aA
Ar kada nors susimąstėte apie tai, su kuo dirbate? Pabandėte pamatuoti, kuris iš kolegų dirba išsijuosęs, stengiasi, siekia karjeros aukštumų, o kuris tiesiog tyliai kasdien slenka link savaitgalio?
© Shutterstock nuotr.

Geri darbuotojai įmonėje sukuria laisvę, motyvuoja ir stiprina pragmatiškumą, dėl kurio jums pradeda labiau rūpėti įmonės pelnas. Tuo tarpu blogi darbuotojai tampa jūsų energijos vampyrais, atima laiką ir užtrenkia duris verslo sėkmei. Mes galime daugiau laiko praleisti besirūpindami blogais darbuotojais ir tik vėliau kurti ir palaikyti savo verslą. Taip neturėtų būti.

Mūsų energija ir pastangos turi būti aukščiausios kokybės. Žinodami, kas yra jūsų patys geriausi darbuotojai, turėtumėte suskubti regzti planą kaip juos išlaikyti įmonėje. Pateikiame penkis patarimus, padėsiančius lengviau to pasiekti.

1. Atsisveikinkite su neproduktyviais darbuotojais šiandien

Jei savo jau per dešimtį metų sukurtame versle vis dar laikote ir nepaleidžiate pritinginčius darbuotojus, manydami, kad taip padedate tiems, kurie dirba išties gerai, klystate. Neatleisdami blogų darbuotojų jūs tik siutinate geruosius, kurie laikui bėgant perdega arba tiesiog išeina. Tai nėra nei jūsų pagalba tingintiems, nei jų tarnystė jums. Žmonės, kurie yra kvalifikuoti ir dirba sunkiai, nori, kad ir jų bendradarbiai siektų aukštų tikslų, savotiškai motyvuotų vieni kitus. Jūsų įmonė turi atsisakyti darbuotojų, kurie neatitinka standartų, kuriuos nusistatėte geriems darbuotojams išlaikyti.

2. Skatinkite našumą

Veiklos aplinka, o ne stažas puoselėja kultūrą, kurią mėgsta aukštų tikslų siekiantieji. Pernelyg dažnai įmonės vertina toje ar kitoje vietoje išdirbtą laiką, tačiau ne kokybę. Aiškiai pasakykite, ko siekiate ir kuo matuojate laimėjimus. Išaukštinkite tuos, kurie pasiekia ar netgi viršija jūsų lūkesčius.

Veikla, kaip paaukštinimo matas, motyvuoja darbuotojus ir yra nuolatinio tobulėjimo garantas.

3. Rodykite asmeninį dėmesį

Norėdami sumažinti darbuotojų kaitą ir pasiekti, jog jie kuo ilgiau jums dirbtų, būtinai rūpinkitės jais. Dažnai verslininkus užvaldo didžioji jų kuriamo produkto (nesvarbu kas tai būtų) vizija ir jie pamiršta asmenis, kurie padeda jiems šį verslą kurti. Asmeniniai ryšiai yra raktas, padėsiantis darbuotojus išlaikyti ilgiau, džiaugtis jų atliekamu darbu ir skleisti žinią apie savo verslą.

Rūpinkitės savo darbuotojais taip, kad jie taptų ir išliktų geriausiais jūsų komandos nariais.

4. Kurkite atvirą ir sąžiningą darbo aplinką

Norint išlaikyti sveiką darbo aplinką – komunikacija yra būtina. Tuo tarpu nieko negali būti blogiau už įmonėje sklandančias paskalas, paslaptis, „povandenines sroves“. Tai griauna ne tik pasitikėjimą darbuotojais bei vadovais, bet ir sukuria labai prastą įmonės įvaizdį. Talentingiausi darbuotojai nori jaustis kažkuo daugiau, rimtesnės visumos dalimi ir atviras bei sąžiningas bendravimas su jais gali tam pasitarnauti.

Turime sukurti erdvę, kurioje būtų saugu aptarti nesutarimus ir sunkumus. Jei darbuotojas jaus, jog jums yra svarbi jo nuomonė ir kad jūs jo išklausote, tikrai patikės ir jūsų misija. Bendraukite sąžiningai, atvirai, idant neprarastumėte savo geriausių darbuotojų, kurie kovos dėl jūsų įmonės.

