aA
Mes nesame šiame pasaulyje visagaliai, bet nesame ir bejėgiai. Tai, kas mums nutiko yra mūsų likimas, bet tai, kas bus ateityje yra mūsų pasirinkimas.
Kas trukdo perimti gyvenimo vairą į savo rankas?
© Shutterstock nuotr.

Mes renkamės, kiek prisiimti atsakomybės už savo gyvenimą, už sprendimus, pokyčius, o kiek leidžiame įvykiams tekėti savo vaga, aplinkybėms ir kitiems žmonėms paveikti mus.

Jei mes nepriimame sprendimų, sprendimus už mus priima kiti. Taigi, kas mums trukdo aktyviai prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą:

1. Skundai be išvadų ir pokyčių tik eikvoja mūsų energiją. Žmonės mėgsta pasiskųsti, padejuoti ir sulaukti aplinkinių užuojautos, o aplinkiniai žmonės mėgsta dalinti patarimus, tik patarimai yra toks daiktas, kurio niekas neklauso. Jei žmogus tik skundžiasi ir bet kokius patarimus, pasiūlymus ar pastabas nurašo, kaip jam netinkamus tai parodo, kad jis yra nepasirengęs pokyčiams ir iš esmės jo gyvenimas jį tenkina, jis tik nori gauti kitų žmonių dėmesio ir užuojautos.

2. Savigrauža. Savęs kaltinimas ir graužimas prilygsta mirties nuosprendžiui savo asmenybei. Labai dažnai sau pasakome tokių įžeidžiančių žodžių, kurių kitiems niekada nedrįstume pasakyti. Pamirštame gerbti save ir maloniai elgtis su savimi. Tą laiką ir energiją, kurią skiriame savęs kritikavimui, galėtume efektyviau skirti savęs tobulinimui.

3. Perfekcionizmas. Tobulumo siekis netobulame pasaulyje yra tik laiko švaistymas. Žmonės, kurie nori viską atlikti tobulai retai darbus atlieka iki pabaigos, jaučia daugiau nerimo, labiau linkę į depresiją. Dažnai dėmesys smulkmenoms nukreipia dėmesį nuo esminių dalykų gyvenime ir trukdo judėti tinkama kryptimi.

4. Praeities atrajojimas. Gyvenimas praeitimi, prisiminimais, trukdo būti čia ir dabar. Nuolat galvodami apie buvusius įvykius, mes tarsi einame per gyvenimą nešdamiesi ant pečių kuprinę prikrautą akmenų. Mūsų nešamas svoris trukdo mums lengvai judėti.

5. Perdėtas nerimas dėl ateities. Nuolatinis galvojimas apie tai, „o kas jeigu..“, neleidžia mums džiaugtis dabartimi ir realiai vertinti gyvenimo situaciją. Per didelis nerimas tarsi suparaližuoja mus ir trukdo priimti sprendimus, daryti pokyčius.

6. Svetimų gyvenimų gyvenimas. Kitų gyvenimus tai mes būtume greiti pakoreguoti, nes iš šono geriau matosi ir išvis kas taip kvailai elgiasi. Stebėti kitus, juos aptarinėti ar patarinėti yra daug maloniau ir lengviau nei atidžiai pažvelgti į savo pasaulį, jį įvertinti ir galbūt imtis pertvarkų. Tik nuo kitų žmonių gyvenimo analizės, nepasikeis mūsų pačių gyvenimas. Tarkim: gilindamiesi kiek kiti uždirba, mes nepradėsime patys nei daugiau, nei mažiau užsidirbti.

Atitrūkti nuo įprastų mąstymo ir elgesio modelių yra sunku, bet įmanoma. Svarbu žinoti, ko mes norime gyvenime ir mažais žingsneliais keliauti link savo tikslo.

http://psichika.eu
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Gėdingos Rusijos nesėkmės Libijoje: tolimo konflikto pasekmes gali pajusti ir Lietuva (186)

Libijoje nėra rusų karių. Taip dar dar gegužės viduryje Jungtinėse Tautose tikino Rusijos...

Pareigūnų krauju pažymėtas įvykis Mažeikių rajone: gaisravietėje rastas žmogaus kūnas, šalia jo – ginklas pakelti VSAT sraigtasparniai, nuolat pildoma (194)

Bendrasis pagalbos centras pranešė , kad Mažeikių r. , Viekšnių sen., Birbiliškės k.,...

Įspūdinga gražuolė, dėl meilės pasiaukojusi 50 metų trukusiam pažeminimui (10)

Vienas iš amžininkų taip aprašo Juliette Drouet : „Ji buvo iš tų moterų, kurios simbolizuoja...

Viruso priblokšti prabangūs viešbučiai atsiveria lietuviams: už nakvynę prašo iki 100 eurų (103)

Dėl pandemijos uždarytų prabangių Vilniaus viešbučių valdytojai nekantrauja, kada galės...

Vitalija Guobė

Mano vyras neturi ką veikti – nauja žmona ar nudistų pliažas? N-18 (1)

Tenka skaudžiai sau pripažinti: nebeturiu jokios politinės galios įtakoti valstybėje vykstančius...

Rokerių „Colours of Bubbles" gyvo garso koncertas ant daugiaaukštės aikštelės stogo (1)

„Colours of Bubbles" gegužės 20 d., po daugiau nei dviejų mėnesių pertraukos surengė pirmą...

Ekonomikai atsigaunant, Kinijos pramonės sektoriaus pelno nuosmukis mažėja

Kinijos pramonės įmonių pelno kritimas šių metų balandį, palyginti su ankstesniu mėnesiu,...

Teniso žvaigždė „senukas“ Federeris – daugiausiai uždirbantis pasaulio sportininkas

Teniso superžvaigždė 38 metų Rogeris Federeris yra daugiausiai uždirbantis pasaulio...

Į paskutinę kelionę bendramintį palydėję motociklininkai: per akimirką svajonės sudužo į šipulius (203)

Per mažiau nei savaitę automobilių vairuotojų padarytos klaidos nusinešė dviejų jaunų...

|Maža didelių žinių kaina