aA


Ar kada pagalvojote, ką dirbo garsūs žmonės, kai dar nebuvo garsūs? Kai kurių pirmieji darbai nustebins. Pavyzdžiui, aktorius Sylvesteris Stallone kažkada valė liūto narvą zoologijos sode. Jei Hitlerį būtų priėmę į Menų koledžą, nebūtų buvę Antrojo pasaulinio karo.
Sylvesteris Stallone ir Arnoldas Schwarzeneggeris filme "Pabėgimo planas"
Sylvesteris Stallone ir Arnoldas Schwarzeneggeris filme "Pabėgimo planas"
© "Acmefilm"

1. Michaelas Dellas dirbo indų plovėju

Michaelas Dellas
Michaelas Dellas
© Reuters/Scanpix

„Dell Computer Corp“ įkūrėjas, prezidentas Michaelas Dellas būdamas 12 m. dirbo kinų restorane indų plovėju, uždirbdavo 2,30 dolerio per valandą. Jis džiaugiasi šia patirtimi: „Labiausiai patiko savininko išmintis, kurios išgirsdavau, jei kiek anksčiau ateidavau į darbą. Jis labai mėgo savo darbą, jam buvo svarbus kiekvienas pro duris įžengęs klientas.“

Kad kuo anksčiau galėtų užsiimti verslu, M. Dellas būdamas 8 m. paprašė laikyti egzaminą, kad galėtų pereiti į vyresnę klasę. Paauglystėje iš papildomų darbų uždirbtus pinigus investavo į kojinių ir brangiųjų metalų prekybą. Pirmąją skaičiavimo mašinėlę jis nusipirko būdamas 7 m., vėliau po pamokų programuodavo teletaipą. Būdamas 15 m. po žaidimų su kompiuteriais „Radio Shack“ parduotuvėje gavo savo pirmą kompiuterį „Apple II“, kurį greitai išardė, norėdamas pažiūrėti, kaip jis veikia. M. Dellas lankė „Memorial“ vidurinę mokyklą Hiustone, vasarą pardavinėdavo prenumeratas Hiustono pašte. Studijuodamas Teksaso universitete Ostine pradėjo pardavinėti atnaujinimus kompiuteriams „Dobie Center“ dangoraižio 2713 kambaryje.

2. Oprah Winfrey, korespondentė

Oprah Winfrey
Oprah Winfrey
© Reuters/Scanpix

Pokalbių laidų vedėja, aktorė, prodiuserė, filantropė O. Winfrey labiausiai išgarsėjo vesdama pokalbių laidą „Oprah Winfrey Show“, kyri buvo žiūrimiausia šio žanro kategorijoje.

O. Winfrey motina buvo vieniša paauglė, ji augino dukterį Misisipės valstijos kaime, vėliau išsikėlė į Milvokį. O. Winfrey senelė išmokė ją skaityti dar nesukakus nė trejiems metams, paskui vesdavo į bažnyčią, kur mergaitę praminė pamokslininke, nes ji deklamuodavo eilutes iš Biblijos.

9 m. O. Winfrey patyrė seksualinę prievartą, 14 m. ji tapo nėščia, pagimdė sūnų, kuris mirė dar kūdikystėje. Išsiųsta gyventi pas vyrą (kirpėją Tenesio valstijoje), kurį vadina savo tėvu, ji, dar mokydamasi mokykloje, pradėjo dirbti radijuje, o būdama 19 m. – skaityti ir rengti regiono vakaro žinias. Galiausiai ji pradėjo vesti pokalbių laidas. Kai jos dėka Čikagos pokalbių laida iš trečios vietos tapo populiariausia, O. Winfrey įsteigė savo prodiuserių kompaniją.

3. Dan Brown, dainininkas, dainų kūrėjas

Danas Brownas
Danas Brownas
© Reuters/Scanpix

Danas Brownas – žinomas amerikiečių rašytojas. Garsiausi jo romanai – „Da Vinčio kodas“, „Angelai ir demonai“, „Inferno“. 

Baigęs Amhersto koledžą D. Brownas atsidėjo muzikai – kūrė efektus su sintezatoriumi, įrašinėjo rinkinius vaikams „SynthAnimals“, kuriuose buvo dainos „Laimingos varlės“, „Suzuki drambliai“. Vėliau jis įsteigė savo įrašų studiją „Dalliance“, o 1990 m. įrašė kompaktinį diską suaugusiems „Perspective“, kuris sulaukė nemenko populiarumo. 1991 m. jis išvyko į Holivudą, užsibrėžęs tapti dainininku, dainų kūrėju ir pianistu. Pragyvenimui užsidirbdavo, dėstydamas Beverli Hilso parengiamojoje mokykloje.

