aA
Man tuoj bus 30 metų, bet visą laiką jaučiuosi kalta dėl to, kad nesu tokia, kokios mano mama nori, neduodu jai to, ko ji nori. Perskaičiau labai daug apie tokius vaikų ir tėvų santykius, bet vis tiek negaliu persilaužti ir kažką pakeisti.
© Shutterstock nuotr.

Aš gerai mokiausi, lankiau būrelius, įstojau į prestižinį universitetą užsienyje, baigiau mokslus, turiu labai gerai apmokamą darbą užsienyje, susitikau mylimą žmogų… Galima sakyti, viskas klostosi puikiai.

Deja, po kiekvieno pokalbio su mama girdžiu, kaip pas kitus geriau… Kaip kiti perka prabangias mašinas, gimdo vaikus ir važiuoja slidinėti į kalnus. Tartum mane lygina su kitais ir niekada to nesako tiesiai, netgi, kai prieštarauju sakydama, kad nebuvome kalnuose, nes atvažiavome į Lietuvą pas Juos, arba kad mašinos nereikia mums, nes gyvename labai arti darbo netoli miesto centro. Tai tą ignoruoja ir sako, kad iš viso ne apie mane kalbėjo… ir taip visą laiką. Viskas turi būti taip, kad kiti pavydėtų, nors ir taip bus gi geresnių.

Dabar planuojame šventę, už kurią patys sumokėsime, o jie bus mūsų svečiai… bet, visgi, mama yra nelaiminga ir nepatenkinta kai kuriais dalykais.

Man sunku tai girdėti, kaip jį visą laiką dejuoja. Ji niekada nebuvo laiminga dėl mano dovanų jai (praeitais metais nupirkau visai šeimai bilietus į koncertą po atviru dangumi), lijo… mama vietoj to, kad pasakytų „Ačiū“, atsakė maždaug taip – su tokiais koncertais tai jau geriau namie sėdėt.

Jaučiuosi kalta, kad ant jos pečių yra dabar seneliai, ir aš jai nepadedu, nes gyvenu užsienyje.

Blogiausia, kad ir aš buvau, o gal ir dar esu tokia, kaip ji.

Su geriausiais linkėjimais,
Evelina (vardas pakeistas)

Komentuoja psichologė psichoterapeutė Inna Dobriakova:

Sveika, Evelina, skaitant Tavo laišką, atrodo, kad esi kupina įvairiausių prieštaringų jausmų mamai. Panašu, kad jautiesi ne vien kalta, kad niekaip neįtinki jai. Kartu, atrodo, liūdi, nes trokšti šiltesnio santykio su mama… tuo pat metu – bejėgė ką nors pakeisti. O kai jautiesi lyginama su kitais, tikriausiai, darosi pikta ir pavydu. Galiausiai, ko gero, jautiesi nevisavertė, apima nusivylimas mama, santykiais su ja… ir savimi…

Rodos, prieštaringai jautiesi ir dėl savęs pačios. Tarsi viena dalis Tavęs yra suaugusios moters – baigei mokslus, esi finansiškai nepriklausoma, turi santykius, planuoji ateitį. O kita dalis Tavęs jaučiasi, kaip maža mergaitė, kuri labai trokšta, kad mama ja pastebėtų, pagirtų, pasidžiaugtų. Iš tiesų, maži vaikai, dėl jų amžiui būdingo egocentriškumo, linkę tai, kas vyksta aplinkui, sieti su savimi.

