aA
Ko reikia, kad pasiektum savo tikslą? Atrodo atsakymas yra labai paprastas - žengti žingsnius, kurie prives prie jo įgyvendinimo. Tačiau dideli tikslai yra verti kur kas didesnio dėmesio, nes reikia ryžto vykdyti jį, o toks tikslas yra pasiekiamas mažiausiai per kelis mėnesius arba netgi metus. Siekiant tokių didelių aukštumų reikia galvoti ir matyti perspektyvą, kitaip žmogus rizikuoja prarasti susitelkimą ir taip pat motyvaciją.
Kaip pasiekti savo tikslus ir tapti geriausiu savo nišoje?
© Shutterstock nuotr.

Tu gali pasiekti labai daug, jeigu darysi tai kryptingai

Pradėkime nuo to, kad aš nežinau, kas tu esi. Tu gali būti aukštas, žemas, tavo charakteris gali būti labai pasyvus arba atvirkščiai, tu gali būti labai produktyvus. Aš to nežinau... Viskas, ką aš žinau, kad tu turi didelį potencialą, jeigu skirsi kokiai nors nišai pakankamai laiko.

Paprastas principas, jeigu tu dabar pasirinktum kokią nors sritį, apie kurią absoliučiai nieko nežinai, ir kryptingai skirtum po truputį savo laiko kasdien mokydamasis naujojo dalyko, ar tu įsivaizduoji, kaip po trijų metų galėtum būti aukštai? Galėtum labai daug pasiekti! O, kai kurie gali tą pasiekti dar greičiau - ir per metus, jeigu labai to nori.

Nori stulbinančių rezultatų? Skaityk toliau

Viskas labai paprasta, iš tikrųjų taip paprasta, kad net nepatikėsi. Viskas, ko reikia - tai pasirinkti įdomią sritį, kuri tave labai traukia, kuriai jauti aistrą, kuri tau būtų be galo įdomi ir bent metus “joje gyventi”. Po metų galėsi pamatyti, kaip stipriai tu pasikeitei ir, kiek daug pasiekei, palyginus su tuo, nuo ko pradėjai.

Kodėl būtent metus? Juk žmonės, kurie greitai pereina nuo vienos veiklos prie kitos, pernelyg greitai pasiduoda, nespėja įsisavinti visų nišos subtilybių. Jeigu nori, kad pasisektų, turi skirti tam laiko, labai daug laiko. Galbūt netgi skirti tam ne mėnesius, o keletą metų. Tik tada galima tikėtis gerų rezultatų. Tik taip tampama geriausiu - per sunkų darbą, skausmą ir prakaitą.

Pasirinkti savo nišą - tai pirmas ir svarbiausias žingsnis. Pasirinkęs, uždrausk sau atsisukti atgal ir kasdien kažką daryk toje srityje, kas vestų tave tik į priekį. Jeigu pasirinkai krepšinį - žaisk jį kasdien. Jeigu pasirinkai šokius - mokykis kasdien, kad ir namuose, nes internete yra labai daug šokių pamokų, todėl gali išmokti naujų subtilybių, kurių net mokytojas neišmokys.

Šiais informacijos laikais išmokti kažką naujo ir semtis žinių yra taip paprasta. Juk yra parašyta daug knygų, internete pilna informacijos, siūlančios įvairius mokymus. Galimybių yra labai daug, jūs galite išmokti naujų kalbų, pasisemti įvairių minčių net sukurti savo verslą. Tereikia “įjungti fantaziją”! Žinok, sėdėti ir nieko nedaryti, gali tik žmogus, neturintis sveiko proto. Tad marš generuoti idėjų! :)

Sunkiausia - nesustoti, kai veikla nusibosta

Turi idėją savo galvoje? Laikyk ją ten ir neleisk jai ištrūkti. Mintys turi galią, jose gyvena mūsų fantazijos ir viskas, kas skiria mus nuo tų fantazijų, tai kryptingi žingsniai link jų įgyvendinimo ir pavertimo realybe. Vienas dalykas pradėti, naują veiklą, tada, kai trykšti entuziazmu. Tai atrodo pakankamai lengva: sugalvoji, kad nori kažką padaryti, tarkime tai bus sukurti blog’ą ir rašyti straipsnius. Pirmą straipsnį parašai labai greitai, besišypsodamas į kompiuterio ekraną. Deja, po kelių straipsnių supranti, kad ne taip viskas ir lengva, sunku rasti įdomią, aktualią tema. Visa tai užpuola tavo smegenis ir motyvacija kažkur paskubomis išnyksta.

