aA
Artėjant šventėms įmonių vadovai suka galvas, ką dovanoti darbuotojams: premijas, šventę, o gal bilietus į teatrą? Anot ekspertų, šv. Kalėdas darbe paminėti būtina, tačiau ne visos priemonės yra efektyvios.
Dovanos, Kalėdos
© Corbis/Scanpix
Šventes švęsti būtina

Vilniaus universiteto docentas, konsultacinės firmos Organizacijų vystymo centro įkūrėjas Virginijus Lepeška įsitikinęs, kad įmonių vadovai turėtų darbuotojams organizuoti kalėdinę šventę.

„Situacija darbo rinkoje nėra palanki darbdaviams, todėl kompanijos turėtų ieškoti būdų, kaip išsaugoti darbuotojus, didinti jų lojalumą. Šventės gali būti siūlelis, kuris pririštų žmogų prie bendrovės“, – sakė V.Lepeška.

Specialisto nuomone, labai svarbu tinkamai suorganizuoti šventę. Būtina sudaryti galimybę darbuotojams pabendrauti, pasijusti svarbiems, sustiprinti komandos ryšius. Šeimos narių įtraukimas į įmonės orbitą, anot V.Lepeškos, yra svarbus, tačiau kalėdinis vakarėlis tam – ne pats tinkamiausias laikas.

„Šeimos nariai turi žinoti, kokioje aplinkoje dirba jų artimasis, tačiau šventės platesniam ratui galėtų būti rengiamos vasarą. Kalėdinis vakarėlis daugiau skirtas įmonės laimėjimams aptarti, geriausiems darbuotojams pagirti“, – kalbėjo V.Lepeška.

Premijų nauda

Ekonomikos augimas ir geri įmonių finansiniai rezultatai leidžia spėti, kad kalėdines premijas ar vadinamuosius tryliktuosius atlyginimus gaus nemaža dalis darbuotojų. Papildomos pajamos pradžiugina darbuotojus, tačiau įmonėms tokia motyvavimo priemonė ne visada naudinga.

„Žmonės turi aiškiai žinoti, už ką gavo premiją. Jei bendrovė netinkamai paaiškina, už ką skiriami pinigai, tiesioginės teigiamos įtakos tai neturės“, – pabrėžė ekspertas. Kur kas geriau darbuotojus skatinti, anot jo, kas mėnesį, kas ketvirtį ar kartą per pusmetį.

Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos direktorius Tomas Vaišvila žadėjo, kad visi 7,7 tūkst. bendrovės darbuotojų gaus kalėdines premijas, tačiau tryliktieji atlyginimai nebus mokami.

Rengdamiesi kalėdiniam laikotarpiui, prekybos tinklo „Iki“ vadovai apklausė darbuotojus, kaip jie norėtų švęsti didžiąją metų šventę.

„Dauguma pageidavo cirko, į kurį galėtų atvažiuoti su vaikais. Surengsime penkis koncertus Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje, į kuriuos autobusais suvešime darbuotojus iš visų šalies miestų“, – pasakojo T.Vaišvila.

Vakarėliai ir dovanos

Bendrovės „Kraft foods Lietuva“ Korporacinių reikalų skyriaus projektų vadovas Baltijos šalių regionui Marius Giržadas įsitikinęs, kad kalėdinė šventė nebūtinai turi būti ištaiginga ir brangi. Svarbiausia, kad ji pradžiugintų darbuotojus, sustiprintų tarpusavio ryšį. Bendrovė organizuos dvi Kalėdų šventes: vieną – darbuotojams, antrą – jų vaikams. Be to, įmonė darbuotojus planuoja pakviesti į šventinį spektaklį.

Bendrovės „Bitė Lietuva“ generalinio direktoriaus pavaduotojas įvaizdžiui ir komunikacijai Gary McGuire'as didžiavosi, kad „Bitės“ komanda yra linksma, išradinga ir turi polėkio.

„Todėl mūsų kalėdiniai vakarėliai būna originalūs, su netikėtumo prieskoniu, atitinkantys mūsų vertybes ir bendrovės dvasią“, – teigė G.McGuire'as.

Pernai vykusio vakarėlio tema – Tokijo gatvės mada. Į šventę susirinko Japonijos gatvės stiliumi pasipuošę ne tik darbuotojai, bet ir šventėje koncertavusios muzikos grupės.

