aA
Ar kada nors susimąstėte apie tai, su kuo dirbate? Pabandėte pamatuoti, kuris iš kolegų dirba išsijuosęs, stengiasi, siekia karjeros aukštumų, o kuris tiesiog tyliai kasdien slenka link savaitgalio?
© Shutterstock nuotr.

Geri darbuotojai įmonėje sukuria laisvę, motyvuoja ir stiprina pragmatiškumą, dėl kurio jums pradeda labiau rūpėti įmonės pelnas. Tuo tarpu blogi darbuotojai tampa jūsų energijos vampyrais, atima laiką ir užtrenkia duris verslo sėkmei. Mes galime daugiau laiko praleisti besirūpindami blogais darbuotojais ir tik vėliau kurti ir palaikyti savo verslą. Taip neturėtų būti.

Mūsų energija ir pastangos turi būti aukščiausios kokybės. Žinodami, kas yra jūsų patys geriausi darbuotojai, turėtumėte suskubti regzti planą kaip juos išlaikyti įmonėje. Pateikiame penkis patarimus, padėsiančius lengviau to pasiekti.

1. Atsisveikinkite su neproduktyviais darbuotojais šiandien

Jei savo jau per dešimtį metų sukurtame versle vis dar laikote ir nepaleidžiate pritinginčius darbuotojus, manydami, kad taip padedate tiems, kurie dirba išties gerai, klystate. Neatleisdami blogų darbuotojų jūs tik siutinate geruosius, kurie laikui bėgant perdega arba tiesiog išeina. Tai nėra nei jūsų pagalba tingintiems, nei jų tarnystė jums. Žmonės, kurie yra kvalifikuoti ir dirba sunkiai, nori, kad ir jų bendradarbiai siektų aukštų tikslų, savotiškai motyvuotų vieni kitus. Jūsų įmonė turi atsisakyti darbuotojų, kurie neatitinka standartų, kuriuos nusistatėte geriems darbuotojams išlaikyti.

2. Skatinkite našumą

Veiklos aplinka, o ne stažas puoselėja kultūrą, kurią mėgsta aukštų tikslų siekiantieji. Pernelyg dažnai įmonės vertina toje ar kitoje vietoje išdirbtą laiką, tačiau ne kokybę. Aiškiai pasakykite, ko siekiate ir kuo matuojate laimėjimus. Išaukštinkite tuos, kurie pasiekia ar netgi viršija jūsų lūkesčius.

Veikla, kaip paaukštinimo matas, motyvuoja darbuotojus ir yra nuolatinio tobulėjimo garantas.

3. Rodykite asmeninį dėmesį

Norėdami sumažinti darbuotojų kaitą ir pasiekti, jog jie kuo ilgiau jums dirbtų, būtinai rūpinkitės jais. Dažnai verslininkus užvaldo didžioji jų kuriamo produkto (nesvarbu kas tai būtų) vizija ir jie pamiršta asmenis, kurie padeda jiems šį verslą kurti. Asmeniniai ryšiai yra raktas, padėsiantis darbuotojus išlaikyti ilgiau, džiaugtis jų atliekamu darbu ir skleisti žinią apie savo verslą.

Rūpinkitės savo darbuotojais taip, kad jie taptų ir išliktų geriausiais jūsų komandos nariais.

4. Kurkite atvirą ir sąžiningą darbo aplinką

Norint išlaikyti sveiką darbo aplinką – komunikacija yra būtina. Tuo tarpu nieko negali būti blogiau už įmonėje sklandančias paskalas, paslaptis, „povandenines sroves“. Tai griauna ne tik pasitikėjimą darbuotojais bei vadovais, bet ir sukuria labai prastą įmonės įvaizdį. Talentingiausi darbuotojai nori jaustis kažkuo daugiau, rimtesnės visumos dalimi ir atviras bei sąžiningas bendravimas su jais gali tam pasitarnauti.

Turime sukurti erdvę, kurioje būtų saugu aptarti nesutarimus ir sunkumus. Jei darbuotojas jaus, jog jums yra svarbi jo nuomonė ir kad jūs jo išklausote, tikrai patikės ir jūsų misija. Bendraukite sąžiningai, atvirai, idant neprarastumėte savo geriausių darbuotojų, kurie kovos dėl jūsų įmonės.