Labai svarbi taisyklė, kuria derėtų įsiminti - neskubėkite visko padaryti per vieną dieną. Pasirinkdami per daug darbų vienu metu, jūs galite “perdegti” ir entuziazmas gali greitai išgaruoti. Geriau daryti mažiau, bet kasdien nei vieną kartą, bet labai daug. Natūralu, kad pavargsite ir darbo rezultato kokybė taps prastesnė. Čia tas pats, kaip vaikščioti į sporto salę. Galime nueiti vieną kartą ir padaryti daug daug pratimų, bet kitą dieną gulėti lovoje kankinantis dėl raumenų skausmo, arba galime eiti kasdien, arba kas antra dieną ir daryti mažiau, bet kryptingai - raumenys augs, motyvacija skleisis.

Įsijunk motyvacijos variklį arba, kodėl reikalinga motyvacija

Gamtoj egzistuoja pusiausvyra: dieną keičia naktis, žiemą keičia vasara, tas pats turi būti ir tavajame gyvenime. Matei kada nors jūros bangas? Vieną bangą keičia kitą ir taip, be sustojimo. Tai yra natūralus gamtos veiksnys. Gyvenimas irgi turi susidaryti iš tokių pat "bangų" - pirma mes būname rimti, atsidavę darbui, vėliau atsipalaiduojame ir ilsimės apie nieką negalvodami. Toks ciklas kartojasi be perstojo ir būna labai negerai, kai jis sutrinka. Lūžta natūralus gamtos "bangų" dėsnis ir prasideda chaosas (gamtoje tai atrodytų kaip stichinės nelaimės).

Įsivaizduokime dvi situacijas. Pirmoji situacija, mašinos variklis dirba valandą, po to išsijungia ir kraunasi. Ir tai kartojasi... Antra situacija, variklis dirba padidintomis apsukomis visą parą. Kuri situacija labiau kenkia varikliui? Turbūt sutiksite, kad antra. Žmogus yra panašus. Kai asmuo jaučiasi įsitempęs, jis dirba kaip variklis, be perstojo. O kas būna, kai variklis dirba ilgai? Jis tiesiog sugenda… Panašiai žmogus klimpsta į depresiją, praranda motyvaciją, gyvenimo džiaugsmą, laimės jausmą. Moralas paprastas - prižiūrėkite savo motyvacijos liepsną, nes jeigu ji užges, bus labai sunku ją užkurti vėl. Motyvacija - tai lyg kuras, kol jo turime, galime dirbti be nuovargio, generuoti puikias idėjas. Sunkumai prasideda tada, kai atsiranda jos stoka ir mūsų rankos ima leistis žemyn.

Motyvacijos kėlimas, kaip atgaivinti motyvaciją?

Nors toks klausimas yra vertas atskiro straipsnio, visgi pasidalinti savo mintimis jumis laikau būtinybe.

Motyvaciją galima pakelti vienu paprastu būdu - turite žinoti, kas jus motyvuoja labiausiai ir tai daryti. Mane, pavyzdžiui, motyvuoja kitų žmonių sėkmės istorijos. Klausydamas jų, aš ir užkuriu savo motyvacijos variklį ir suvokiu, kad, jei gali kiti, tai galiu ir aš. Dabar pagalvokite, kas jums padeda rasti noro veikloms, nuo kurių imate tolti? Dažniausiai žmones žavi tos pačios sėkmės istorijos, dokumentiniai filmai, kitų palaikymas, pagyros, o kartais netgi ir kritika. Pabandykite skirti laiko, kad suvoktumėte, kas jus motyvuoja, o pradėti siūlau nuo motyvuojančių filmų, nes tai naudinga pramoga.
Aš esu įsitikinęs, kad nustebsite, kad ir patys žymiausi ir garsiausi žmonės, turėjo labai daug sunkumų, bet nesustojo ir juos įveikė ir tik todėl yra savo “aukso amžiuje”. Norime to ar ne, kartais teks daryti kažką per prievartą. Bus sunku prisiversti nueiti į treniruotę, perskaityti dar vieną knygą, vietoje to, kad sėdėtume komforto zonoje. Toks jau yra tas nugalėtojų kelias... Vardan tikslo mes turime kažką paaukoti ir dažniausiai tai būna laikas ir jėgos.