Per atostogas Taityje 1993 m. D. Brownas perskaitė Sidney Sheldono knygą „The Doomsday Conspiracy“ ir nusprendė parašyti įtempto siužeto romaną. Jis pradėjo rašyti romaną „Skaitmeninė tvirtovė“.

4. Ronaldas Reaganas, aktorius

Ronaldas Reaganas ir Margaret Thatcher
Ronaldas Reaganas ir Margaret Thatcher
© Sipa Press/Scanpix

Ronaldas Wilsonas Reaganas buvo 40-as JAV prezidentas. O iki tapdamas prezidentus jis spėjo pabūti radijo darbuotoju, kino ir televizijos aktoriumi.

R. Reaganas gimė Ilinojaus valstijoje, augo Diksone, mokėsi „Eureka“ koledže, baigė Ekonomikos ir sociologijos bakalauro studijas. Po studijų jis išvyko į Ajovos valstiją, ten dirbo radijo laidų vedėju, 1937 m. Los Andžele pradėjo kino aktoriaus karjerą, vėliau filmavo televizijos filmuose. Garsiausi filmai, kuriuose jis vaidino: „All American“ (1940 m.), „Kings Row“ (1942 m.), „Bedtime for Bonzo“ (1951 m.). Jis suvaidino apie 50-yje filmų, paskutinis buvo parodytas 1964 m.

5. Sylvesteris Stallone, liūto narvo valytojas

Sylvesteris Stallone
Sylvesteris Stallone
© RIA/Scanpix

Garsaus Holivudo aktoriaus Sylvesterio Stallones vaikystė buvo nelengva – jį neigiamai veikė prasti tėvų santykiai, kurie galiausiai pasibaigė skyrybomis. Kokių tik darbų nedirbo būsimas aktorius – valė liūto narvą Centrinio parko zoologijos sode, bilietų tikrintojų kine, netgi suvaidino filme suaugusiems „A Party at Kitty and Studs“ (1970 m.).

6. Adolfas Hitleris, atvirukų piešėjas

Hitleris
Hitleris
© AP/Scanpix

8 m. Hitleris lankė dainavimo pamokas, dainavo bažnyčios chore ir netgi norėjo tapti kunigu. Paauglystėje jis dirbo paprastu darbininku, vėliau tapė akvareles ir jas pardavinėjo. Jo du kartus – 1907 ir 1908 m. nepriėmė į Vienos menų akademiją dėl nesugebėjimo piešti. Jam patarė studijuoti architektūrą, tačiau jam pristigo akademinės kvalifikacijos. Paskui Hitleris piešė akvareles, kopijuodamas atvirukus, ir pardavinėjo jas prekeiviams, turistams. Kai antrą kartą jo nepriėmė į akademiją, jis palaipsniui nuskurdo. 1909 m. jis pasiprašė prieglobsčio benamių prieglaudoje, 1910 m. apsigyveno namuose vargingiems darbininkams. Vienoje Hitleris tapo aktyviu antisemitu.

7. Fidelis Castro, nevykęs beisbolo žaidėjas

Fidelis Castro
Fidelis Castro
© AFP/Scanpix

Kubos komunistas revoliucionierius, politikas, nuo 1959 iki 1976 m. buvo Kubos ministras pirmininkas, nuo 1976 iki 2008 m. – prezidentas. Gandai, kad jis buvo gabus beisbolo žaidėjas, yra melagingi. Mokykloje jis žaidė beisbolą, 1946 m. rungtynėse tarp Havanos universiteto verslo ir teisės mokyklų jis pasirodė kaip prastas metėjas.

8. Benito Mussolini, rašytojas

Keisčiausi garsenybių pirmieji darbai
© Scanpix

Benito Amilcare Andrea Mussolini buvo italų politikas, žurnalistas, Nacionalinės fašistų partijos lyderis, nuo 1922 iki 1943 m. vadovavęs šaliai. Iki tapdamas pirmu pasaulyje fašistu diktatoriumi jis dirbo socialistų laikraštyje „Il Popolo d’Italia“, jam rašė apsakymus, iš kurių vėliau sudarė romaną ir išleido. „Kardinolo meilužė“ pasakoja tragišką 17 a. kardinolo ir jo meilužės meilės istoriją. Knyga didelės meninės vertės neturi.