„Savo darbuotojus aš visada skatinu sakyti viską taip, kaip yra. Juk darbdaviui pikta bus ne dėl to, kad tu nuoširdžiai paaiškini susidariusią situaciją darbe ar asmeniniame gyvenime, o kad kažką nuslėpei, pamelavai, apgavai. Tik abipusis skaidrumas tarp vadovo ir darbuotojo veda įmonę sėkmės keliu“, – teigia nemokamasadresas.lt steigėjas Romualdas Mačiulis.

5. Suteikite galimybę augti kartu su Jumis

„Jei aš iš tikrųjų vadovauju įmonei, dauguma mano darbuotojų turėtų paaugti tiek, kiek reikia, arba jiems belieka išeiti. Darbuotojas privalo judėti priekį, kelti savo kompetenciją, domėtis savo galimybėmis“, – sako R. Mačiulis.

Įmonės augimas ir gebėjimas skatinti iš vidaus padės jūsų įmonei išlaikyti savo ryškiausias žvaigždes. Jei pavyks išlaikyti geriausius darbuotojus, įmonė pradės augti tuo pačiu darbuotojams suteikdama daugiau erdvės, o įmonei – grandininę reakciją. Asmeninis augimas suponuos verslo augimą ir šis ciklas atvers galimybes pažangai rastis. Bendraukite ir sudarykite galimybes augti kartu su jumis, tuomet greitai pamatysite, kaip jūsų geriausieji pasiliks su jumis.

Investuokite į savo darbuotojus ir jie investuos į jus. Jie pakels jūsų verslą iki tokio lygio, iki kurio jūs manėte nesant įmanoma. Negailėkite savo darbuotojams savo širdies, proto, dvasios ir jūsų įmonė pasieks aukštumas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente rinkimuose balsavęs Skvernelis: turiu savo planų; nuolat atnaujinama (1204)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Jei NATO neliktų amerikiečių: tyrimas parodė, ko vertos Europos ambicijos – Lietuvai grėstų okupacija (28)

JAV pasitraukia iš NATO, Europa lieka viena, o Rusija nieko nelaukia ir puola Lietuvą bei Lenkiją....

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (35)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Sukrečiantys Černobylio apylinkių tyrimai: be žmonių likusi gamta tiesiog suklestėjo (59)

1986 metų balandžio 26 dieną per techninį bandymą Černobylio atominės elektrinės ketvirtame...

Savi tik dėl kvapo: Eurolygos grandai išsigimė, o ar atsilaikys „Žalgiris“? tik kas penktas taškas – vietinio (6)

„Retas atvejis, kad rusai taip džiaugtųsi amerikiečių sėkme“, – Maskvos CSKA triumfą...

Pasaulinio garso dizaineris apie tai, ko reikia, kad Lietuva pasiektų puikių rezultatų

„Burberry“, „YSL“, „Givenchy“. Šie prekių ženklai yra patikėję pakuočių kūrimą...

Turistų rojus Šiaurės Europoje slepia augančią grėsmę: turime priešą (217)

Šio ledinio turistų rojaus fasadas slepia augančią grėsmę, apie kurią dauguma turistų net...

Abejingų nepalikusios daininkės Alizee gyvenimo vingiai: suklastotos nuotraukos, iširusi santuoka bei turtai (7)

Alizee Jacotey, vadinama tiesiog Alizee, yra prancūzų dainininkė, šokėja ir balso aktorė. Ji...

Ateitis jau čia – robotai, purškiantys kiekvieną piktžolę ir savarankiškai dirbantys traktoriai (10)

Robotai įsigali žemės ūkyje sparčiau nei kas galėjo įsivaizduoti. Pirmosios visiškai...

Lietuvės planuotos ir vos 6 tūkst. eurų kainavusios vestuvės sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio (103)

Sandros Dainaravičienės planuotos vestuvės pateko į įžymaus užsienio naujienų portalo...