Pradedantiesiems dažniausiai tinka ir patinka daryti nesunkias su gamtos elementais susijusias praktikas, kurių eiga labai paprasta, arba vizualizacijų ir afirmacijų meditacijas, kurių eigą diktuoja įrašytas mokytojo balsas.
Meditacija
© Shutterstock nuotr.

Štai kelios jų:

Žiūrėjimas pro primerktas akis į žvakę, gėlę, degantį smilkalą, tekantį vandenį, jūrą

Viskas atliekama labai paprastai. Tiesiog reikia patogiai atsisėdus, atsipalaidavus ir sukoncentravus visą savo dėmesį, pro lengvai primerktas akis žiūrėti į degančią žvakę, smilkalą, krioklį, banguojančią jūrą ar žydinčią gėlę. Šiam pratimui geriausia tinka gamtos stichijas (ugnį, vandenį, orą ar žemę) atitinkantys elementai.

Neapsigaukite šio pratimo paprastumu. Nors jį kartais atliekame ir nesąmoningai, kai pagauname save ilgesnį laiką žiūrint į degantį židinį, tyškantį krioklį ar banguojančią jūrą, sąmoningai atsipalaidavus ir ilgesnį laiką „priimant“ iš gamtos mums duodamas energijas, iš tiesų ne tik nusiraminame, bet ir apsivalome nuo senų energijų bei gauname naujų gerų vibracijų.

Koncentravimasis į kvėpavimą

Tai labai paprastas pratimas, kurio metu tiesiog visą savo dėmesį ir vidinį žvilgsnį turite sutelkti į savo kvėpavimą. Kvėpuoti turite sujungtu kvėpavimu, kuris buvo aprašytas aukščiau. Pratimo metu tiesiog stebėkite kiekvieną savo įkvėpimą ir iškvėpimą, leiskite tam kvėpavimui atpalaiduoti jūsų kūną, mintis ir jausmus.

Išmokus koncentruotis į kvėpavimą, sekantis žingsnis – sąmoningas kvėpavimas skirtingais pozityviais jausmais – ramybe, besąlygine meile, harmonija, džiaugsmu, laime ir panašiai.

Kiekvieną kartą įkvėpdami, įsivaizduojate kaip kartu su oru įkvepiate meilę, ramybę, darną ar bet kokius kitus pozityvius jausmus. Įkvepiate tą jausmą ir iškvepiate jį, jausdami, kaip jis užpildo kiekvieną jūsų kūno ląstelę. Nebijokite – iškvėpdami jo viso neprarasite. Tiesiog taip kvėpuodami sukuriame ne tik savyje, bet ir aplinkui save geras to jausmo vibracijas, kuriose kūnui ir sielai gera būti .

Skaičiavimas iki dešimt

Tai paprastas pratimas, kuris gali būti naudojamas kaip atskira meditacija (kartu su meditacine muzika ir kvėpuojant sujungtu kvėpavimu) arba dar dažniau – kaip kitos, ilgesnės ir sudėtingesnės meditacijos įvadinė dalis. Jis padeda atsikratyti nereikalingo minčių srauto ir sukoncentruoti savo mintis į Čia ir Dabar. Tiesiog sėdite atsipalaidavę, kvėpuojate sujungtu kvėpavimu ir nepaliaudami ramiai skaičiuojate iki dešimties. Pabaigę pradedate vėl iš naujo. Jei atsipalaidavę pametate skaičių, pradedate maždaug ten, kur baigėte ir taip toliau.

Vizualizacijos, skirtos išsivalyti nuo senų energijų ir prisipildyti naujomis

Yra daugybė pratimų, kurių metu turite įsivaizduoti, kaip iš jūsų kūno ar iš konkretaus energetinio centro (čakros) išeina senos, nereikalingos energijos, blogi dalykai, o įkvepiant, kartu su skirtingų spalvų šviesos srautais ateina naujos energijos, papildančios visus jūsų kūnus. Metodų ir vaizdinių variantų yra daugybė. Man asmeniškai labiausiai patinka dirbti su širdies čakra. Būtent šios temos vizualizacinę meditaciją esu paruošusi ir įkėlusi skiltyje Sielos namų meditacijos.