Kaip nesustoti siekiant savo tikslų?

Pasirink įdomią sritį, kuri tau būtų ne tik įdomi, bet kuriai tu jaustum aistrą. Nekeisk jos, nekreipk dėmesio į rezultatus, jie ateis, su laiku. Nesimėtyk, nieko nekeisk - duok laiko potencialui atsiskleisti. Jeigu pasirinkai konkrečią sritį - joje ir tobulėk.
Anksčiau ar vėliau tau nusibos veikla, kuria užsiimi kasdien. Norėsi viską mesti, o gal nusivilsi, nes norėjai geresnių rezultatų, bet jie neatėjo per tą laiką. Ugdyk savo valią, nesustok. Jeigu nusprendei daryti - daryk viską iki galo. Tikslus galima pasiekti tik aukojant savo energiją ir laiką.
Pasikelk savo motyvaciją. Sužinok, kas tave motyvuoja labiausiai. Tai gali būti geros knygos, straipsniai ar tiesiog žmonės, kurie padeda tau patikėti savo jėgomis. Daryk viską, kad tavo motyvacija stumtų tave į priekį.

Išvados

Taigi nėra stebuklingų metodų, kaip tapti asu savo srityje. Reikės dirbti ir bent kas antrą dieną skirti laiko savo tikslams, o geriau ir kas diena ir taip daug daug dienų, mėnesių. Nelaukite tos dienos, kai tapsite sėkmingi. Gyvenkite savo ritmu, siekite ir ta diena ateis pati - netikėtai. Stenkitės nepersidirbti, nes jeigu taip įvyks, jūsų entuziazmas gali išgaruoti. Visur turi būti pusiausvyra - nedarykite kažko per daug arba per mažai. Raskite savo pusiausvyros tašką ir balansuokite ant jo. O dabar pirmyn į kelionę link savo tikslų!

Tobulėjimo klubas
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Šimonytė: visuomenininkai turėtų būti tik valstybės pagalbininkai, o ne jos skylių užkamšytojai (554)

Labai gerai, kad krizės atveju žmonės mobilizuojasi ir padeda valstybinėms institucijoms, – bet...

Skvernelis kreipėsi į senjorus: ragina niekur neiti iš namų, prabilo apie pensijas (507)

Ketvirtadienio vakarą premjeras Saulius Skvernelis kreipėsi į Lietuvos senjorus prašydamas,...

Kasiulevičius palygino JAV ir Lietuvos prognozes: nors ir sunkiai, bet galime išvairuoti (184)

Ketvirtadienio vakarą profesorius Vytautas Kasiulevičius pateikė JAV Misisipės valstijos,...

Moterys demonstruoja absurdiškus manikiūro rezultatus – kas nutinka, kai užsidaro grožio salonai (160)

Žvelgiant į karštligiškas kai kurių moterų pastangas gelbėti nagų grožį, kai tenka laikytis...

Londone peiliu sužalotas lietuvis netrukus mirė gatvėje (195)

Ketvirtadienį Londono policija paviešino peiliu mirtinai subadyto žmogaus tapatybę: tai –...

Netrukus sulauksime tikro pavasario (6)

Šiandien Lietuvos orus lems gilus ir aktyvus Atlanto ciklonas. Naktį praslinkęs šaltasis...

Latvijoje nusidriekė 12 kilometrų laukiančių atvykti į Lietuvą automobilių eilė (170)

Latvijoje ketvirtadienio vakarą dėl atvykstantiesiems matuojamos temperatūros nusidriekė 12...

Užsikrėtusių koronavirusu skaičius pasaulyje perkopė milijoną (72)

Ketvirtadienio vakarą visame pasaulyje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius perkopė...

Uždaroma „Rimi“ Kauno autobusų stotyje: koronavirusas patvirtintas antram darbuotojui (75)

Nuo penktadienio uždaromas Kauno autobusų stotyje veikiantis prekybos centras „Rimi“ . Tokį...

Netikėtas sprendimas atvėrė neužgijusias žaizdas: dėl išžaginimo nuteistas politiko sūnus – jau laisvėje (445)

Aštuoniolikmetę merginą per prievartą į lovą įsitempęs ir ją išžaginęs politiko sūnus...

|Maža didelių žinių kaina