Pasak įmonės atstovės spaudai Linos Rimkutės, penki šimtai bendrovės darbuotojų iš visos Lietuvos Kalėdų proga paprastai gauna dovanų.

Sveikina partnerius ir kolegas

Koncerno SBA personalo vadovė Lina Makarskienė pasakojo, kad kiekviena iš SBA grupės įmonių savo darbuotojams rengia šventinį vakarą. Be to, SBA koncernas metų pabaigoje kviečia visus vadovus ir įmonių išrinktus geriausius darbuotojus į grupės šventinį renginį. Per jį nominuojami geriausi darbuotojai. Kasmet šventė vyksta vis kitame mieste, šiemet ji bus organizuojama Kaune. SBA grupėje dirba apie 7,4 tūkst. darbuotojų.

Tikriausiai nėra įmonės, kuri prieš Kalėdas kolegoms ir partneriams neišsiųstų bent vieno atviruko su linkėjimais švenčių proga. Tačiau pastaraisiais metais formuojasi nauja tradicija – rengiami vakarėliai verslo partneriams ir klientams.

„Akivaizdu, kad bendrovėms tokie renginiai yra naudingi. Per šventes kviestiniams svečiams parodomas išskirtinis dėmesys, stengiamasi sustiprinti santykius. Jei renginys vykęs – tikslai pasiekti, nes informacija sklinda greitai“, – sakė V.Lepeška.

“Vilniaus dienoje” taip pat skaitykite:

Vilniaus valdžia dalija milijonus.

Angelų vaikai miestui dovanojo šventę.

BIX vėl alsavo laisvė dvasia.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Profesorius papasakojo, kodėl smegenys ima vis mažiau atlikti savo darbą: pateikia 6 žingsnius, kaip to išvengti (29)

Žmogaus smegenys, kaip ir raumenys, negaudamos pakankamai darbo ir nespręsdamos užduočių praranda...

Įvardijo prasčiausias Vilniaus mokyklas: vadovai nesupranta vertinimo ir peikia reitingų sistemą (97)

Nors pirmajame geriausių Lietuvos gimnazijų penketuke – net kelios Vilniaus ugdymo įstaigos,...

JAV netrukus turės nepaskandinamą lėktuvnešį? (264)

Nedidelė maždaug 8,2 kvadratinio kilometro ploto vulkaninės kilmės sala Rytų Kinijos jūros...

Prognozuoja, kokia laukia likusi žiema Lietuvoje: visoje Europoje pastebėjo ryškią anomaliją (70)

Naujausios orų prognozės rodo, kad sezoninė to paties centro prognozavimo sistema rodo, kad visa...

Atidarė Suvalkuose naują prekybos centrą lietuviams: pamiršta tai, kas „svarbiausia“ (285)

Suvalkų miesto šiauriniame pakraštyje, prie išvažiavimo į Lietuvos pusę, atidarytas naujas...

Plungėje pasmaugtos moters vaikai: nepasidaro lengviau, kad žudiką išlaikys iš mūsų pinigų (61)

„Nepasidaro lengviau išgirdus, kad mamos žudikas nuteistas. Mamos tai nesugrąžins“, – sako...

Šiauliuose iškils didžiausias Europoje orlaivių techninės priežiūros ir remonto centras planuoja sukurti 1000 darbo vietų (58)

2020 m. pradžioje Tarptautiniame Šiaulių oro uoste bus pradėtas statyti didžiausias Europoje...

Marc Champion ir Aliaksandr Kudrytski

Artėja vienintelės Europoje sovietinės ekonomikos „paskutinioji diena“ (1)

Pasibaigus komunizmo epochai Baltarusija išsaugojo senąsias gamyklas, darbo vietas bei socialines...

Paklausykite: jūros vargonai Kroatijoje įkvėpė sukurti vėjo vargonus

Zadare, Kroatijoje esantys jūros vargonai – didžiuliuose marmuro laiptuose įtaisyti...

Prognozuoja chaosą po Naujųjų: dėl naujos tvarkos gali kilti kainos (9)

Padangų gamintojų ir importuotojų atstovai prognozuoja chaosą rinkoje po Naujųjų, vieno arba...