Afirmacijų kartojimas

Nuostabius pojūčius žadina ir įvairių pozityvių ar dvasinių saviitaigos frazių kartojimas. Galima tiesiog kvėpuojant atsipalaidavus kartoti frazes „Man viskas yra ir visada bus gerai“, „mano visas gyvenimas yra nuostabus“, „šventi ir palaiminti yra mano namai“ ir .t.t. Kartojamos frazės turi būti suderintos su įkvėpimu ir iškvėpimu. Šių praktikų esmė – pilnai tikėti tuo, ką sakai ir sakyti tai su didžiausiu dėkingumu – taip, tarsi tai jau įvyko ir už tai esate labai laimingi ir dėkingi.

Dažniausiai meditaciniai pratimai savyje apjungia ne vieną, bet kelias rūšis, naudojamas viena paskui kitą – juose ir koncentruojamasi į kvėpavimą, ir įsivaizduojami įvairūs dalykai, yra kvėpuojama įvairiais jausmais, ir kartojamos įvairios šventos frazės. Būtent tokios jungtinės meditacijos man patinka labiausiai, todėl jas ne tik darau, bet ir įgarsinu dažniausiai. Keletą tokių meditacijų galite rasti skiltyje Sielos namų meditacijos. Ši skiltis yra nuolat papildoma naujomis praktikomis.

Ar teisingai darau?

Skirtingai nei fizinis pratimas, meditacija neturi kažkokių konkrečių instrukcijų, kaip ją tiksliai reikia daryti ir aiškių fizinių pojūčių, kurie ateina pratimą darant teisingai arba neteisingai. Vis dėlto kūnu (dažniausiai stuburo trajektorija) „vaikštanti“ energija (o meditacijos metu ji turi vaikščioti) suteikia malonų dilgčiojimo ar šilumos pojūtį – atrodo, kad kūnu šiurpuliukai eina, tačiau tokius dalykus pajunta ne visi ir tikrai nebūtinai nuo pat pirmos meditacijos, bet tai dar nereiškia, kad meditacija nevyksta.

Kaip įtraukti meditacijas į savo kasdienį darbų tvarkaraštį?

Pradžioje meditacines praktikas būtų naudinga įsitraukti į kasdienių darbų sąrašą – taip kaip įtraukiame fitneso treniruotę ar apsilankymą baseine. Geriausia tokius darbų sąrašus daryti raštiškai. Ne tik dėl to, kad raštu savo reikalus ir darbus organizuoti, prisiminti ir atlikti yra lengviau, bet ir dėl to, kad dienos darbų sąraše esantis užrašas MEDITACIJA, jums zulins akis ir vis primins apie save, o atsiradęs sąžinės graužaties jausmas padės nugalėti tinginį ir bevališkumą. Man tai padeda kuo puikiausiai.

Vėliau, pajautus meditacijų gaunamą naudą, poreikis rašytis meditaciją į darbų sąrašą greičiausiai dings, nes medituoti norėsis savaime.

Tradicinėm valandom (9-18h) vykdomą darbą dirbantiems žmonėms patogiausia medituoti atsikėlus šiek tiek anksčiau iš ryto – tuomet visa diena būna sklandesnė, mintys – šviesesnės, o darbai sekasi geriau, bet tinka meduoti ir prieš miegą vakare. Geriausia daryti abi meditacijas – ryte ir vakare. Jei laiko meditacijoms galite skirti ir dienos metu, taip ir padarykite. Nesvarbu, kada medituojate. Svarbiausia, kad tai darote reguliariai ir sistemingai bei iš visos širdies.

Meditacijų teigiamas poveikis

Kaip ir užsiimant bet kokia veikla, prieš pradedant reguliarias meditacijas, kyla natūralus klausimas. O kokia iš to nauda? Ką gausiu medituodamas kasdien?

Ilgesnį laiką medituojantiems toks klausimas dažniausiai nekyla, nes jie suvokia, jog meditacija pati savaime ir yra ne tik priemonė, bet ir tikslas. Kitaip tariant, meditacijos esmė ir yra meditacija. Sunku ir paprasta vienu metu. Na, bet pradedantiesiems tokį klausimą užduoti yra normalu.

