aA
Neseniai pradėjau dirbti naujame kolektyve. Darbą gavau be protekcijų, buvau priimta įvertinus mano patirtį, tačiau nuolat jaučiu kolektyvo priešiškumą.
© Shutterstock nuotr.

Tai pasireiškia labai įvairiai: kai ko nors klausiu – man neatsako, kai ateinu į kabinetą, smagiai kalbėję kolegos staiga nutyla. Nežinau, kaip tai vertinti?

Mūsų pareigos vienodos, niekam nieko nenurodinėju, stengiuosi neišsišokti, nedemonstruoti savo nuostatų, dažniausiai tyliu, net jei vyksta diskusijos politikos ar vaikų auklėjimo temomis. Jei elgčiausi kitaip, pavyzdžiui, išsakyčiau savo nuomonę, būčiau pašiepiama, tapčiau pajuokos objektu, nesvarbu, kaip ir ką būčiau pasakiusi.

Nesuprantu, kodėl tapau balta varna? Ilgus metus dirbau tarp žmonių ir su žmonėmis. Nieko panašaus nesu patyrusi. Praėjo keletas mėnesių. Tai, ką darau bendrovėje, atitinka mano kvalifikaciją, darbdavys patenkintas, tačiau į darbą kiekvieną dieną einu prisiversdama, nes jaučiu didelį dvasinį diskomfortą. Galvoje sukasi mintys ieškotis darbo kitur, tačiau juk šiais laikais tai padaryti labai nelengva. Patarkite, ką daryti.

Pataria Psichoterapijos centro psichoterapeutė Bernadeta Agnė Kirvaitienė

Atrodo, kad jums tekęs uždavinys yra ne iš lengvųjų. Bendradarbių kolektyvas yra žmonių grupė, o grupės gyvenimas turi savo dėsnius. Kartais grupėje vykstantys procesai yra kur kas sudėtingesni nei atskiro žmogaus ar pavienių jos narių.

Natūralu, kad atėjus į naują kolektyvą ir bandant įsilieti į jau susibendravusių žmonių grupę kyla nerimas, įtampa, atsiranda nepasitikėjimas savimi ir didžiulis nesaugumo jausmas. Tai tas pat kaip vaikui ateiti į naują darželio grupę, į naują klasę ar keisti mokyklą. Jūs rašote, kad anksčiau tokių problemų neiškildavo, tačiau juk anksčiau niekuomet ir nebuvote susidūrusi būtent su šita grupe. Paprastai vienokie ar kitokie sunkumai įsiliejant į naują kolektyvą yra neišvengiami.

Pasakyčiau ir dar daugiau, jei žmogus labai lengvai ir džiaugsmingai įsiliejo į bendradarbių kolektyvą, manyčiau, kad jis geriausiu atveju yra tik šio kelio pradžioje ir pagrindinis darbas, kurį neišvengiamai teks nudirbti, laukia ateityje.

Pagrindinis uždavinys, kurį turėtumėte išspręsti (pirmiausia savo galvoje, o vėliau jau ir praktiškai su bendradarbiais) yra toks: kurgi yra tikroji jūsų vieta kolektyve ir kas galėtų jums padėti ją surasti? Ką jūs pati galėtumėte duoti grupei ir ką trokštate pasiimti ar ko galėtumėte pasimokyti iš jus supančių žmonių? Šiame etape tie klausimai yra patys svarbiausi. Jų neišsprendusi negalėsite atgauti dvasinės ramybės. O kad nekiltų pagunda save nuvertinti ir pabėgti nuo problemos (rašote, kad mąstote ir apie darbo keitimą), svarbu žinoti, jog konflikto sprendimas iš tiesų priklauso ne tik nuo jūsų, bet ir nuo visos grupės.

Grupėje gana nesunkiai galima atpažinti jos veikėjus: grupės lyderį ir neformalųjį (emocinį) lyderį, provokatorių, gelbėtoją, „pasyviai agresyvų (-ią)“ (nuolat besiskundžiantis ir visuomet atmetantis pagalbą), teisuolį moralistą, grupės „žvaigždę“, grupės isteriką (-ę), atsakingą už techninę pagalbą ir proviziją (maitintojas (-a)), asmeninių reikalų „sekretorę“, grupės kritiką, grupės romantiką, demokratijos ir laisvės gynėją, „agresyvų vyrą“, „tiesiog gražią moterį“, „nekaltąjį“, „atpirkimo ožį“, grupės vaiką (naivuolis (-ė)), „viskuo abejojantį“ ir dar daug kitų.

