aA
Artėjant vasaros atostogoms studentai, nepaisant intensyvių studijų laikotarpio, vis labiau pradeda ieškoti galimų veiklų ar užsiėmimų, padėsiančių labiau patobulėti tam tikroje srityje ar užsidirbti bei įgyti darbo patirties.
© Shutterstock nuotr.

Vis dėlto kaip prasmingai praleisti vasaros atostogas, kad šios ne tik būtų nepamirštamos, bet ir naudingos?

Dalyvavimas mokymuose

Studentai, kurie orientuojasi ne tik į gerą uždarbį, bet ir į galimas geresnes karjeros galimybes savo laisvą laiką skiria naujų žinių įsisavinimui bei renkasi tokius seminarus, kuriuose galėtų maksimaliai patobulėti, rašoma pranešime spaudai.

„Klaidinga manyti, kad studentai vasaros atsotogų laukia tik dėl daugiau atsiradusio laisvo laiko ar prioritetą teikia tik linksmybėms. Vis dažniau pastebiu, kad studentai atostogas stengiasi praleisti prasmingai ir įgyti naujų žinių“, – patirtimi dalinosi mokymų agentūros „Seo Akademija“ įkūrėja ir lektorė Evelina Tamulaitienė.

Nors aukštojo mokslo diplomo įgijimas ir žymi žmogaus išsilavinimo lygį, žinias, atveria didesnes karjeros galimybes, visgi aukšoji mokykla neparengia jaunų žmonių visapusiškai profesinei praktinei veiklai bei konkrečiai darbo vietai, todėl papildomas seminarų lankymas gali visapusiškai praplėsti karjeros galimybes.

„Organizuodama SEO, interneto rinkodaros, viešųjų ryšių, rašymo bei saviugdos mokymus pastebiu, kad jauni žmonės vis labiau domisi kaip atrasti mėgstamą veiklą, kaip pradėti savo verslą ir jį plėtoti bei domisi pagrindiniais marketingo veiksmais, padėsiančiais tapti matomiems paieškos sistemose“, – pasakojo lektorė.

Nuotolinis mokymasis taip pat vis labiau tampa patrauklesniu tiems, kurie nori įgyti naujų žinių neišėję iš ofiso ar namų ir ypatingai tiems, kurie gyvena užsienyje.

Pasak pašnekovės, organizuojant Rašytojų akademijos, Verslodaros ar „Seo Akademijos“ mokymus vebinarų (online) būdu galima pastebėti, kad žmonės šiomis dienomis mieliau renkasi pastaruosius mokymus nei gyvus susitikimus.

Remiantis Švietimo ir mokslo ministerijos leidinių serijos „Švietimo problemos analizė“, nuotoliniu būdu besimokančiųjų skaičius auga, todėl tokį mokymąsi dauguma šalių priima kaip galimybę švietimo prieinamumui didinti bei skatinti mokymąsi visą gyvenimą dėl nuotolinio švietimo lankstumo ir lengvesnio prieinamumo geografiškai.

Praktikos vietos pasirinkimas

Galimybė užsidirbti studentams yra labai dažnai papildoma motyvacija renkantis praktikos vietą.

Pasak pašnekovės, vieni praktikos vietą renkasi dėl galimybės užsidirbti, kiti dėl žinių.

„Kiek teko turėti praktikantų pastebėjau, kad praktiniai įgūdžiai, gaunami praktikos metu, žinios bei užduočių įvairumas yra bene svarbiausi aspektai studentui, norinčiam patobulėti tam tikroje srityje“, – patirtimi dalinosi E. Tamulaitienė.

Tinkamas praktikos pasirinkimas studentus išmoko ne tik organizacinių dalykų dirbant komandoje, bet studentai praktikos metu įgyja ir naudingos patirties bei užmezga naujas pažintis, kas vėlgi labai naudinga ieškant tolimesnių karjeros galimybių.

