Tikrai kiekvienas žmogus ne kartą yra svajojęs apie saldų, tobulą gyvenimą – kupiną turtų, laimės, šypsenų, sveikatos, laimės, karjeros galimybių ir ramybės. Žinoma, tobulumą suvokiame visi savaip, bet šiandien taip stipriai įsišakniję socialiniai tinklai rodos tiksliai vaizdais perteikia tai, ko neatsisakytume kiekvienas. Bet ar tikrai tobulumo siekimas yra tai, kam atėjome šį pasaulį?
© Shutterstock nuotr.

Kodėl savimi taip nusiviliame supratę, kad šiandien ir vėl netobula diena?

Kuo skiriasi tobulas nuo netobulo?

Viską stengiamės suskirstyti į dvi kategorijas. Jei vynas skanus, vadiname jį tobulu. Jei draugėms pasakojame apie savo vyrą, tačiau jos raukosi ir sako, kad esate verta geresnio, iš karto su gailesčio gaidele pratariate: „Na, jis netobulas, bet aš jį myliu.“ Po šios frazės pusę nakties prasivartote pataluose mąstydama kaip jį būtų galima patobulinti. Esame susiskirstę į dvi stovyklas – tie, kurie garsiai rėkia apie savo tobulumą visur ir visada ir tie, kurie tyliai kampe graužiasi nagus dėl kiekvieno paslydimo.

Kas mus taip baugina?

Pripažinkime, bijome mes visai ne savęs. Tikrai ne tada, kai liekame vienu du su savimi. Bijome mes to, ką apie mus pasakys aplinka – artimieji, bendradarbiai, draugai, trečios eilės pusseserės, geriausios draugės tetos vyras ar prieš dešimt metų paskutinį kartą matyta senelės sesuo, kuri jus visuomet maišydavo su jūsų seserimi. Mes bijome palikti blogą įspūdį, o kartais bijome nepalikti įspūdžio išvis. Mums nedrąsu įžengti į kambarį ir suprasti, kad esame prasčiausiai arba tiesiog paprasčiausiai apsirengęs asmuo.

Verčiame save domėtis politika, verslu, daržovių kainomis nors savo visa esybe nekenčiame tos biurokratijos, tuščių veidų ir pilkų tipų televizijos ekrane. Mus baugina tai, kad galime būti atstumti, nesuprasti ir blogiausia – išjuokti visiems girdint ir matant.

Paradoksas

Pagal A.Maslow poreikių piramidę socialiniai poreikiai žmogui yra itin svarbūs. Tarp socialinių poreikių randamas ir priėmimas. Kuris mums, žmonėms, labai svarbus ne tik kaip ego patenkinimas, tačiau ir kaip ženklas, kad pavyks lengviau išgyventi pasaulyje. Būryje nuo seno išgyventi daug lengviau nei pavieniui.

Nors mums beveik visada atrodo, kad priėmimas galimas tik atitinkant standartus, iš tiesų, žmogus tikrąjį priėmimo jausmą savo aplinkoje patirs tik tada, kai susigyvens su savimi. Tai nereiškia puoselėti tik fizinį pradą ir viską, kas ne taip gražu kažkur nukišti ir paslėpti. Noriu pasakyti, kad aplinkos priimti galime būti tik tada, kai priimame patys save. Lengva kalbėti, bet sunku padaryti? Ir taip, ir ne.

Būti čia ir dabar

Paprasčiausias kelias vedantis į didesnį savo netobulumų priėmimą yra neleidimas sau teisti ir vertinti. Pagirkite save jei sekėsi puikiai, tačiau nelinčiuokite, jei šiandien buhalterei iš trečio aukšto pasisekė daug geriau nei jums. Nebėkite kažkur į praeitį ar ateitį – mėgaukitės akimirka, kai pabundate ryte, kai valotės dantis, klausotės radijo skubėdami į darbą ar stovite eilėje prie kasos.

Išgyvenkite tik tuomet patiriamus jausmus be priekaištų, kad kažkas tai daro geriau, greičiau, skaniau, įdomiau... Nepamirškite, visuomet bus, kas darys geriau, bet taip pat bus, ir kas darys prasčiau.

Gerų emocijų namai
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Parlamentaras išdrįso papasakoti nepagražintą gyvenimo istoriją: sadistus vaikų namuose, bado metus ir aplankiusią meilę mokytojai (6)

Mamos jis nematė iki 12 metų, tačiau nežinodamas adreso jai siųsdavo laiškus, auklėtoja vaiką...

Esminių pertvarkų labirinte – tuzinas kelrodžių (2)

Vyriausybės pasiūlyta mokesčių ir pensijų reforma netruko sulaukti kritikos ir aibės...

Klaipėdietis nusivylė brangiausiu Lietuvos „Passatu“ pardavėjai problemą mato kitur (388)

„Man tai buvo pirmas naujo automobilio pirkimas“, – DELFI sako Mindaugas, prieš pusmetį...

Rusai pučiasi: mes laimime antrąjį Šaltąjį karą, o JAV laukia žlugimas (1085)

Sovietų sąjunga pralaimėjo Šaltąjį karą prieš Vakarus, o sankcijų spaudžiama Rusija laimi...

Emigrantas, kuris grįžo kurti automatizuotą daržovių ūkį (31)

Nors daržovių ūkiuose Lietuvoje daugeliui procesų atlikti vis dar naudojamas rankų darbas, jau...

Gyvenimas po sekso skandalo: į Lietuvą atvykstanti Monica Lewinsky prabilo apie viso pasaulio patyčias (1)

Visuomenės veikėja ir kovotoja su patyčiomis Monica Lewinsky birželio 7-8 dienomis atvyktsta į...

„MG Baltic“ gynyboje – buvę aukšti prokurorai (156)

Valstybės saugumo departamento informacijoje Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui...

Drąsiems pokyčiams pasiryžusi 27 metų vilnietė pasikeitė kardinaliai (89)

DELFI Stilius kardinaliems stiliaus pokyčiams pasiryžo 27 metų vilnietė Miglė. Drąsi mergina...

Kitą savaitę – tropinė temperatūra: Lietuvoje bus karščiau nei Turkijos kurortuose (41)

Po labai karšto savaitgalio – dar karštesnė savaitė. Sinoptikai pastarąsias dienas nuo kaktos...

Tautos priešas: kvapą užgniaužęs Egiptas prakeikia Salah sutraumavusį Ramosą (57)

Niekas labiau nesuvienija Egipto nei Mohamedas Salah , todėl šeštadienio vakarą dužo ne tik „...