Taigi, pakartosiu tai, ką jau rašiau apie dvasines praktikas straipsnyje „Dvasinio tobulėjimo abėcėlė“.

Pagrindinė dvasinių praktikų atnešama nauda yra tokia:

tai proto išvalymas ir nuraminimas, kas tiesiogiai padeda kovoti su stresu,

vidinio balso ir intuicijos stiprinimas, kas padeda teisingiau ir lengviau priimti tinkamus kasdieninius sprendimus,

energetinių kanalų ir karmos valymas, tai apvalo mūsų nematomus kūnus ir iš praeities (kartais labai tolimos) besivelkančias uodegas, kurios trukdo gyventi,

geresnė emocinė ir netgi fizinė savijauta, didina imunitetą,

didėjantis bepriežastinės laimės jausmas,

dažnas genialių idėjų pliūpsnis, ateinantis būtent per meditaciją
meditacijų metu gaunami atsakymai į seniai kankinančius klausimus,

susijungimas su aukštesniuoju “aš” ir aukštesniaisiais mokytojais” – tai suteikia pagalbą iš aukščiau,

ir dar daug kitų nuostabių dalykų, kurie kiekvienam medituojančiam gali būti unikalūs.

Kartais tam, kad įsitikintumėm, ar verta, reikia tiesiog pabandyti! Taigi, kodėl ir jums nepabandžius? Radę ramybės valandėlę įsijunkite vieną iš mano įrašytų meditacijų, atsipalaiduokite ir tiesiog darykite tai, ką liepia balsas. Tai visiškai paprasta. Kelionė į vidinį jūsų pasaulį, jaučiant besąlyginę meilę ir ja laiminant visus bus tikrai smagi! Susitiksime tenai.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prabilo mįslingai mirusio kario artimieji: mirties priežastis yra visiškai neaiški (124)

Savaitgalį vykusios karių linksmybės baigėsi mįslinga tragedija – netikėtai mirė 25-erių...

Užkalnis. Kodėl gyvename blogai? Nes turime per daug atostogų ir laisvų dienų (36)

Palaukit, apie ką aš čia vėl? Apie tą patį: kad turime Lietuvoje viską, ko nusipelnome, ir dar...

Karolina Meschino prakalbo apie siaubingus kompleksus, kurie kamuoja nuo pat vaikystės: rengėsi net tėčio drabužiais (9)

Kompleksų, ko gero, turi kiekvienas žmogus – net ir žvaigždės prisipažįsta, kad vienu ar kitu...

Romantiškiausia Lietuvos vieta – čia jums reikės daug pinigų (32)

Nors romantika ir pinigai dažniausiai neturi nieko bendro, vis tik norėdami pasiekti...

Keleivis nufilmavo paskutines akimirkas prieš lėktuvo katastrofą (12)

Praeitą savaitę prie Pretorijos miesto Pietų Afrikos Respublikoje sudužo lėktuvas. Du žmonės...

Parduodamas prabangus Sabonio namas Kaune (223)

Nekilnojamojo turto skelbimų portale www.aruodas.lt patalpintas skelbimas – parduodamas legendinio...

Kaip Amerikoje veikė slapta Rusijos agentė: siūlė net seksą (322)

Įtariama Kremliaus nelegali lobistė siūlė sekso paslaugas mainais už darbą Amerikos...

Europos lyga: karštį ir kazachų atakas atlaikę „Trakai“ išplėšė bilietą į kitą etapą (25)

Ketvirtadienį vakare Kazachstane bilietą į antrą Europos lygos etapą iškovojo „Trakų“...

Laukinės gamtos kampelis, kurį greitai galime prarasti: apsilankyti dar galima, bet tik su palyda (6)

Ši vieta atrodo lyg labirintas, viskas aplinkui vienoda, o tam, kad nepasiklystume ir rastume kelią...

Lietuvė mama palygino gimdymą Didžiojoje Britanijoje ir Lietuvoje: Anglijoje mane prižiūrėjo kaip princesę (101)

Šių metų birželio pabaigoje Lietuvoje buvo priimtas ilgai lauktas įstatymas – moterims buvo...