Pasak pašnekovės, studentai ne visada geba taikyti teorines žinias praktikoje, todėl praktikos metu studentams svarbu padėti išmokti ne tik susisteminti informaciją, bet ir papildyti savo turimas žinias naujomis.

„Tik praktinėje veikloje visapusiškai atsiskleidžia žmogaus kūrybiškumas, išradingumas, gebėjimas bendrauti su žmonėmis bei dirbti komandoje“, – pasakojo pašnekovė.

Savanorystė

Visą vasarą ar vasaros dalį studentai gali praleisti ir savanoriaudami. Tai dar viena galimybė norint įgauti patirties ir užmegzti naujas pažintis.

Darbdavių teigimu, savanorystės patirtis, darbinantis kiekvienoje įmonėje, yra vertinama palankiai. Tai padeda atsiskleisti žmogui kaip asmenybei, patobulėti tam tikroje srityje, išmokti dirbti komandoje ir atskirai.

Jauno ir motyvuoto specialisto žinios, gebėjimas savarankiškai mąstyti, pasitelkti įgytas žinias ne tik studijų, bet ir seminarų bei praktikos metu ir vadovautis patarimais tai yra svarbiausi ir bene pagrindiniai akcentai norint pasiekti naujų karjeros galimybių. Todėl vertėtų nepamiršti rašytojo Levo

L. Tolstojaus žodžių: „Poreikis mokytis įgimtas visiems žmonėms; žmonės trokšta ir ieško žinių, kaip trokšta ir ieško oro kvėpuoti“.

Straipsnį parengė: Laura Mejerytė

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rajono mokykloje dirbanti mokytoja atvira: ne vienas mokinys savo vietą mato užsienio braškių lysvėje (8)

1000 – tokių skaičių mokinių dar pamena mokykloje mačiusi Lazdijų Motiejaus Gustaičio...

Ultimatumas Lietuvai: nesusipratimų virtinė ir keistos pasekmės sugriovė seną mitą (229)

Šimtmečius gyveno kaip vyras su žmona. Buvo visko – ir barnių, ir susitaikymų. Tačiau staiga...

Snygis baigėsi, vairuotojų problemos ne – automobiliu geriau niekur nevažiuoti (107)

Vilniaus vairuotojams prieššventinė savaitė, panašu, taps rimtu išbandymu nervams. Antradienį...

Seimo narys Robertas Šarknickas – Santaros klinikose (34)

Seimo narys Robertas Šarknickas pirmadienio vakarą atsidūrė Vilniaus universitetinės...

Iš visos Lietuvos atvažiuoja apžiūrėti vilkaviškiečių šeimos papuošto namo: antro tokio tikrai nėra (66)

Galima pamanyti, kad šiuose namuose įsikūręs pats Kalėdų senelis. DELFI redakciją pasiekė...

Tautvydas Marčiulaitis. Populiarieji mitai apie krizę (21)

Krizės komisijai pradedant teikti pusiau oficialias išvadas apie krizę ir būtinąjį privataus...

Gražiausios eglutės rinkimai: parodykite visiems savo namų ir miesto puošmeną fotografuok, siųsk ir balsuok (5)

Nors daugelis aptarinėja tik šalies miestų Kalėdų egles, kiekvienas Lietuvos gyventojas taip...

Smulkieji išnaudos švenčių progą: didieji tinklai daug užsidirbo, gali nebedirbti (12)

Didiesiems prekybos centrams paskelbus apie nedarbą per Kalėdas, mažieji, netinkliniai prekybos...

Prieš mažametį galimai smurtavusiai motinai gali tekti kalėti 5 metus (161)

Kauno apylinkės teisme – prieš mažametį vaiką, kaip įtariama, smurtavusios Evelinos...

Rusijos diplomatija: siūlo pasirašyti taikos susitarimą ir tuo pat metu stato naujas kareivines ginčytinose salose (231)

Rusija pastatė kareivinių savo kareiviams ginčijamoje salų grandinėje netoli Japonijos, o...