Šiuo atveju „balta varna“ galbūt atspindi tik tai, kad jaučiatės iš esmės kitokia nei jūsų bendradarbiai. Jūs rašote apie tai, kad bendradarbiai yra linkę nuo jūsų atsiriboti ir jus ignoruoti. Tačiau man susidarė įspūdis, kad nors ir prabuvote ten kelis mėnesius, iš tiesų nepažįstate šių žmonių ir nesusidarėte nuosek­laus įspūdžio apie juos. O tai padaryti būtina.

Norisi užduoti jums namų darbų: kodėl į jus grupė reaguoja taip? Dėl kokių priežasčių, jūsų manymu, jie iki šiol dar jūsų nepažino kaip „savo“ ar „pažįstamo“ bendradarbio? Gal tam koją pakišo jūsų vengimas atsiskleisti, atsiverti ir pasidalyti kažkuo asmenišku iš savo gyvenimo: kas jūs esate, koks jūsų charakteris, kokie vargai ir rūpesčiai, ką jūs mėgstate veikti ir kaip mėgstate tingėti, ko siekiate gyvenime ir t. t.

Norėdama bent kiek pagerinti savijautą darbe to vis tiek neišvengsite. Būtent atvirumas ir nuoširdumas yra svarbu. Patarčiau skirti daugiau laiko susipažinti. Be abejo, tam labai padeda ir laikas, skiriamas profesiniam tobulinimui drauge: įvairūs kursai, seminarai, išvykos, kurių metu galėtumėte geriau pažinti šiuos žmones neformalioje aplinkoje. Tai būtų idealu, todėl tokių progų linkiu nepraleisti ir jas visokeriopai išnaudoti. Tačiau ir savo pastangomis galite tikrai nemažai pasiekti.

Pradėkite nuo smulkmenų: kažkam pasiūlykite arbatos, kažką tiesiog išklausykite, kažkam pabandykite padėti išspręsti kokią nors su darbu nesusijusią prob­lemą. Pažinimas visuomet yra susietas su emociniu išgyvenimu, kuris pasako, koks yra objektas, apie kurį ateina informacija, ir kaip su juo reikėtų elgtis.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Gaisro metu Alytuje kritęs zuikis atiduotas tyrimams: pirmos žinios iš veterinarų baugina meras: jei tai bus patvirtina, liūdna ne tas žodis (46)

Spalio 18 dieną, t.y. trečiąją milžiniško padangų perdirbimo gamyklos gaisro dieną, Alytaus...

Navickienė: šis balsavimas parodė, kad vienam agrooligarchui ir jo kombainui pasibaigė dyzelis (156)

Seime renkami parašai siekiant inicijuoti pirmalaikius Seimo rinkimus pavasarį. Prie iniciatorių...

JK parlamentarai atmetė Johnsono siūlytą „Brexit“ vykdymo planą (45)

Borisas Johnsonas antradienį pagaliau turėjo progą parlamentui pateikti savo „Brexit“...

Maslobojevas pirmoje pasaulio kikbokso čempionato kovoje pasiuntė varžovą į nokautą (39)

Įspūdinga pergale WAKO pasaulio kikbokso čempionatą Sarajeve, Bosnijoje ir Hercegovinoje, pradėjo...

Turintiems didelį darbo stažą – gera žinia iš Seimo (19)

Seimas spręs, ar ne mažesnį kaip 40 metų darbo stažą turintys šalies gyventojau galėtų...

Mokslų daktarė įvardijo maisto produktus, kurie stiprina imuninę sistemą, saugo nuo vėžio ir didina vyrų vaisingumą (70)

Pastaruoju metu selenas sulaukia vis daugiau dėmesio. Ir nieko keisto, nes jis yra vienas iš...

Johnsonas skelbia pertrauką „Brexit“ sutarties tvirtinimui (2)

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas antradienį paskelbė stabdantis pastangas...

Situacija Alytuje – pavojingesnė, nei viešai kalbama: padangų degimas yra vienas iš nuodingiausių (214)

Kancerogeninės medžiagos, kaip benzenas ar benzpirenai, gali turėti ilgalaikį efektą, todėl...

„Revolut“ pradėjo klientų sąskaitų perkėlimą: pasislėpti nuo VMI ir antstolių – nebeįmanoma (200)

Panašu, kad lietuviams, kurie naudojasi bankines paslaugas teikiančia įmone „ Revolut “ ir taip...

Lukašenka įpareigojo kariškius pateikti planą, kaip reaguoti į JAV tankų dislokavimą Lietuvoje (292)

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka įpareigojo šalies Saugumo tarybos valstybės...