Dėl to labai svarbu, kad suaugę paaiškintų, padėtų jiems atskirti, kas vyksta dėl jų, o kas nuo jų nepriklauso. Jei mažas vaikas dažnai girdi, kaip mama vis pastebi kitus, jų pasiekimus ir pan., tačiau retai sulaukia to savo atžvilgiu, jam gali atrodyti, kad nėra mylimas (ir tai nebūtinai tiesa). Jis gali visagališkai įsivaizduoti, jog tam, kad mama žavėtųsi ir juo, jis turi būti toks kaip tie, kiti. Toks lūkestis sau, kurį dažnai taip ir nusinešame į suaugusį amžių, yra didžiulė, vargu ar išpildoma, našta, nes „ir taip bus gi geresnių“…

Klausi, kaip patenkinti mamą… O man vis girdisi, kad ieškai, kaip pačiai jaustis patenkintai – tuo, ką turi, darai… džiaugtis pačia savimi – tokia, kokia esi… Tikėtina, jog atradus tai savyje, Tau taptų lengviau priimti ir mamą tokią, kokia ji yra.

Smagu, kad gyveni Savo gyvenimą, sieki tikslų! Iš to, ką parašei, panašu, kad esi nemažai supratusi apie savo ir mamos santykius, permąsčiusi savo įprastinio elgesio modelius. Tai didelis darbas, nesustok pusiaukelėje! Keitimasis, darbas su savimi yra sudėtingas procesas – kartais žengus žingsnį į priekį, tenka dviem žingsniais grįžti atgal, naujai permąstyti, kas įvyko, ir judėti toliau. Jei kartais jautiesi užstrigusi, tokiu atveju gali pagelbėti psichoterapija. Tikiu, kad tau pavyks atrasti savo vidinį džiaugsmą.

Psichologė psichoterapeutė Inna Dobriakova | gydymaspsichoterapija.lt

http://psichika.eu
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Siaubingi radiniai šokiravo turistų mėgiamos salos gyventojus: sunku suvokti (20)

Kipre iki šiol jau rasti penki kūnai, įskaitant dviejų žmonių palaikus lagaminuose, kurie buvo...

Rusijos kariuomenės vado sąlygos NATO dėl Baltijos šalių: arba mūsų pasiūlymas, arba bus blogiau (459)

Mūsų santykiai su JAV ir NATO – žemiausiame lygyje per visą istoriją. Tai pripažinęs...

Grįžęs į tėvynę emigrantas palygino, kaip gyveno Anglijoje ir kaip dabar - Lietuvoje (229)

Puikų darbą užsienyje į šeimos ir gamtos apsuptį iškeitęs Mindaugas Sragauskas grįžo į...

Orai: vasara jau Lietuvoje (2)

Didesniąją šios savaitės dalį mūsų šalies orus lems itin šilto ir drėgno oro masė,...

Per plauką nuo „Eurovizijos“ finalo likęs Jurijus grįžo į Lietuvą: tai sužinojęs kambaryje pradėjau isteriškai juoktis (89)

Nors mūsų šalies atstovui „Eurovizijoje“ šis 64-asis tarptautinis dainų konkursas baigėsi...

Kodėl kai kurie žmonės serga rečiau: priežasčių ieškoti galima prisiminus, kaip motina gimdė (37)

Prieš septynerius metus Lietuvoje buvo pasiektas didžiausias atliekamų cezario operacijų...

Rimvydas Valatka. Kas geriau – Šimonytė ar Nausėda (10 patikros stacijų)? (451)

Pusiaukelė tarp Prezidento rinkimų I ir II turo rami kaip niekada. Du trečdaliai tautos jau...

Tritaškių lietumi pažymėtame trileryje Eurolygos karaliais tapo CSKA (148)

Eurolygos sezonas pasiekė finišo tiesiąją. Įtemptame finale čempionės titulą po trejų metų...

Dėl dviejų žaidėjų ateities ekipoje garantuotas Urbonas: „Žalgiris“ – donoras Eurolygoje, mes – LKL Adomaičio komentaras (6)

Po pralaimėjimo svečiuose atsitiesęs Vilniaus „Rytas“ savo žiūrovų akivaizdoje Utenos...

Šiuolaikiniam žmogui vien išvydus tokius papuošalus būtų negera, bet jais besidabinusios damos savęs žiauriomis nelaikė (10)

Istorija mena nemažai ekstravagantiškų ir net provokuojančių Europos mados vingių, tačiau tai,...