jis daro, ir koks jis yra – kaip atrodo, kaip elgiasi. Ši asmenybės pusė – šventas paties žmogaus reikalas. Vadovui turėtų rūpėti jo darbai, nes atlyginimas mokamas ne už tai, kokie esame, bet už tai, ką sugebame padaryti.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Saldi pirmoji pergalė: „Žalgiris“ privertė pasiduoti „Real“ ekipą (268)

„Žalgirio“ berniukai tampa vyrais: prisimenant Šarūno Jasikevičiaus frazę prieš savaitę...

„Barakudų“ sostinėje darbuojasi ir lietuvės: suvilioti turtuolį darosi vis sunkiau (273)

Jeigu vieniša mergina, ar kelios merginos prie baro geria tik vandenį ir nieko daugiau – iš karto...

„Sodra" įspėja, už kokį elgesį išmokų už ligą galite negauti ir dar teks grąžinti (54)

Pastaruoju metu visuomenėje pasklido gandas: jei susirgsite ir išsiimsite nedarbingumo pažymą, „...

Prieš savaitgalį – geros žinios: ruduo dar lepins šiluma (3)

Penktadienio dieną virš Lietuvos pamažu stiprės aukštesnio slėgio laukas. Pirmoje dienos...

Šaro planą gyręs Grigonis: su tokiu treneriu – visada didelės galimybės (7)

Pirmosios pergalės Eurolygoje paieškas Kauno „Žalgiris“ (1/2) baigė ketvirtadienį ir tą...

Brandžiu žaidimu pasidžiaugęs Jasikevičius: įveikėme ne bet ką – didesnio stimulo būti negali (19)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalių sąskaitą 2019-2020 m. Eurolygoje atidarė efektingai....

Turkija stabdo karinius veiksmus Sirijoje (187)

JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as ketvirtadienį pranešė, kad Turkija ir JAV pasiekė susitarimą...

„Žalgirio“ lyderį išskyręs „Real“ vairininkas – apie gautą pamoką ir degančias Šaro auklėtinių akis (11)

Tituluota ir puikiai sezoną pradėjusi Madrido „Real“ ekipa Kaune buvo priversta nuryti karčią...

Daug nervų kainavęs „Brexit“ – finišo tiesiojoje: pagrindinės susitarimo sąlygos ir kompromisai (37)

„Sąžininga ir pagrįsta“ – taip Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas ir...

Antro balsavimo atveju Pranckietis žada kreiptis į teismą: tai yra neteisėtas veiksmas, bet jie jį daro (263)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis žada kreiptis į Konstitucinį teismą, jeigu valdantieji...