9. Polas Potas, mokytojas

Polas Potas buvo Kambodžos komunistas revoliucionierius, vadovavęs Raudoniesiems khmerams nuo 1963 m. iki mirties 1998 m. Nuo 1963 iki 1981 . jis buvo Demokratinės Kampučijos komunistų partijos generalinis sekretorius. Nuo 1976 iki 1979 m. jis buvo Demokratinės Kampučijos ministras pirmininkas.

1975 m. balandžio 1 d. jis tapo Kambodžos lyderiu, šalies valdymo sistema buvo diktatūra. Dėl išsekimo, priverstinių darbų, prastos mitybos ir sveikatos priežiūros mirė apie 28 proc. Kambodžos gyventojų. Per jo trejus buvo premjeru metus iš viso mirė nuo 1 iki 3 milijonų žmonių (8 mln. populiacijoje).

Na o kol dar nebuvo karo nusikaltėlis, Polo Poto vardas buvo Salothas Sar. Jis mokėsi dailidės amato, radijo inžinerijos, tačiau buvo prastas studentas, todėl dirbo... mokytoju privačioje mokykloje nuo 1954 iki 1963 m. Dėl ryšių su komunizmu jį atleido.

10. Papa Doc, gydytojas

Nuo 1957 m. iki pat mirties 1971 m. François Duvalieris buvo Haičio prezidentas.

Jis gimė Haičio sostinėje Port o Prense taikos teisėjo Duvalio Duvalierio ir kepėjos Ulyssia Abraham šeimoje. Jį augino teta. 1934 m. jis baigė Haičio universitete mediciną, dirbo keliose ligoninėse. Metus studijavo mediciną Mičigano universitete. 1943 m. jis aktyviai dalyvavo JAV remiamoje kampanijoje prieš tropinių ligų plitimą. Pacientai meiliai jį vadino tėtušiu gydytoju (Papa Doc), šiuo pseudonimu jis ir vadinosi visą gyvenimą, net kai 1957 m. buvo išrinktas Haičio prezidentu.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Aplankė vieną uždariausių pasaulio valstybių: pažįstamiems buvo sunku patikėti, kad ten keliauju (80)

„Welcome to Arabia! “, – karts nuo karto išgirstu iš nuoširdžiai besišypsančių...

Darželyje sriuba apsipylusi trimetė patyrė antro laipsnio nudegimą: mama netiki darželio direktorės versija (267)

Į darželį trimetę dukrą nuvedusi mama nė neįtarė, kad po kelių valandų su ja dėl patirto...

Giedrius Drukteinis

Du būdai, kaip mums atsikratyti nepakantumo svetimam turtui ir sėkmei (1)

Kai išmintingi žmonės pradeda kalbėti apie Lietuvos visuomenės problemas, greitai galima...

Stilistė papasakojo, į ką reikia atsižvelgti renkantis džinsus: viena detalė gali sugadinti visą įvaizdį (14)

Jei paprašytume jūsų įvardinti pagrindinį spintos drabužį, kas tai būtų? Mes nemirktelėję...

Tikra legenda, kuri aikštėje lietuvius skriaudė, o už jos ribų – glostė laida „Krepšinio zona“

2020-ieji krepšinio pasauliui prasidėjo tiesiog tragiškai: po ilgamečio NBA komisaro Davido Sterno...

Lietuvis sukūrė už širdies griebiantį vaizdo klipą apie Bryantą (58)

Lietuvis Giedrius Šiškovas , interneto platybėse žinomas „Gidranity“ pseudonimu, sukūrė už...

Kameros įamžino neįtikėtiną vairuotojų žioplumą: situacijos primena veiksmo filmus (1)

Pašalinė veika prie vairo ir išsiblaškymas neretai vairuotojams sukelia nemažai streso, kai...

Kas bus kitaip kitą dieną po „Brexit“? (92)

Penktadienio vidurnaktį – praėjus 1 317 dienų po to, kai britų rinkėjai nusprendė išstoti...

Dėl koronaviruso žarstosi sąmokslo teorijomis: mistiniais skaičiais dalijasi tūkstančiai (129)

Milijonai užsikrėtusių, per šimtą tūkstančių žuvusiųjų. Tokia „statistika iš patikimų...