„Savo darbuotojus aš visada skatinu sakyti viską taip, kaip yra. Juk darbdaviui pikta bus ne dėl to, kad tu nuoširdžiai paaiškini susidariusią situaciją darbe ar asmeniniame gyvenime, o kad kažką nuslėpei, pamelavai, apgavai. Tik abipusis skaidrumas tarp vadovo ir darbuotojo veda įmonę sėkmės keliu“, – teigia nemokamasadresas.lt steigėjas Romualdas Mačiulis.

5. Suteikite galimybę augti kartu su Jumis

„Jei aš iš tikrųjų vadovauju įmonei, dauguma mano darbuotojų turėtų paaugti tiek, kiek reikia, arba jiems belieka išeiti. Darbuotojas privalo judėti priekį, kelti savo kompetenciją, domėtis savo galimybėmis“, – sako R. Mačiulis.

Įmonės augimas ir gebėjimas skatinti iš vidaus padės jūsų įmonei išlaikyti savo ryškiausias žvaigždes. Jei pavyks išlaikyti geriausius darbuotojus, įmonė pradės augti tuo pačiu darbuotojams suteikdama daugiau erdvės, o įmonei – grandininę reakciją. Asmeninis augimas suponuos verslo augimą ir šis ciklas atvers galimybes pažangai rastis. Bendraukite ir sudarykite galimybes augti kartu su jumis, tuomet greitai pamatysite, kaip jūsų geriausieji pasiliks su jumis.

Investuokite į savo darbuotojus ir jie investuos į jus. Jie pakels jūsų verslą iki tokio lygio, iki kurio jūs manėte nesant įmanoma. Negailėkite savo darbuotojams savo širdies, proto, dvasios ir jūsų įmonė pasieks aukštumas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Paimtų vaikų drama tęsiasi: vaiko teisių specialistai galiausiai išklausė tėvo po susitikimo džiaugsmu netryško (739)

Antradienį po daugiau nei valandos beldimosi į uždarytas duris, atimtų vaikų tėvas Gintaras...

Skripalių apnuodijimą tiriantis rusų žurnalistas slapstosi Baltijos šalyse: manau, man liko pusė metų (123)

Vienas iš Rusijos žurnalistų, padėjęs atskleisti, kad Skripalių nuodytojai ne turistai, o...

Ugniagesiai įspėja: siaus pavojingas vėjas

Ugniagesiai įspėja apie trečiadienio naktį ir dieną Lietuvoje siausiantį stiprų vėją .

Ekspertų liudijimai apie ES milijonus švietimo sistemoje: pirkimai įžūliai imituojami (99)

Direktoriaus postą Giedriui Vaideliui kainavęs Ugdymo plėtotės centro organizuotas ugdymo...

Kuzminsko skyrybų versija pribloškė Andreikaitės draugę: apie Mindaugo neištikimybę jau seniai visi kalba

Praėjusių metų liepos 6-ąją, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, krepšininkas...

Skelbiama apie aptiktus nužudyto žurnalisto Khashoggi palaikus, „Skynews“ šaltiniai pateikė dar šiurpesnių detalių papildyta 15.20 (320)

Nužudyto žurnalisto Jamalo Khashoggi kūno dalys buvo rastos įmestos į šulinį Saudo Arabijos...

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (36)

Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko...

Skaniausias prancūzų receptas, kaip apsiginti nuo siaučiančių virusų: tradicinė česnakų sriuba video receptas (9)

Praėjusią savaitę savo skaitytojams atskleidėme prancūziškos svogūnų sriubos receptą , o...

Neįprastas vaizdas: nuo stipraus vėjo miškas pradėjo „kvėpuoti“ (4)

Internete plinta vaizdo įrašas, kuriame matyti tarsi žemė kvėpuotų – paviršius vis pakyla ir...

Pasakė, kokie dalykai vardiniuose automobilio numeriuose yra draudžiami

Žmonės mėgsta išsiskirti daugelyje sričių. Ne išimtis ir automobiliai. „ Regitra “ jau nuo...